2020 m. liepos 5 d.

 

Suskaičiuota, kiek nuostolių britų geležinkeliams pridarė „zuikis“ iš Lietuvos

Paskelbta: 2013-07-25 16:48 Autorius: Naujienų redaktorius
Mantas Badauskas
Mantas Badauskas

Prieš Didžiosios Britanijos teismą stojo turistas iš Lietuvos, kuris mėgino išvengti mokesčio už traukinio bilietą. Dėl to geležinkelio kompanija patyrė apie milijono svarų sterlingų nuostolių (per 4 mln. litų). Be to, 40 tūkst. keleivių buvo sutrikdyti kelionių planai, informuoja britų žiniasklaida.

Mantas Badauskas praleido Didžiojoje Britanijoje savaitę ir ketino grįžti į Lietuvą, tačiau prarado visus savo daiktus. Tada lietuvis nusprendė nusigauti iki Stanstedo oro uosto ir Ipsvičo geležinkelio stoties, naudodamasis transporto kortele „Oyster Card“. Sužinojęs, kad stotis nepriklauso sostinės transporto zonai ir būtina įsigyti bilietą, jis užsilipo ant geležinkelio stoties stogo virš pirmosios platformos, kad apeitų bilietų patikrinimo užtvaras.

Stoties darbuotojai iškvietė policiją, bet lietuvis atsisakė nulipti; teismui jis vėliau prisipažino bijojęs būti sulaikytas. Jis atsidūrė arti 25 tūkst. voltų įtampos laidų, todėl personalas, baimindamasis dėl jo gyvybės, išjungė elektros srovę – 750 keleivių traukiniuose liko be elektros ir kondicionierių. Geležinkelio kompanijai teko keisti 79 traukinių judėjimo grafiką, todėl nepatogumų patyrė 40 tūkst. keleivių; dauguma jų vyko į muzikos festivalį Sautvolde. Tokie trikdymai geležinkelio kompanijai „Greater Anglia“ kainavo apie milijoną svarų sterlingų, rašo „The Daily Mail“.

M. Badauskas ant stogo išbuvo septynias valandas. Jis grasino nušokti, jeigu policija prie jo prisiartins, todėl stoties vadovybei teko iškviesti ir gelbėtojus.

Teisme M. Badauskas pripažino savo kaltę, pridurdamas, kad piktų kėslų neturėjęs. Tačiau jam gresia iki dvejų metų kalėjimo.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras