2019 m. rugsėjo 19 d.

 

Stasys Jakeliūnas pakomentavo Lietuvos banko pranešimą

14
Paskelbta: 2019-05-17 06:49 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos bankas paskelbė pranešimą „Švedijos nacionalinė audito tarnyba: interpretacija dėl krizės yra neteisinga“.

Jame sakoma, kad „Lietuvos bankas gavo Švedijos nacionalinės audito tarnybos raštą dėl neteisingų šios tarnybos išvadų apie bankų krizę interpretavimo“.

„Rašte nurodyta: „Jūsų parlamentiniame tyrime pateikti aiškinimai yra neteisingi. Mūsų ataskaitoje nėra išvados, kad „Švedijos bankai ir Švedijos priežiūros institucijos yra iš esmės atsakingi už kilusią krizę“, - rašoma Lietuvos banko pranešime visuomenei.

Taip pat kviečiama susipažinti su visu šiuo raštu:Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas visuomeniniuose tinkluose pakomentavo šį Lietuvos banko pranešimą.

„Lietuvos bankas kreipėsi į Švedijos nacionalinę audito tarnybą ir gavo atsakymą, kurį šiandien taip pristatė savo svetainėje:

„Jūsų parlamentiniame tyrime pateikti aiškinimai yra neteisingi. Mūsų ataskaitoje nėra išvados, kad „Švedijos bankai ir Švedijos priežiūros institucijos yra iš esmės atsakingi už kilusią krizę“.

1. Parlamentinio tyrimo išvadų šiais klausimais dar nėra, todėl teigti, kad „jūsų parlamentiniame tyrime pateikti aiškinimai yra neteisingi“ nėra jokio pagrindo. Neaišku kokiu tikslu ir kaip formuluodamas klausimus bei jų kontekstą į šią instituciją kreipėsi Lietuvos bankas (jo laiško Švedijos institucijai nepavyko rasti).

2. Mano iki šiol viešai išsakyti ir publikuoti teiginiai apie Švedijos bankų atsakomybę dėl krizės Baltijos šalyse yra grįsti ne vienu šaltiniu. Esminis šiuo atžvilgiu - Švedijos parlamento Finansų komitete 2010-02-02 vykusių klausymų medžiaga, kurios vertimą į lietuvių kalbą esu perdavęs Lietuvos bankui. Joje yra ir Švedijos Finansų inspekcijos vadovo pranešimas bei atsakymai į parlamentarų klausimus apie šios institucijos atsakomybę ir darbo trūkumus, prižiūrint komercinius bankus. Siūlau susipažinti, jei dar nebuvo progos to padaryti.

3. Lietuvos bankui taip pat siūlau įdėmiau susipažinti su medžiaga apie bankų vaidmenį krizės metu, kurią 2019-04-26 publikavo pats Lietuvos bankas. 2009-04-17 ir 2012-01-06 parengtose studijose, be kitos informacijos, yra ir tokie teiginiai: „Bankų vaidmuo šiame krizės epizode yra ypač svarbus“; „Pažymėtina, kad per bumą bankai neapsiribojo vietiniais ištekliais ir NT burbulas buvo pučiamas pasitelkiant perteklinį finansavimą iš užsienio, o per krizę ir po jos šie ištekliai buvo sparčiai atitraukiami, nors tai veikiausiai apsunkino ekonominę ir finansinę ūkio situaciją.“; „Krizės metu bankų elgsena, orientuota grynai į savo interesų gynimą, buvo agresyvi ir galimai gilinanti krizę“.

4. Remiantis šiandien paskelbta informacija, atrodo, kad kovo mėn. į tą pačią Švedijos tarnybą kreipėsi ir Lietuvos bankų asociacija. Todėl gali susidaryti įspūdis, kad Lietuvos bankas ir ši asociacija bendradarbiauja, formuodami bendrą poziciją dėl krizės priežasčių ir bankų vaidmens joje (panašiai kaip ir VILIBOR problemos atveju). Jei taip būtų iš tikrųjų, kiltų didelės abejonės, ar Lietuvos bankas veikia kaip nepriklausoma (šiuo atveju - nuo komercinių bankų ir jų interesų) institucija.

5. Tokios informacijos paskelbimas šiuo metu gali būti vertinamas ir kaip Lietuvos banko dalyvavimas prezidento rinkimų kampanijoje. Nes taip pateikti teiginiai yra palankūs vienam iš kandidatų, kuris 18 metų dirbo ekonomistu Švedijos banke, o prieš tai - ir Lietuvos banko valdyboje“, - parašė S. Jakeliūnas.

Susiję:

Kodėl Lietuvoje kilo krizė ir kiek ji mums visiems kainavo   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
14. Apakęs
(2019-05-20 02:29:05)
(92.243.166.42) Parašė:

ai ką, Lietuvos banko valdyboje vien amoralių tipų šutvė?! Vitas Vasiliauskas, Raimundas Kuodis, Marius Jurgilas… Iš kur D.Grybauskaitė tokių brudų ir pririnko???13. KODĖL DAUKANTINĖS ŠLUBA ANTIS BRUDO NEATSTATYDINA?
(2019-05-20 02:28:40)
(92.243.166.42) Parašė:

Na, brudų brudas tas Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas R.Kuodis. Neseniai šalies žiniasklaidos portaluose perskaičiau straipsnį - „R. Kuodis: visi bankai plauna pinigus, tačiau viskas priklauso nuo masto“. Na, ciniškesnio išsireiškimo nesu girdėjęs. Tiesiog negaliu patikėti: Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas p. Kuodis, kurį į šias pareigas paskyrė prezidentė D,Grybauskaitė, toleruoja pinigų plovimą?!! Visame pasulyje pinigų plovimas yra didžiausias nusikaltimas! Ir tai jokiu būdu nepriklauso nuo mąsto! Drįstu suabejoti R.Kuodžio kompetencija ir jo tinkamumu toliau eiti pareigas. Akivaizdu, jog tokiais viešais savo pasisakymais R.Kuodis tik įrodo, jog jis nėra nepriekaištingos reputacijos, o tada pagal nustatytus reikalavimus ir standartus - jis ne tik, kad negali eiti Lietuvos banko pirmininko pavaduotojo pareigų, jis aplamai negali dirbti Lietuvos banke! Prezidentė D.Grybauskaitė turėti skubiai įvertinti šią atvejį, tačiau ji tyli. Kaip sakoma, viskas gerai, mano markize?...12. "be kaukių"
(2019-05-19 13:27:00)
(92.243.166.42) Parašė:

Taip, tai tiesa- Šimongrybytė Snoro banko išplėšime dalyvavo nedėvėdama kaukės. Tai ji darė atvirai, su plačia “šypsena” pozuojant žurnaliūgoms.11. LIETUVOS BANKO VEIKLOJE - DVIGUBI STANDARTAI
(2019-05-19 13:16:14)
(92.243.166.42) Parašė:

Taigi, visi pastarųjų metų faktai byloja, kad ne tik V.Vasiliauskas, bet ir visa Lietuvos banko valdyba yra akivaizdūs švedų bankų vasalai. Jei visuomenei yra imituojama, jog yra, neva, sužiūrimi net menkiausi pažeidimai kredito unijų veikloje, tai skandinaviško kapitalo bankų kontrolės efektyvumas verčia abejoti Lietuvos banko „kontrolierių“ profesionalumu bei jų veiksmų sąžiningumu. Ypač galima suabejuoti pačio vyriausiojo bankų prievaizdo V.Vasiliausko veikla, kuris, kaip dabar galutinai paaiškėjo, yra visiškai amoralus tipas.10. VASILIAUSKAS SENAI ATSTATYDINTAS TURĖJO BŪTI
(2019-05-19 13:05:58)
(185.104.184.110) Parašė:

Jau keletą metų kaip skandinaviški bankai Danske bankas, Nordea bankas ir „Swedbankas“ įsivelia į tarptautinius milijardinius pinigų plovimo skandalus, beje, neaplenkiant ir Lietuvos aišku. Kitaip sakant, plauna švedų bankai, kaip teigiama, rusų oligarchų milijardus ir vargo nemato. O Grybauskaitės statytinis - Lietuvos banko vadovas V.Vasiliauskas, viską pražiūrėjęs, tačiau iki šiol demonstruoja olimpinę ramybę ir atsistatydinti net negalvoja. Tiesa, apie ką aš čia kalbu, juk Lietuvos banko vyriausiajam prievaizdui, nei sąžinė, nei moralė neegzistuoja. Prezidentės D.Grybauskaitės statytinis net Seimo Krizės komisijos vykdomą tyrimą drįsta pavadinti „maroderiavimu“ ir „santykiais su lavonais“, tai apie kokį čia kaltės prisipažinimą ar sąžinės prabudimą bei atsistatydinimą galima galvoti?9. Lietuvos banko valdybos nary, p.Kuodi
(2019-05-19 12:54:55)
(82.102.24.57) Parašė:

Ko taip nervinates, ponas Kuodi, ko taip liudnu veidu slankioja Vasiliauskas, ko taip melynuoja Kubilius, bent is sallies taip atrodo, jei viska padarete teisingai…..Panasu, kad Jakeliunas atkapste mafijos lizda, kuris niekada nesitikejo kad bus kapsto... .Vagie, keputė dega... . Ir dabar Simonyte reikalinga aferoms pridengti. O del Snoro akcininku, manau gerai padare, kad pabego, nes butu sulauke Kiesu likimo , galvas butų Landsbergio samdyti zmonės nupjovę.Labai jau daug milijardu tam Snore isvogete.Ponas Kuodi, paziurek ekspertai.eu, kaip Snoro darbuotojas pardavinejo Snoro turta ir matomai visas turtas buvo parduodamas slaptai.Ponas Keliauskas pardavineja slaptai jau VALSTYBINIO Snoro turta., tikiu kad Snoro byla baltais siulais siuta!!!!!!!Pagarba Jakeliunui, o Kuodis pasirode kaip niekinis nekulturingas ir vienas is 600 LB darbuotoju, neaisku ka veikianciu8. Vytas
(2019-05-19 12:53:59)
(46.249.171.56) Parašė:

Šiuo atveju tikėti Lietuvos Banko ( V.Vasikiausko?) pranešimu nėra pagrindo - negalima tikėti įstaigos pranešimu, kuriai vadovauja žmogus, kuris mano, kad moralė ir padorumas - ne šių laikų dimensija.7. Romas > 6. šernius
(2019-05-17 21:01:41)
(82.145.221.44) Parašė:

Gali buti ir taip, bet Skvernelis ir ne vienas, uz jo, be abejoniu, yra tam tikra finansine grupe. Bet ir gan keista - uzsimoti ant Vasiliausko, reikia tureti rimta parama, tai turetu buti rimta ir gan galinga grupe. Bet, jeigu Skvernelio zmones pakele tas bangas aplink LB, tada nelabai aisku kodel neuzteko jegu prastumti Skverneli nors i antra tura? Nuversti LB banko vadova, zymiai sudetingesnis dalykas nei tapti LR Prezidentu. Kiekviena vieta turi savo lygi ir Vasiliauskas yra aukstesnio lygio valdymo aparato elementas. Ne Lietuvos administracijos kompetencijoje spresti jo likima. Kai savo metu JAV Prezidentas Busas pabande nuversti Kofi Annana, jam buvo paaiskinta, kad tai ne jo lygis ir kompetencija. Kad Jakeliuno iniciatyva neturi nieko bendro su "tiesos" ieskojimu, tai aisku - kur buvo Jakeliunas tuos 10 metu? Is kitos puses pats bandymas, apkaltinti Vasiliauska, yra gan kvailas. Ne Vasiliauskas sukele Pasauline krize, palukanu normos, tuo metu, sokinejo visam Pasaulyje ir Vilibor buvo ne pats blogiausias variantas. Tai kad LB gelbejo bankus, nieko tame nera keisto, tai jo pareiga. Tai kad bankai neblogai uzdirbo, tai ir nera kriminalas, bankai tam ir kuriami. Iroduti kazkokia korupcine sudedamaja, praktiskai neimanoma. Pasodinti Vasiliauska uz Vilibor neimanoma, o susipykti su ECB, visiskai imanoma. Tokius kaltinimus iskelia arba visiski diletantai, arba zmones, uz kuriu nugaros yra rimta jega. Idomi misle, bet manau, artimiausiu laiku, i ja bus atsakyta. Jeigu tai buvo tik Skvernelio rinkimine iniciatyva, tai buvo kvailas zingsnis, nes galima buvo pasinaudoti lengviau irodomais dalykais.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras