2020 m. liepos 3 d.

 

Švedų pavyzdys turi įkvėpti ir Lietuvos teisėsaugininkus, aiškinantis nužudytų ir pradangintų žmonių istorijas

1
Paskelbta: 2020-02-20 09:31 Autorius: ekspertai.eu
Nužudytasis Švedijos premjeras Olofas Palme.
Nužudytasis Švedijos premjeras Olofas Palme.

Žiniasklaida skelbia, kad švedų premjero Olofo Palme nužudymas 1986-aisiais netrukus gali būti išaiškintas.

„Neišaiškintas buvusio Švedijos premjero Olofo Palme, kuris prieš 34 metus buvo nušautas Stokholmo centre, nužudymas netrukus gali būti atskleistas, sako prokuroras“, - praneša naujienų agentūra BNS.

Informuojama, kad bylos vyriausiasis kaltintojas Kristeris Peterssonas pasakė „teigiamai vertinantis galimybes atskleisti, kas įvyko ir kas yra už tai atsakingas“.

„Mano tikslas yra pirmoje 2020 metų pusėje pateikti [kaltinimą]", – vasario 18 d. švedų transliuotojui SVT atskleidė K. Peterssonas.

Pasak prokuroro, jis „nusiteikęs optimistiškai“.

„Mes sunkiai dirbome ir turime įkalčių, kuriais labai tikime”, - nurodė jis.

Jo teigimu, tyrėjai priartėjo prie bylos išsprendimo.

O. Palme buvo nušautas 1986 metų vasario 28 dieną, kai su žmona Lisbeth Palme išėjo iš kino teatro.

Ekspertai.eu atkreipia dėmesį, kad Lietuvos žmonės laukia įvairių nužudymų ir žmonių dingimo atskleidimo, susijusių su Lietuva ir lietuviais – Kiesų galvų nupjovimo, karininko Vytauto Pociūno išmetimo per langą, pareigūno Juro Abromavičiaus susprogdinimo ir dar daugelio gerai organizuotų žmogžudysčių, kurių tyrimai iki šiol sėkmingai buvo marinami ar visai numarinti.

Jau nekalbant apie valstybės vardu be žinios pradangintos Deimantės Kedytės likimą, dėl kurios atsakymų apie jos sveikatos būklę ar kapo vietą jau ne vienerius metus laukia ne tik disidentė Nijolė Sadūnaitė, bet ir pakankamai gausi visuomenė.

Švedų pavyzdys byloja, kad norint, tiesą galima siekti sužinoti net ir prabėgus daugeliui metų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Oksana
(2020-02-21 11:49:03)
(90.131.41.226) Parašė:

Gal ir sulauksim. Daug netekčių. Man, asmenškai, labai rūpi sužinot: kam trūkdė Pranciškus Šliužas? Kodėl taip drastiškai nužūdytas, paskubomis kremuotas. Staigiai palaiduotas. Jokių tirimu nebūvo...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras