2020 m. liepos 7 d.

 

Sostinės meras siūlo atsisakyti tiekėjų, mokančių tik minimalų atlyginimą

2
Paskelbta: 2014-02-12 11:36 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „vilnius.lt“
Nuotr. iš „vilnius.lt“

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas kreipėsi į šalies premjerą, Seimo pirmininkę, ragindamas valstybės institucijas, savivaldybes, valstybės įmones atsisakyti pirkti paslaugas iš tų tiekėjų, kurie moka minimalų atlyginimą savo darbuotojams.

Meras siūlo inicijuoti viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, kurie sudarytų sąlygas viešus konkursus laiminčių įmonių darbuotojams gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir mažinti didėjančią pajamų nelygybę, kai per viešuosius pirkimus viešosios lėšos atitenka įmonėms, mokančioms minimalų atlyginimą darbuotojams. Tokią praktiką Vilniaus miesto savivaldybė esą taiko jau nuo 2011 metų.

„Bendra viešųjų pirkimų Lietuvoje vertė pernai buvo apie 12 milijardų litų. Valstybės institucijos, valstybinės įmonės, savivaldybės turi atsisakyti pirkti paslaugas iš tų, kurie moka minimalią algą ir nuvertina žmogaus darbą. Tos įmonės, kurios dalyvauja viešuosiuose konkursuose ir konkuruoja mokėdamos minimalius atlyginimus ar „vokeliuose“, formuoja nelegalią darbo rinką ir kuria didelį šešėlį ekonomikoje. Emigruoja specialistai, daugėja nekokybiškų darbų ir paslaugų, verslas traukiasi į šešėlį, didėja žmonių, gaunančių socialines išmokas, skaičius“, – sakė A. Zuokas.

Pranešime teigiama, kad Vilniaus miesto savivaldybė pirmoji pradėjo taikyti praktiką, kai tiekėjai viešųjų pirkimų sutartyse įsipareigoja darbuotojams, vykdantiems pirkimo sutartį, mokėti ne mažesnį kaip 90 procentų darbo užmokestį, kurį nurodo Statistikos departamentas pagal paskutinius oficialius duomenis konkrečioms ekonominės veiklos sritims Vilniaus mieste. Per šį laikotarpį esą jau sudaryta 640 sutarčių su tiekėjais, kurių vertė – 235 milijonai litų.

vilnius.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. KLAUSIMAS.....
(2014-02-13 14:24:03)
(213.164.101.175) Parašė:

TAI KOKS REALUS PRAGYVENIMO LYGIS ŠENDIEN ????? SKIAČIUOKIM : Mokestį už paskaugas, tada maistui kokybiškas, tada teatras nors kartą į mėnesį, dantų psata ir kiti dalykai, tada transportas į darbą tada ............ VIENAM ŽMOGUI.....dabar dirbdamas VIENAS žmogus save nelabai išlaiko...jau nusibodo pasakot...jau pagaliau UŽTENKA TYČIOTIS..... AŠ už HOBĮ pinigų neprašau - o kada DIRBU NORIU GAUTI atlyginimą , kad ir minimalų, bet REALŲ :(



1. stasys
(2014-02-12 12:01:18)
(78.63.67.199) Parašė:

Na kaip tu žmogus tuo nepasirupinsi, juk mažiausia kaina ne visada reiškia kokybe , bet čia labiau tikėtinas kitas siūlo galas, nuo mokamo minimumo ne koks grįžtantis pajamų mokestis Vilniui..su jo skolomis.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras