2020 m. birželio 6 d.

 

Skandalas: per trumpą laiką antrą kartą iš eilės ir vėl išmontuota Lietuvos didvyrio atminimo lenta Vilniuje

45
Paskelbta: 2019-07-27 11:00 Autorius: ekspertai.eu
Pirmą kartą nelegaliai kabojusi lenta Lietuvos didvyriui buvo išmontuota pasitelkus savadarbę kuvaldą. Nuotr. E.eu


Vilniuje nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos liepos 27 d. rytą ir vėl, visuomenės iš anksto neinformavus, išmontuota nelegaliai kabėjusi, daug diskusijų sukėlusi Lietuvos didvyrio-nacių kolaboranto Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

Tai naujienų agentūrai BNS patvirtino mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas. Anot jo, lenta nuvežta į ir bus saugoma savivaldybės įmonėje „Grinda“.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, jog lentą nuimti apsisprendė siekdamas, kad būtų taikomas „vienodas principas“ visiems atminimo ženklams, kurie susiję su totalitariniais režimais – tiek kalbant apie Žaliojo tilto skulptūras, nukeltas prieš ketverius metus, tiek apie ženklą J. Noreikai.

„Būtent todėl priėmiau sprendimą nukelti atminimo lentą Jonui Noreikai, kuris, nors savo gyvenime daug pastangų įdėjo kovodamas prieš Lietuvos priešus, tačiau elgėsi nepateisinamai, prisiimdamas okupacinės valdžios jam suteiktą atsakomybę izoliuoti žydus ir konfiskuoti jų turtą, ir taip padėjo kurti sąlygas okupacinei valdžiai vėliau juos nužudyti“, – BNS perduotame komentare pasakė R. Šimašius.

Apie tai sklebiama ir portalo lrytas.lt publikaciojoje „Politiko sudaužytą ir naujai pritaisytą generolo J. Noreikos-Vėtros atminimo lentą šįkart nuėmė R. Šimašius“.

Po pirmojo lentos išmontavimo balandžio mėnesį R. Šimašius buvo kategoriškas.

„Man atrodo, kad labai svarbu, jog mūsų tauta nebūtų įveliama į tokius knaisiojimus ir „blusinėjimus“. Esminis dalykas – neduoti preteksto manyti, kad tas veikėjas pasiekė tikslą. Reikia kuo greičiau atstatyti tą lentą, jau vykdomi technologiniai sprendimai, galvojama, kaip ją atstatyti. Jeigu kažkam kils noras diskutuoti, galime tai padaryti, kai nebebus to įvykio streso, reikia nepasiduoti tuo pretekstu. Kai Breivikas išsitraukė šautuvą, visi žinojo, kokių dainų jis nemėgsta ir išėjo į gatves jas dainuodami. Naujojoje Zelandijoje irgi buvo susitarta, kad išpuolio kaltininko vardas nebus vartojamas“, – nepriklausomam Žmonių partijos portalui tąkart kalbėjo Vilniaus meras.

Ekspertai.eu primena, kad šių metų balandžio pradžioje nelegaliai kabojusi lenta nuo bibliotekos buvo išmontuota teisininko, profesoriaus Stanislovo Tomo.

Tačiau labai greitai Vilniaus vadovas R. Šimašius pasirūpino, kad ši lenta būtų restauruota ir pakabinta vėl ten pat, kur nelegaliai kabėjo nuo 1997 metų.

Šiuo metu Vilniuje laukiamas prieš lentos išmontavimą protestuojančių patriotinių Lietuvos jėgų sambrūzdis ir masinis žvakučių deginimas.

Žmonių partijos patriarchas, profesorius Vytautas Lansbersgis taip pat yra pasisakęs dėl šios lentos. Pasak jo – J. Noreika tiesiog dirbo administracinį darbą, todėl dabar prie jo kabinėtis neverta.

Likę Žmonių partijos atstovai taip pat labai vieningai pasisakė apie Generolą Vėtrą, gindami didvyrio garbę:PAPILDYTAKeli susiję:

Vytautas Landsbergis išsakė savo kategorišką požiūrį į Jono Noreikos (Generolo Vėtros) veiklą

Patvirtinta: Lietuvos didvyriui-nacių kolaborantui atminimo lenta Vilniuje buvo pakabinta ir toliau kabo neteisėtai  

Lietuvos didvyris – žydus myriop siuntęs nacių kolaborantas – Lietuvoje bus gerbiamas dvigubai

A. Juozaitis: Lietuvos didvyrio Jono Noreikos (Generolo Vėtros) atminimą turime saugoti ir dieną ir naktį

V. Radžvilas: tyčiojimasis iš partizanų iš pradžių paverstas norma knygose, o dabar persikelia į sostinės gatves  

Vilniaus centre išmontuota atminimo lenta Generolui Vėtrai 

Neskubėkime griauti: balvonai įgavę naują prasmę ir simbolizuoja ne tik sovietinę okupacinę praeitį

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
45. neantanas
(2019-07-29 08:21:31)
(46.249.171.75) Parašė:

Žmonių partijos patriarchas, leptelėjo: "prie jo kabinėtis neverta", – ir kvit. Likusiems, leidžiama tik ginti... administracinio didvyrio garbę.44. vaiduoklis apie senio šalčio pranešimą 43.
(2019-07-28 09:14:02)
(86.38.14.110) Parašė:

Jūs girdėjote dievo(beveik) žodį. Amen43. Senis Šaltis
(2019-07-27 22:52:24)
(88.222.97.16) Parašė:

42. suldu visko gali būti. Bet tada nereikia nusileisti iki jų lygio. Nes tokiu atveju niekur nebus pasiekta nei susitarimai nei teisybė. Taigi nuomonė gali pasikeisti ir kardinaliai priešingai bet kuriuo atveju, jei atsiranda naujos aplinkybės ar įrodymai. Tai nėra blogai. Čia ekspertuose nuomonė kai kurių rašytojų atžvilgiu keitėsi, kaip urba-Turbo, mažintas, te patys sinicos, juozaičiai ir kitų. Nepamirškime, kad ne taip seniai ir drižius buvo ekspertų draugas, po to pasdarė priešas, o šiandien vėl geras draugas ir normaliai bendrauja. tai nėra blogai. (aišku būtų gerai iš ekspertų ir paaiškinimai tuo klausimu) Visur turi būti ieškoma taikių būdų susitarti. Šimašius gi ir turi vengti nesantaikos. Jei vilniečiai išsirinko, tegu džiaugiasi dabar. ir padeda jam, o ne kaišioja visur pagalius.42. suldu ->17. Senis Šaltis
(2019-07-27 22:43:53)
(82.135.249.117) Parašė:

Ivyko daug pasikeitimu ir politiku tarpe ir ju nuomonese ir viesumoje, po raudonosios dalios pasileidimo is prezidenturos. Ekspertai puikiai pastebejo, kad simasius teige esas kategoriskas,o po keliu menesiu nebe kategoriskas,o kontraversiskas.41. Senis Šaltis
(2019-07-27 21:48:45)
(88.222.97.16) Parašė:

Beje, 39. ponia, o jūs nepamatėte teksto atmetus kreipinį pampersiukas? Ar teksto suvokimas nelabai? Ką aš čia klausiu ligonės. Labanaktis.40. Senis Šaltis
(2019-07-27 21:46:46)
(88.222.97.16) Parašė:

39. ponia gydykis. Ką nori tuo sužinoti? Čia, kaip tu velesas, bet ne velesas? Pampersiukas yra geltonas apsišlapėlis. Jį taip visi vadina. Aš gana pakantus ir jį vadinu pampersiuku. o kas tau darbo? Jums ponia velesai dėl to širdukę per klimaksą labai sopa? Užjaučiu pupsikai. Bet, kaip sakė šapras, ne tavo kiškis, ne tu ir kiškis. klika tu ponia konkreti. Gero tau vakaro, nes, kaip visada ateis tokie pat ligoniai ir matys mano mažiau parašytų komentarų, nei tavo deBilo tridesius. labanaktis tau ne velesai cha cha cha eik pas savo riterį ant peties paverkti p derastuk.39. > 38. Senis Šaltis
(2019-07-27 21:40:53)
(84.46.243.95) Parašė:

Apie 36. prašom :D))) Nataša :D))))38. Senis Šaltis
(2019-07-27 21:29:37)
(88.222.97.16) Parašė:

37. ponia, tamstą paranoja persekioja? cha cha cha. Pasirodo mane kaltino, kad dzūkelį į šviesą ištempiau, dabar pati serga kitais Ip. cha cha cha Tavo stadija sunkesnė nei klinika velesai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras