2020 m. liepos 5 d.

 

Startuos naujas kibernetinis pajėgumas, kurio sukūrimui vadovavo Lietuva

3
Paskelbta: 2020-03-04 10:11 Autorius: ekspertai.eu

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien išvyksta į Zagrebą (Kroatija), kur dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime. Tai pirmoji ES gynybos ministrų taryba, vadovaujant ES vyriausiajam įgaliotiniui užsienio reikalams ir saugumo politikai Josep Borrel.

Ministrai susitikime aptars ES prioritetus tarptautinėse operacijose ir misijose. Darbo vakarienėje dalyvaus ir NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas bei Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus pavaduotojas taikos palaikymui Jean-Pierre Lacroix, kurie pasidalys nuomonėmis apie dabartinius saugumo iššūkius bei įsitraukimą į tarptautines operacijas, skatinančias tarptautinį stabilumą.

Šiuo metu Lietuva dalyvauja ES karinėje operacijoje Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje EUNAVFOR MEDOPERATION SOPHIA, kuria siekiama užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui iš Šiaurės Afrikos, įgyvendinti ginklų embargą Libijai. Lietuvos kariai ir toliau dalyvauja kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „Atalanta“ prie Somalio krantų,  ES karinėse mokymo misijose Centrinės Afrikos Respublikoje (angl. EUTM RCA) ir Malyje (angl. EUTM Mali).

Susitikimo Zagrebe paraštėse 6 Europos šalys – Lietuva, Estija, Kroatija, Lenkija, Nyderlandai, Rumunija planuoja pasirašyti susitarimo memorandumą dėl Lietuvos vadovaujamo ES Greitojo reagavimo kibernetinių pajėgų sukūrimo. Nuo šiol skirtingose šalyse budės tarptautinė Greitojo kibernetinio reagavimo komanda, kuri bus pasirengusi bet kuriuo metu reaguoti į kibernetinę ataką, jei tokia įvyktų. Tai yra visiškai naujas tarptautinis kibernetinis pajėgumas, kurį inicijavo ir kurio sukūrimui vadovavo Lietuva. Memorandumas teisiškai įgalina pajėgų veikimą skirtingų šalių jurisdikcijose, apibrėžia komandų veikimo mechanizmą, teisinį statusą, roles ir procedūras. Iš civilių ir kariškių sudarytos Greitojo kibernetinio reagavimo komandos pavojingo kibernetinio incidento atveju virtualiu, o jeigu reikia – ir fiziniu būdu, įsijungs į incidento likvidavimą bei tyrimą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. nujo
(2020-03-04 14:56:25)
(77.90.124.209) Parašė:

labai primena,,naujuosius vasiukus,, is filmo 12 kedziu...2. trumpai
(2020-03-04 12:26:10)
(78.57.130.78) Parašė:

Na dabar puse kariuomenės dirbs kibernetinės saugumo srytyje,žiurės kokius filmus liaudis žiuri ka goglina kaups,papildys duomenis pradėtus rinkti tarybiniais laikais1. Andrius.A.
(2020-03-04 12:05:41)
(88.222.104.144) Parašė:

Man tai smalsu kas mokės už tą darbo vakarienę,kad nebūtų kaip su vakariene Dubajuje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras