2020 m. vasario 23 d.

 

Snaiperiai Sirijoje apšaudė JT cheminio ginklo ekspertus

Paskelbta: 2013-08-26 15:23 Autorius: Naujienų redaktorius
Cheminio ginklo ataka Damaske. EPA-ELTA nuotr.
Cheminio ginklo ataka Damaske. EPA-ELTA nuotr.

Snaiperiai Sirijoje apšaudė Jungtinių Tautų (JT) inspektorius, turinčius tirti įtarimus dėl cheminio ginklo panaudojimo. Dėl to ekspertai buvo priversti nutraukti darbą netoli Damasko, pirmadienį pranešė JT atstovas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Inspektoriai pirmadienio rytą išvyko į Sirijos sostinės apylinkes, kur per tariamą cheminio ginklo ataką praėjusią savaitę žuvo daugiau kaip 1 300 žmonių.

Nežinomi snaiperiai „sąmoningai kelis kartus“ šovė į pirmąjį ekspertų delegacijos automobilį, Niujorke sakė JT atstovas Martinas Nesirkis (Martin Nesirky). Pranešimų apie nukentėjusiuosius kol kas nėra. „Kadangi automobiliu nebuvo įmanoma toliau naudotis, komanda grįžo į vyriausybinę bazę“, – teigė atstovas. Kai tik bus parengtas kitas automobilis, inspektoriai esą grįš į teritoriją netoli Damasko.

Ekspertų tikslas buvo Gutos regionas, esantis į rytus nuo Damasko, kur, sukilėlių teigimu, Sirijos ginkluotosios pajėgos praėjusį trečiadienį prieš civilius panaudojo nuodingąsias dujas. Sirijos režimas bet kokią atsakomybę neigia ir verčia kaltę sukilėliams.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras