2020 m. liepos 3 d.

 

Siūlo parengti Vaikų psichikos sveikatos strategiją

4
Paskelbta: 2014-01-17 20:50 Autorius: Naujienų redaktorius
Gedimino Savickio („ELTA“) nuotr.
Gedimino Savickio („ELTA“) nuotr.

Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė siūlo parengti Vaikų psichikos sveikatos strategiją.

Seimo posėdžių sekretoriate ji įregistravo tokį pasiūlymą Lietuvos sveikatos 2014-2023 metų programai.

Parlamentarė, kviesdama plėsti psichologines paslaugas, ypač ugdymo bei sveikatos priežiūros sistemose, ragina jau 2014 metais įstatymu reglamentuoti psichologų praktinę veiklą.

V. V. Margevičienės nuomone, kasmet blogėjanti vaikų psichinė sveikata reikalauja imtis neatidėliotinų priemonių.

„Įstatymo nebuvimas apsunkina psichologo darbo reglamentavimą, darbo kontrolę ir rezultatų vertinimą. Psichologo veikla nelicencijuojama, nenumatytas jų pavaldumas, nėra metodinių rekomendacijų dirbantiems su nepilnamečiais“, – sako Seimo narė.

Ji pastebi, kad pastaruoju metu vis dažniau gaunama informacija apie probleminius vaikus, turinčius emocijų ir elgesio sutrikimų. „Tikslios statistikos nėra, tačiau, Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 2012 metais bent vienas psichikos ligos susirgimas ar elgesio sutrikimas buvo diagnozuotas 38814 vaikų nuo 0 iki 17 metų. Švietimo ir ugdymo įstaigos skundžiasi dėl psichologų stokos. Tiek globos įstaigose, tiek socializacijos centruose trūksta specialistų, galinčių nustatyti vaiko psichikos sutrikimus ir gebančių dirbti su tokiais vaikais“, – sako Seimo narė.

2013 metais Valstybės kontrolės atlikto tyrimo vaikų socializacijos centruose duomenimis, 50 proc. vaikų socializacijos centruose yra iš vaikų globos namų. Vidutiniškai 41,5 proc. vaikų socializacijos centruose 2012 metais turėjo specialiųjų poreikių. Socializacijos centruose psichologai dirba 0,5-1 etatu.

„Akivaizdu, kad esamo krūvio nepakanka, siekiant vaikų elgesio korekcijos“, – mano V. V. Margevičienė.

Ji taip pat siūlo įsteigti respublikinį mokslinį metodinį specialistų, teikiančių priklausomybės ligomis sergantiems vaikams ir jaunimui ankstyvosios diagnostikos, gydymo, reabilitacijos ir socialinės reintegracijos paslaugas, rengimo centrą, kasmet skiriant pakankamą finansavimą.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
4. Per vėlu
(2014-01-20 20:42:53)
(89.117.107.241) Parašė:

strategija ne tik parengta, bet Garliavoje ir įgyvendinta.3. Isaugo
(2014-01-19 22:31:50)
(78.60.44.101) Parašė:

mano tevu seimos, bejokiu psichologu pagalbos. Musu septyniu asmenu seima padori, nei vieno iskrypelio...... Mano pacios seima augo be tuju psichologu ir, aciu Dievuliui, viskas puikiai. Kokios priezastys reikalauja psichologu pagalbos? Kas vyksta po musu dabartine saule? Ismeskite is prekybos chemija, kuri zaloja vaikus. VViskas.Nezalotu nepasiturinciu tevu vaikus isnaudotoju vaikai. Girdejau kalbas transporte. Baisiau dar niekada negirdejau2. iskur vaikai
(2014-01-17 22:39:00)
(80.47.224.134) Parašė:

bus psihiskai sveiki jei psihiskai nesveiki seimo nariai nori prastumti iskrypeliskus istatymus vaikus mokinti pagal pasasakas apie du princus ,kiek pamenu tai ta Vince ir stume toki projekta .visai negerbiamieji palikit vaikus ramybeje.1. ponia
(2014-01-17 22:34:48)
(78.62.16.79) Parašė:

išimkit energetinius ir kitokius gėrimus iš apyvartos padarykit juos neprieinamus vaikams smurtines seks vulgarybės ir gašlybės scenas padarykirt neprieinamas vaikams paaugliams visokius lošimus ir tt.Naikinkit visų pirma priežąstis ne kalbėkit apie vaikų sutrikdyta psichiką.Kodėl visų pirma nepaklausėt savęs iš kur tai atsiranda?Fondam vadovavot per kuriuos galimai genderizmas skynėsi kelią?VISŲ PIRMA PRIEŽĄSTYS, MIELOS PONIOS, IR PONAI.DABAR KAŽKOKS KACAS NORI PRASTUMTI 3500 LOŠIMŲ APARATŲ lIETUVOJE.TAI TAIP PAT PRIEŽĄSTIS VOGTI,KAD BŪTŲ PINIGŲ LOŽTI AR GEBĖSIT TEISINGAI BALSUOTI,NES STUMIAMA PER NEEILINĘ SESIJĄ SEIME???????Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras