2020 m. vasario 26 d.

 

Sočyje uždraudė net dūmus iš kamino

4
Paskelbta: 2013-10-17 09:44 Autorius: Darja Sergejeva | newtimes.ru

Spalio 3 dieną premjeras Dmitrijus Medvedevas pasirašė nutarimą dėl įvairių paslaugų kainų įšaldymo Sočio žiemos olimpinių žaidynių metu. Tai panašu į atkištą išmaldą. O tiksliau – į dūmų uždangą.

Darja Sergejeva, 25 metų bibliotekininkė, Sočis:

Aš esu iš Adlerio, tačiau dabar dirbu Maskvoje. Nenoriu, kad žurnalas spausdintų mano nuotrauką (The New Times, vert. past.). Spalio 3 dieną sužinojau, kad lėktuvų ir geležinkelio kainos Krasnodaro krašte bus įšaldytos nuo lapkričio 1-osios iki balandžio 16-osios, o skalbyklos, cheminio valymo įmonės ir miesto vežėjai negalės jų didinti nuo lapkričio 7-osios iki balandžio 16-osios – taip nutarė vyriausybė. Atrodytų, yra priežastis džiaugtis. Tačiau man nedžiugu.

Adleryje liko mano mama, ir aš dažnai ten nuvažiuoju. Neseniai VKontakte (interneto socialinis tinklalapis, vert. past.) trumpai, bet emocionaliai aprašiau, kas vyksta. Ir žmonės iš kitų regionų: iš Omsko, Kursko ir iš kitur, atsiuntė man maždaug tokius komentarus: „Olimpiada – tai taip svarbu, taip gerai Sočiui. O jei tu rašai, kad tau gėda gyventi šioje šalyje, tai dink iš čia". Tačiau man – taip, gėda. Ir, be to, baisu, kad toliau bus blogiau. Ir kad dėl garsiai išsakyto nepasitenkinimo gali kilti problemų, taip pat baisu.

Paskutinį kartą mums paskambino iš FSB. Vyriškis prisistatė, berods, papulkininkiu. Telefono ragelį pakėlė mama. Jis pasakė, kad vyriausybės nutarimu mes privalome gyventojus, kurie nuomojasi mūsų butą, iškelti. Atseit, mieste turi likti tik jame registruoti gyventojai. Į klausimą, kur galima būtų pamatyti tą nutarimą, jis atsakė: „Informacija neskelbiama, tai nurodymas iš viršaus. Iki rugsėjo 10 d. reikia visus iškraustyti“. Ir dar pridūrė, kad, ruošiantis 1980 metų Maskvos olimpiadai, sostinė taip pat buvo valoma. Kadangi mums niekas jokių dokumentų nepateikė, mes savo gyventojų nejudinome, tačiau kaip bus toliau, neaišku.

Rugsėjo mėnesį mus ištiko dar vienas nemalonumas. Mano mama dirba techninio aptarnavimo stotyje, kuri yra Aviacionnajos gatvėje, šalia Mzymto upės. Stoties viršininkas paskelbė, kad olimpiados saugumui užtikrinti administracija įsakė uždaryti visas įmones, esančias prie kelio, nuo sausio iki kovo mėnesio. Trims mėnesiams! Ir jokių kompensacijų žmonėms nemokės.

Apskritai daugelis keistų ir net beprotiškų iniciatyvų vadinamos saugumo priemonėmis.

Pavyzdžiui, mūsų pažįstamiems iš Vesiolajos gyvenvietės, kurioje nėra centrinio šildymo, vietos administracija uždraudė malkomis kūrenti pečius. Iš pradžių kalbėjo apie kažkokias dūmų uždangas virš olimpinių objektų, po to prisipažino: negerai, jei olimpiniai svečiai pamatys, kad štai pas mus krosnimis kūrena, – viskas turi būti pagal Europos standartus. Tačiau liaudis, be abejo, ne tokia kvaila. Šalti dėl olimpiados niekas neketina.

O svarbiausia – niekas niekam nieko neaiškina. Moksleivius ir studentus privertė vieną savaitę anksčiau grįžti iš atostogų, t. y. rugpjūčio 26 dieną, nes olimpiados laikotarpiu visos mokymo įstaigos dvi savaites bus uždarytos. Kodėl? Nei pedagogams, nei moksleiviams nieko nepaaiškino. Dar mieste sklando kalbos, kad žaidynių metu mieste bus ribojamas judėjimas. Mūsų pažįstami iš administracijos prasitarė, kad prie išvažiavimų iš gyvenviečių pastatys kontrolės punktus, kurie išleis automobilius su specialiais leidimais. Tačiau ir vėl nei dokumentais, nei oficialiai tai nėra patvirtinta.

Iš šalies gali pasirodyti, kad visa tai – smulkmenos. Ypač po to, kai iškirto miškus, kai du kartus užnuodijo upę, kai iškraustė iš namų žmones. Tačiau kiekviena tokia smulkmena gadina gyvenimą. Mes turime problemų net su elektra. Pertrūkių visada buvo, tačiau olimpiada – tai linijos apkrovų padidėjimas, o mums žadėjo, kad viską sutvarkys. Vasarą buvau Adleryje, – pertrūkiai nesiliovė. Ir aš tiesiog nesuprantu, kokia olimpiada, kokie „europiniai standartai“, kokia dar „visos šalies šventė“, kai čia pas mus toks, atsiprašant, niekalas su šviesa, su vandeniu, su šildymu, o dabar dar ir dūmus uždraudė.

Vertė Alicija Žukauskaitė

Šaltinis: http://newtimes.ru/articles/detail/72231/

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. 3-am
(2013-10-17 14:53:20)
(78.57.208.170) Parašė:

Kanalizacijos šulinių užvirinimas - standartinė procedūra ten, kur važiuoja aukščiausių didžiųjų šalių vadovų, pavyzdžiui Putino, kortežai.3. xxxx
(2013-10-17 13:11:29)
(88.119.21.95) Parašė:

jau boikotavo 1980 m. , po to 1984 m. vasaros olimpiadas, o kas nuo to nukentėjo? O gal geriau kai sportininkus įkaitais paima kaip Miunchene? O dėl saugumo, gal pamiršote kaip Bušo vizito metu jautėsi Vilniaus centro gyventojai? Net kanalizacijos šuliniai buvo užvirinti. Žinau, kad mano mintis komentuosite: "ru". Nepyksiu, nes matau, kad turite tokią nuomonę, kokią suformavo LT žiniasklaida. Todėl ir pritariame ir renkame taip, kaip valdžiažmogiams reikia.2. aba
(2013-10-17 12:46:31)
(78.60.156.71) Parašė:

jo, gerai butu, kad boikotuotu, bet pabandyk Putina boikotuoti. O siaip ten jau vyksta ekologine katastrofa, ir tai bus tikrasis olimpiados palikimas.1. Rita
(2013-10-17 12:06:00)
(79.133.229.122) Parašė:

Butu labai gerai kad pasaulis boikotuotu ta olimpiada,kuri vyks tokioje blogio salyje vadovaujamoje KGBisto.Salis kuri savo priesais laiko visus,nepritariancius ju valdymo principams neturi teises pravesti sportininkams skirta svente.Rusai su valdzios isplautais smegenimis savo didziausiais priesais laiko Pabaltijo salis,Gruzija,Amerika.Tai kaip jie gali dziaugtis tu saliu sportininkais ir ju pergalemis.Visa Olimpiada jau sukarinta,politizuota,o tai priestarauja De Kuberteino idejaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras