2020 m. liepos 3 d.

 

Siunčiamas stiprus signalas Rusijai dėl JAV pasirengimo operatyviai reaguoti

2
Paskelbta: 2019-07-16 16:34 Autorius: ekspertai.eu
USAF nuotr.
USAF nuotr.

Liepos 16 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvai F-15E ir transporto lėktuvas C-130, kurie dalyvauja JAV vadovaujamose ir pirmą kartą mūsų regione vykstančiose oro gynybos pratybose „Spartus atsakas“ (angl. „Rapid Forge“).

„Šios pirmą kartą organizuojamos oro gynybos pratybos siunčia stiprų signalą dėl JAV pasirengimo operatyviai reaguoti į saugumo situacijos pokyčius ir prisidėti prie Baltijos šalių gynybos, jei to prireiktų“, – teigia laikinai Krašto apsaugos ministro pareigas vykdantis Raimundas Karoblis.

Pratybų metu bus treniruojamasi vykdyti mūšio ore, priešininko antžeminės oro gynybos slopinimo, paramos iš oro, antžeminės oro gynybos, priimančiosios šalies paramos, civilinių ir karinių oro erdvių atskyrimo, kitas užduotis.

„Galimos krizės atveju, sąjungininkų ir NATO oro pajėgos yra greičiausiai perdislokuojamos ir galinčios operatyviausiai ateiti į pagalbą. Todėl tokios pratybos stiprina sąjungininkų pasirengimą nedelsiant efektyviai vykdyti gynybines funkcijas“, – sako R. Karoblis.

Pratybose be JAV karių ir technikos dalyvaus ir Lietuvos kariuomenės padaliniai. Lietuvos kariai prisidės užtikrindami antžeminę oro gynybą, kovinį orlaivių valdymą, ant žemės esančių taikinių žymėjimą. Pratybų metu užduočių vykdymui bus skirta Lietuvos oro erdvė, Kazlų Rūdos poligonas ir visa reikiama parama Šiaulių aviacijos bazėje.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Vadakste
(2019-07-16 18:17:25)
(78.62.55.176) Parašė:

Ale , kad nieko negirdejau , tai matyt busiu pramiegojusi jei jokio didelio lektuvo garso nebuvo.Klausimelis?. Kas gali pradeti ta kara ?. Apie Nato ju pasiekimus tai girdejome Irakas, Libija , Sirija, Jugoslavija.Geriau , kad karu niekas nepradetu , nes ju jau gana. Zmonijai reikalinga taika. Stop karams kur jie bebutu.1. U-2
(2019-07-16 16:59:18)
(89.116.124.39) Parašė:

Vokieciu liaudies patarle sako, kad " greitas karoblis, arba Rapid Forge - blogas vaikas. Lietuviskai tai galetu vadintis kaip "daunas".Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras