2024 m. balandžio 19 d.

 

Šventė vargšams – jie turėjo galimybę papietauti drauge su vyskupais

15
Paskelbta: 2017-11-20 08:20 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 19 d. minint pasaulinę Vargstančiųjų dieną, sostinės socialinio centro „Betanija“ valgykloje prie bendro pietų stalo susėdo vyskupai ir vargstantieji.



Ganytojiškas kreipimasis minint Pasaulinę vargstančiųjų dieną

Brangūs broliai ir seserys,

šį sekmadienį, lapkričio 19 d., pirmą kartą minime Pasaulinę vargstančiųjų dieną, kurios įvedimą popiežius Pranciškus paskelbė užbaigdamas Gailestingumo jubiliejų. Atjauta ir apsisprendimas padėti artimui negali apsiriboti vien jubiliejiniais metais, todėl ši diena nuolat skatins krikščionių bendruomenes visame pasaulyje tapti vis aiškesniu ir konkretesniu ženklu, rodančiu Kristaus meilę labiausiai vargstantiems. Ji turi atkreipti mūsų dėmesį į materialinį skurdą ir neteisybę kenčiančius žmones, likimo ir kitų žmonių nuskriaustuosius.

Šiemet Vargstančiųjų dienai skirtoje žinioje popiežius Pranciškus kreipiasi apaštalo Jono žodžiais: „Vaikeliai, nemylėkite žodžiu ar liežuviu, bet darbu ir tiesa“ (1 Jn 3, 18). Dievas mus pirmas pamilo ir per savo Sūnų išliejo savo meilės pilnatvę. Tokia meilė negali likti be atsako, o kas siekia mylėti taip, kaip mylėjo Jėzus, privalo elgtis pagal Jo pavyzdį ir visų pirma parodyti meilę vargšams.

Popiežius priminė, kad jau pirmoji krikščionių bendruomenė rūpinosi vargstančiais savo nariais ir tam buvo įsteigta diakonų tarnystė. Vienas svarbių bruožų, su kuriuo krikščionių bendruomenė pasirodė pasaulio scenoje, buvo tarnavimas vargšams.

Neturime galvoti, kad vargstantieji yra tik mūsų teikiamos pagalbos ir geros valios gestų, kuriais siekiame nuraminti savo sąžinę, priėmėjai. Esame kviečiami išdrįsti atsiverti tikram susitikimui su vargšais, o dalijimasis turi tapti mūsų gyvenimo stiliumi. Į mūsų pusę ištiesta vargstančiųjų ranka kviečia mus išeiti iš savo tikrumo ir patogumo, o besidalijanti artimo meilė patvirtina, kad malda, atsivertimas ir Kristaus sekimas yra tikri.

Tiesa, neturtas arba vargdienystė yra svarbi krikščioniška dorybė, kuri saugo žmogų nuo galvojimo apie pinigus, nuo manymo, kad karjera ir prabanga yra gyvenimo tikslas ir laimės sąlyga. Bet kai vis daugiau turtų begėdiškai kaupiami nedaugelio privilegijuotųjų rankose, kai turtų kaupimą lydi neteisingumas ir nesiskaitymas su žmogaus asmens orumu, o tuo pat metu pasaulyje vis labiau plinta skurdas, negalime likti abejingi.

Caritas iniciatyva atliktas sisteminis skurdo problemos tyrimas Lietuvoje ir šiais metais statistikos tarnybų skelbiami duomenys rodo, kad nemaža mūsų šalies piliečių dalis gyvena skursdami. Ši problema yra svarbi ir jos sprendimas neatidėliotinas. Ją spręsti visų pirma turi atitinkamos valstybės institucijos, bet to neužtenka. Mes visi turime būti jautrūs ir atidūs kiekvienam vargstančiajam. O tokių yra daug: tai minimumo neuždirbantys ar iš menko atlyginimo negalintys pragyventi žmonės, vieniši ir patyrę nesėkmes, jaunos ir daugiau vaikų auginančios šeimos, menkas pensijas gaunantys vyresnio amžiaus žmonės. Taip pat negalime užmiršti šeimų, kuriose yra sergančių priklausomybe, nusivylusių dėl patirtos neteisybės ar besikartojančių nesėkmių, patyrusių atmetimą ir save menkai vertinančių, pripratusių gauti pagalbą ir gyvenančių šia diena.

Kiekvienas žmogus siekia gyventi geriau, gauti tinkamą atlygį, bet visiems turi rūpėti silpniausi ir vargingiausi. Tam skatina krikščioniška artimo meilė, o galiausiai tai daro įtaką visai visuomenei. Skurdas veda į susvetimėjimą ir šeimų atsiskyrimą, kai ieškantys pragyvenimo galimybių išvažiuoja toli nuo savo namų; dėl skurdo žmonės patenka į prekybos žmonėmis tinklą, nes vargstantieji lengvai pasiduoda apgaulei ir baisiam išnaudojimui; skurdas veda į tolimesnę nelygybę ir atskirtį visuomenėje, nes skurstančių šeimų vaikai neturi galimybių įgyti tokį pat visapusišką išsilavinimą kaip turtingųjų.

Ką galime daryti? Visų pirma matykime, pastebėkime neteisybę, išnaudojimą, vargą savo aplinkoje. Tai yra ir mano reikalas: negaliu nusiplauti rankų, jei manęs tiesiogiai neliečia. Kelkime į viešumą esančias problemas, drauge patys ieškodami ir siūlydami joms sprendimus.

Kaip kviečia popiežius, parodykime konkrečią artimo meilę. Tai galime padaryti paprastais ir mažais gestais: pastebėkime savo vargstančius brolius ir seseris, stabtelkime ir skirkime laiko pasikalbėti ar bent paklausti vardo, pasiūlykime savo pagalbą, aplankykime vienišus ar sergančius žmones, kantriai juos išklausykime, pasidalinkime savo patirtimi ir sustiprinkime viltį, o gal net pasimokykime iš jų, kaip priimti gyvenimo negandas. Padrąsinkime, motyvuokime vargstančiuosius, kad nenuleistų rankų ir toliau stengtųsi, parodykime galimybes, kurių galbūt nemato, skatinkime imtis atsakomybės už savo gyvenimą. Ryžkimės dovanoti savo laiko įsitraukdami į gailestingumo darbų tarnystę savo parapijoje, gal net savanoriaudami advento akcijoje Gerumas mus vienija, prisidėdami prie Caritas ar kitos pagalbą vargstantiems teikiančios organizacijos veiklos.

Mes, tikintieji ir visi geros valios žmonės, esame kviečiami naujai žvelgti į visus reikalingus pagalbos ir besišaukiančius mūsų solidarumo. Išlikime jautrūs, mokykimės iš Kristaus, maldoje vienykimės su kiekvienu pagalbos reikalingu žmogumi. Visų mūsų iniciatyvų ir darbų pagrindas visuomet tebūna malda.

Popiežius Pranciškus linki, kad ši nauja Pasaulinė vargstančiųjų diena taptų stipriu raginimu mūsų sąžinei, idant vis labiau įsitikintume tuo, jog dalijimasis su vargšais leidžia mums suprasti giliausią Evangelijos tiesą. Vargšai nėra problema: jie yra šaltinis, iš kurio galime semtis, kad priimtume Evangelijos esmę ir ja gyventume.

Lietuvos vyskupai

Susiję:

Atsisakykime vieno puodelio kavos: tuomet vienas badaujantis senolis visą savaitę galėtų valgyti grikius ir bulves

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. antanas
(2017-11-21 11:25:39)
(79.156.90.86) Parašė:

atkurkit tarybu valdzia ir nereikes zemytis,ubagai jus nelamingi



14. Woland
(2017-11-21 10:59:41)
(86.38.206.254) Parašė:

12-tam ir likusiems...Ir ką gi vyskupai bloga padarė? Ar jie atsakingi už tai, kad yra skurstančių ir alkanų? Nors pietų pakvietė - pasielgė kaip ir tie kurie (Caritas, "Maltiečiai") nuolat nemokamai dalina sriubą. Kam čia rašinėti tokias nesąmones komentaruose - eikit dirbti geriau ir uždirbus prisidėti prie labdaros, ką sekmaienį padarė vyskupai.



13. aniceta
(2017-11-21 08:23:33)
(90.202.102.55) Parašė:

kokia kose valge,gal vyskupai norejo issivalyti zarnyna,kodel kose,gal vargsai norejo karbonadu,omaru ,austriu,jei valgyt su vyskupais,tai valgyt,kad butu tikra svente ir vargsas net mirdamas galetu pasakytk,ad viena kart ,per ubagavimo laikotarpi ir mane pamaitino vyskupai,kaip zmogu,bet kodel kur tik bagoti suseda paest su vargsais,visur kose,prezidente ryja kose,vyskupai-kose,gal cia tokia atrakcija



12. Ei
(2017-11-20 20:13:55)
(83.189.124.139) Parašė:

Tie juodaskverniai visai afigielina, apvalgė vargšus, tai kodėl neatsinešė lašišos, ikru, krabu, austriu, . Ar gailo buvo padodalint. O kodėl su teslom , mersais nepavėžino iki savo rūmu ir nenuprausė, neperengė?Ei pingvinai KODĖL?



11. V. Ladas
(2017-11-20 17:08:32)
(188.69.207.148) Parašė:

Tai vyskupams buvo šventė...



10. Nu jo...
(2017-11-20 16:50:01)
(188.69.192.99) Parašė:

Dar viena ubagizmo kultūros reklama: riebūs sutanuoti katinai pietavo su ubagyno vargo pelėmis. Asmeniškai man, tokios ubagizmo kultūro puoselėjimo akcijos kelia siutą ir pasišlykštėjimą: sukurta sistema iš pradžių individą nuskurdina iki ubago terbos, o po to iš paramos dar kar padaro reklamą sau, paremtą ašarą spaudžiančiomis akcijomis...



9. Antanas
(2017-11-20 14:49:14)
(86.38.236.154) Parašė:

Kai žydų tauta buvo išblaškyta ( nors Kristus ją vadino kietasprande tauta pagal Šv.Raštą )ir Jėzus norėjo ją suburti valstybėn, sėdėjo prie Jeruzalės ant akmens ir dejavo: "Jeruzale, Jeruzale kad aš tave galėsiu surinkti taip, kaip višta kad surenka viščiukus." Ar atsiras Lietuvoje Jėzaus mokinys (Jėzuitas )vyskupas kuris atsisėstų Kryžkalnyje ar Vilniaus aerouoste ir šauktų, kad emigrantai sugrįžtų, nes vyskupai jau valgo iš to pačio vargšų dubenio. Manau, kad kol tik per šventes valgys paruoštą plovą, emigrantai negrįš.



8. Antanas
(2017-11-20 14:34:10)
(86.38.236.154) Parašė:

Kaip reklamiška po vyskupiškų sočių pietų ateiti ir manau suvaidinti vargšų pietus-tai dar didesnis skausmas ką pasakė ir vienas vargšas, kad aš tikintis, nueinu į bažnyčią, bet ten nematau tikėjimo.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras