2024 m. balandžio 20 d.

 

Šių metų pradžioje devynios pasaulio valstybės turėjo mažiausiai 15 tūkst. branduolinių ginklų

2
Paskelbta: 2016-10-27 17:37 Autorius: ekspertai.eu

Blogėjanti saugumo aplinka ES kaimynystėje ir kitur pasaulyje, taip pat Rusijos pozicija ir branduolinį ginklą galinčių nešti raketų dislokavimas Kaliningrade kelia europarlamentarų susirūpinimą. Spalio 27 d. priimtoje rezoliucijoje jie ragina branduolinius ginklus turinčias valstybes sumažinti jų kiekį, perkelti juos į saugyklas bei sumažinti jų vaidmenį karinėse doktrinose.

EP labai susirūpinęs „dėl padidėjusių branduolinių grėsmių, kylančių dėl Rusijos pozicijos“, dėl prastėjančių jos santykių su NATO, galimų Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) pažeidimų bei „pareiškimų, liudijančių didesnį pasiryžimą naudoti branduolinius ginklus“. Parlamentas reiškia didelį susirūpinimą dėl branduolinį ginklą nešti galinčių raketų „Iskander“ sistemų dislokavimo Kaliningrado srityje. Europarlamentarai pateikia ir kitų nerimą keliančių pavyzdžių: Rusijos karinės pratybos, per kurias imituotas branduolinio ginklo panaudojimas prieš Lenkiją, taip pat aukštų Rusijos pareigūnų pareiškimai apie galimybę dislokuoti tokius ginklus okupuotame Kryme.

Rezoliucijoje pažymima, kad šių metų pradžioje devynios valstybės – JAV, Rusija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Kinija, Indija, Pakistanas, Izraelis ir Šiaurės Korėja – turėjo daugiau kaip 15 tūkst. branduolinių ginklų. Europarlamentarai kviečia šias valstybes sumažinti tokių ginklų kiekį, perkelti juos iš dislokavimo vietų į saugyklas bei sumažinti jų vaidmenį karinėse doktrinose. Jie taip pat ragina veiksmingiau užtikrinti branduolinio ginklo neplatinimą, nusiginklavimą ir bendradarbiavimą siekiant taikaus branduolinių technologijų naudojimo. Parlamentas remia siūlymą kitąmet surengti tarptautinę Jungtinių Tautų konferenciją dėl teisiškai įpareigojančios branduolinių ginklų uždraudimo sutarties.

Rezoliucijai pritarė 415 EP narių, nepritarė 124, o susilaikė 74.

Šaltinis: EP spaudos tarnyba

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. trumpai
(2016-10-27 18:24:33)
(78.61.53.31) Parašė:

Prisiminkim kiek truko metu ir kas stabdė dėl išmetamu duju mažinimo programos pasaulyja pasirašymo ir kas tik dabar tipo pasirašė bet neratifikavo spėkit iš trieju kartu.



1. Dzūkija
(2016-10-27 17:58:22)
(78.62.212.240) Parašė:

Truk už vadžių ir vėl iš pradžių...arba EP neturi atminties...Kam tos sutartys,jeigu jų JAV,beveik neabejoju,kad prie šios iniciatyvos prikišusi nagus,net nesapnuoja laikytis...Svarbu tik rasti priežastį į rytų pusę paloti...



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras