2020 m. liepos 4 d.

 

STT vadovas: „Neįgyvendintas kovos su korupcija plano priemones per metus įgyvendinsime“

2
Paskelbta: 2014-01-15 23:50 Autorius: Naujienų redaktorius
Stasio Žumbio nuotr., „ve.lt“
Stasio Žumbio nuotr., „ve.lt“

STT vadovas Saulius Urbanavičius antrino Seimo pirmininkei, kad susitikime buvo aptarta tarnybos veikla, labiausiai kreipiamas dėmesys į korupcijos prevenciją bei kovą su korupcija Lietuvoje.

„Aptarėme kovos su korupcija priemonių planą, įgyvendinimą. Dar yra neįgyvendintų priemonių, kurioms įgyvendinti turime dar metus. Labai svarbus klausimas visai valstybei – naujos 10 metų strategijos parengimas ir naujų priemonių plano sudarymas“, – sakė jis.

STT direktorius Saulius Urbanavičius taip pat teigė, kad apie tarnybos atliekamus tyrimus su L. Graužiniene nebuvo kalbėta. Anot jo, buvo aptarti ketinamai į antikorupcinę veiklą labiau įtraukti visuomenę. Esą sėkmei būtina ne tik valstybės institucijų tarnyba, bet ir visuomenės pastangos.

„Turėtume galvoti ne tik Specialiųjų tyrimų tarnyba, Seimas ar kitos valstybės institucijos, bet mes labai aktyviai įtrauksime ir visuomenę, ir visuomenines organizacijas, būtent kad būtų sudarytas ne deklaratyvus, o labai realus ir konkretus priemonių planas. Artimiausiu metu bus atliktas korupcijos žemėlapis Lietuvoje, kuris išryškins turbūt aktualiausias, jautriausias sritis. Vėlgi tai turėtų turėti įtakos rengiant naują priemonių planą, o visuomenė ir visi piliečiai ir taip pat, aišku, valstybinės institucijos turėtų teikti savo idėjas ir lūkesčius, kad jos būtų įtrauktos į priemonių planą“, – žurnalistams sakė jis.

S. Urbanavičius teigė, kad su Seimo vadove taip pat buvo aptartos smulkios tarnybos problemos. Jis patvirtino, kad STT vis dar susiduria su darbuotojų kaitos problema.

„Be abejo, mes turime įvairių smulkių, smulkesnių, turbūt ne tokių reikšmingų problemų, kurias galbūt ir aptarėme. Vienas iš tų – galbūt finansinių srautų informacijos gavimas. Čia tokie diskusiniai klausimai, kur tikrai, manau, darbine tvarka juos galima išspręsti“, – dėstė jis.

„Šiek tiek didesnė darbuotojų kaita kelia nerimą tarnyboje, tačiau šiek tiek padidėjus finansavimui ir išeinant iš sunkmečio, mes labai tikimės, kad ir tą darbuotojų kaitą mums pavyks sumažinti“, – teigė S. Urbanavičius.

Jis atskleidė, kad STT nuolat seka politikus ir valstybės pareigūnus, tiria jų veiklą, tačiau neišdavė, kas šiuo metu yra po padidinamuoju tarnybos tikslu.

„Tokias bylas mes tiriame nuolat. Tačiau mes su Seimo Pirmininke apie konkrečias bylas nekalbėjome apskritai. (...) Nesitikėkit, kad aš dabar pasakysiu“, – sakė S. Urbanavičius.

Atnaujinta Nacionalinė kovos su korupcija programa 2011–2014 metams pradėta įgyvendinti 2011 metų birželį. STT yra viena iš valstybės institucijų, atsakingų už programos įgyvendinimą.

Eltos, „Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
2. Peleda
(2014-01-16 10:33:44)
(87.247.111.123) Parašė:

Perskaičiau ir prisiminiau seną sovietų laikų posakį:" sevodnia nie sdielali ničevo, zavtra sdielajem vdvoje bolše, čem včera" (šiandien nieko nepadarėme, ryt padarysime dukart daugiau, negu vakar). Pliurpos...1. Darijus
(2014-01-16 02:46:27)
(194.154.216.92) Parašė:

Stebiu ir mąstau: plikiai ant LT cenzūraai ar pedofilai? Gal aš neteisus? Prieinu prie veidrožio ir apsiraminu, plaukai dar yra, traukia prie moterų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras