2024 m. balandžio 19 d.

 

Siūlo riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo plotus

1
Paskelbta: 2013-05-22 16:25 Autorius: Naujienų redaktorius
Stasio Žumbio nuotr., „ve.lt“
Stasio Žumbio nuotr., „ve.lt“

Siūloma įteisinti, kad asmuo (fizinis ar juridinis) ir su juo susiję kiti juridiniai asmenys kartu galėtų įsigyti tiek žemės, kad bendras iš valstybės įgytos žemės ūkio paskirties žemės plotas būtų ne didesnis kaip 300 hektarų, o bendras visiems susijusiems asmenims priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įgytos žemės ūkio paskirties žemės plotas būtų ne didesnis kaip 500 hektarų.

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė tai numatančioms Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo pataisoms.

Pagal šiandien galiojantį teisinį reglamentavimą vienas asmuo gali įsigyti iki 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės, tačiau niekas nedraudžia tam pačiam asmeniui steigti juridinius asmenis ir per kiekvieną iš jų įsigyti dar po 500 hektarų. Taip vienose rankose sukaupiamas didelis žemės plotas, nei leidžia galiojantis įstatyminis reguliavimas. Problema yra ta, kad tokiems pirkiniams gali būti naudojamas užsienio kapitalas. Vadinasi, iš esmės galima teigti, kad žemę perka užsieniečiai", – pristatydama projektą sakė žemės ūkio viceministrė Leokadija Počikovska.

Teikiamomis pataisomis taip pat siūloma apibrėžti, kokie fizinių asmenų ryšiai lemia jų priskyrimą susijusiems asmenims.

Įstatyme siūloma nustatyti, kad asmuo, pageidaujantis įsigyti žemės ūkio paskirties žemės, privalo užpildyti žemės ūkio paskirties žemės pirkėjo deklaraciją. Joje pirkėjas turėtų pateikti duomenis apie savo ir su juo susijusių asmenų įsigytą žemę, pajamų, už kurias ketinama įsigyti žemės, šaltinį (kilmę), žemės sklypo pirkimo ir pardavimo kainą.

Taip pat įstatymo projektu numatoma nustatyti, kad pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę (jeigu ją perka ne asmuo, besiverčiantis žemės ūkio veikla) ta kaina, kuria ji parduodama, turi šios žemės naudotojai ir asmenys, kurių nuosavybės teise valdomi žemės sklypai ribojasi su parduodamu žemės sklypu.

Įstatymo projekte taip pat siūloma nustatyti pirmenybės teisę valstybei, atstovaujamai valstybės įmonės Valstybės žemės fondo, įsigyti parduodamus žemės ūkio paskirties žemės sklypus.

Siūloma nustatyti, kad institucija, atsakinga už pirmumo teisę turinčių asmenų (išskyrus bendraturčius) informavimą apie parduodamą žemės ūkio paskirties žemę, yra Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Įstatymo projektu aiškiai reglamentuoti dokumentų rengimo siuntimo ir nagrinėjimo terminai (ilgiausias bendras terminas – 27 darbo dienos).

Projektui po pateikimo pritarė 64, prieš jį balsavo 1, susilaikė 6 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Kaimo reikalų komitetas, projektą numatoma svarstyti birželio 25 dieną.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Benas
(2013-05-22 22:43:29)
(78.62.185.144) Parašė:

Turi Lietuva pasekti Vengrijos pvz ir suruosti referenduma ir baiksis vuduriavimas del zemes O tie kurie sauks kad briuselis supyks paskelbti Tevynes isdavikais



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras