2020 m. vasario 29 d.

 

S. Jakeliūnas: atrodo, žaidimai ir viešinimai tęsiasi, todėl skelbiu ir aš savo atsakymą

25
Paskelbta: 2019-04-19 08:59 Autorius: ekspertai.eu
LB vadovas V. Vasiliauskas.
LB vadovas V. Vasiliauskas.

Įsisiubuojant taip vadinamo Vilibor aferos tyrimui, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas pranešė, kad Marius Jurgilas, vienas iš LB valdybos narių, elektoriniu paštu atsiuntė, o vėliau viešai paskelbė kvietimą diskutuoti apie Vilibor.

„Atrodo, žaidimai ir viešinimai tęsiasi, todėl skelbiu ir aš savo atsakymą jam: Įdomus kvietimas, turint omenyje sunkiai suvokiamus epitetus („marodieriavimas“, „santykiai su lavonais“, „naudingi idiotai“, „kurmiai“, „ŽALIEJI žmogeliukai“ ir kt.), kuriais jūsų kolegos leido ir toliau leidžia sau apibūdinti tai, kas daroma Seime.

Manau, kad centrinio banko pareigūnams tai nėra leistina.

Ar taip nediskredituojama ši svarbi institucija ir jos nepriklausomas statusas?
Įdomu, kaip reaguotų britų parlamentas ir spauda, jei ką nors panašaus sau leistų p. M. Carney (Anglijos centrinio banko, kuriame yra dirbęs M. Jurgilas, vadovas)?

Gal norite viešai padiskutuoti apie tai, prieš kalbantis apie konkrečias temas ir problemas?

Na, o pasiūlymą diskutuoti Lietuvos banke vertinu arba kaip visiško „moralinio aklumo“ požymį, arba kaip bandymą „trolinti“.

Taip jau sutapo, kad tuo metu, kai atsiuntėte laišką, buvo publikuotas tekstas apie Vilibor.

Tad jei manote esant prasminga, gal galėtumėte viešai atsakyti į tekste išdėstytus argumentus?“, - visuomeniniuose tinkluose kausimą uždavė politikas.

Vėliau S. Jakeliūnas informavo, kad „Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas alfa.lt laidoje rimtu veidu pranešė, kad turi išsaugojęs mūsų susirašinėjimą 2014 m. spalio mėn., kuomet žiniasklaidoje skambėjo Swedbanko Prime būsto palūkanų skandalas“.

„Ir, kad atėjus laikui, šis pikantiškas susirašinėjimas bus paviešintas. Įdomu. Nes didžioji dalis susirašinėjimo su juo, o taip pat ir su tuometine jo pavaduotoja I. Šimonyte buvo paskelbta 2015 m. vasario mėn. apybraižoje „Swedbanko byla“. Swedbankas euro įvedimo proga ketino padidinti palūkanas daugiau kaip 7000 būsto paskolų gavėjų. Priminsiu, kad pasinaudojant euro įvedimu nebuvo galima didinti kainų. Niekam. Buvo priimtas Euro įvedimo įstatymas, verslo asociacijos ir Vyriausybė iškilmingai pasirašė „Geros valios memorandumą“. Bet Swedbankas norėjo būti išskirtinis. O Lietuvos bankas (įskaitant ir už paslaugų priežiūrą ir vartotojų teises atsakingą valdybos narę I. Šimonytę) sakė, kad viskas šiaip OK, tik reikia truputį kitaip apie tą kainos (palūkanų) didinimą informuoti klientus. Apybraižoje minimas susirašinėjimas bei pokalbiai telefonu ir su tuometiniais motininio Swedbanko Švedijoje vadovais. Buvo rimti reikalai, rimti laiškai ir pokalbiai. Buvo grasinančių užuominų iš Valiūno kontoros advokato, Swedbankas ir LB galėjo pateikti ieškinį man. Gal dabar abu gailisi, kad tuomet to nepadarė. Gal dabar nebūtų viso to „beprasmiškiausio“ krizės tyrimo ir dar vieno palūkanų – VILIBOR – skandalo. Ir šiuo atveju, kaip ir PRIME, LB ir vėl nemato jokių problemų – kaip ir tendencija kažkokia, ar kaip čia suprasti? Jei Vasiliauskas ir Kuodis (pasak jo, tai juk visai kitoks LB, nei Šarkino laikų) viso to dar neskaitė, tai prašom, pasiskaitykite. O pasiskaitę paskelbkite ką nors tokio, kad būtų taip stipru, na, kad man ir visiems kitiems taptų viskas aišku. Nekantriai laukiu, būkit žmonės, nekankinkite“, - parašė S. Jakeliūnas.

Susiję:

Lietuvos banko valdybos nario Mariaus Jurgilo instrukcijos pavaldiniams, kad šeima nebūtų ištampyta po vieną

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
25. Dvigubi standartaI
(2019-07-21 14:59:30)
(92.243.166.42) Parašė:

Jau keletą metų kaip skandinaviški bamkai Danske bankas, Nordea bankas ir „Swedbankas“ įsivelia į tarptautinius milijardinius pinigų plovimo skandalus, beje, neaplenkiant ir Lietuvos aišku. Kitaip sakant, plauna švedų bankai, kaip teigiama, rusų oligarchų milijardus ir vargo nemato. O Grybauskaitės statytinis - Lietuvos banko vadovas V.Vasiliauskas, viską pražiūrėjęs, tačiau iki šiol demonstruoja olimpinę ramybę ir atsistatydinti net negalvoja. Tiesa, apie ką aš čia kalbu, juk Lietuvos banko vyriausiajam prievaizdui, nei sąžinė, nei moralė neegzistuoja. Prezidentės D.Grybauskaitės statytinis net Seimo Krizės komisijos vykdomą tyrimą drįsta pavadinti „maroderiavimu“ ir „santykiais su lavonais“, tai apie kokį čia kaltės prisipažinimą ar sąžinės prabudimą bei atsistatydinimą galima galvoti?24. "Panama Papers"
(2019-06-08 11:56:29)
(92.243.166.42) Parašė:

Pamenu, pasitvirtino tada viešai pasirodžiusi informacija, kad prieš tapdamas centrinio šalies banko vadovu Vasiliauskas turėjo įgaliojimus veikti ofšorinės įmonės, susijusios su Rusijos milijardieriumi oligarchu Nikolajumi Cvetkovu, vardu. Taip pat tuo laikotarpiu Vasiliauskas taip pat įgaliojimus turėjo atlikti bet kokius veiksmus ir Britų Mergelių salose registruotos įmonės „Redder Investments“ vardu. Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš teikdama tvirtinti antrai kadencijai Vasiliausko kandidatūrą užimti LB vadovo postą Seimui, puikiai žinojo šį biografijos faktą, jog jis tvarkė Rusijos oligarcho sąskaitas, tačiau prezidentės tai nesulaikė nuo to veiksmo, bet ji dargi ir nuslėpė nuo Seimo narių šią Vasiliauskui nenaudingą informaciją. Melage ji yra gimus, abu labu tokie pat. O tą brudą su liemene jau senai reikėjo atstatydinti.23. Kodėl Grybauskaitė Kuodžio neatstatydina?
(2019-05-01 11:59:49)
(92.243.166.42) Parašė:

Neseniai šalies žiniasklaidos portaluose perskaičiau straipsnį - „R. Kuodis: visi bankai plauna pinigus, tačiau viskas priklauso nuo masto“. Na, ciniškesnio išsireiškimo nesu girdėjęs. Tiesiog negaliu patikėti: Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas p. Kuodis, kurį į šias pareigas paskyrė prezidentė D,Grybauskaitė, toleruoja pinigų plovimą?!! Visame pasulyje pinigų plovimas yra didžiausias nusikaltimas! Ir tai jokiu būdu nepriklauso nuo mąsto! Drįstu suabejoti R.Kuodžio kompetencija ir jo tinkamumu toliau eiti pareigas. Akivaizdu, jog tokiais viešais savo pasisakymais R.Kuodis tik įrodo, jog jis nėra nepriekaištingos reputacijos, o tada pagal nustatytus reikalavimus ir standartus - jis ne tik, kad negali eiti Lietuvos banko pirmininko pavaduotojo pareigų, jis aplamai negali dirbti Lietuvos banke! Prezidentė D.Grybauskaitė turėti skubiai įvertinti šią atvejį, tačiau ji tyli. Kaip sakoma, viskas gerai, mano markize?...22. Algirdas
(2019-04-27 12:39:03)
(92.243.166.42) Parašė:

Šlubai ančiai Daukantinėje liko tik 30 normalių dienų!... Reikia kuo skubiau dar iki prezidento rinkimų atstatydinti iš pareigų buvusį Grybauskaitės rinkimų štabo vadovą, Lietuvos banko valdybos pirmininką V.Vasiliauską. Tai silpnoji grandis. Tai silpnoji grandis ir Snoro aferoje. Tai galimybė padėti tašką konservatorių ir pačios Grybauskaitės aferoms. Po to pamatysite, - viskas subyrės, kaip kortų namelis. Ta šaika leika skųs vieni kitus net susiriesdami, kad tik išsaugoti savo asmeninį kailį ir bus galima daugelį jų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.21. tikrai
(2019-04-27 11:22:44)
(92.243.166.42) Parašė:

O siaubas kas dedasi toj Lietuvoje20. Mūsų
(2019-04-23 13:26:51)
(92.243.166.42) Parašė:

Bestija yra nėščia nusikaltimais.19. Paskaitykit būtinai apie korumpuotus teisėjus
(2019-04-22 12:12:20)
(92.243.166.42) Parašė:

Saulius Lipnickas. “Snoro banko užgrobimo, likvidavimo ir turto išvogimo istorijoje skamba tų pačių korumpuotų teisėjų ir žinomų advokatų pavardės”18. Hmm,
(2019-04-20 16:47:21)
(76.224.238.41) Parašė:

Pagarba Jakeliūnui!Kodel Vasiliauskas dar nenušalintas nuo pareigų?!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras