2020 m. balandžio 5 d.

 

Šiemet finansavimas Lietuvos gynybai perkops milijardą eurų

4
Paskelbta: 2020-01-23 11:29 Autorius: ekspertai.eu

Sausio 22 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko Lietuvos kariuomenės vado organizuojamas susitikimas su kariuomenės pajėgų, valdybų, štabų ir karinių vienetų vadais, kurio metu dalyvavo aukščiausia krašto apsaugos sistemos politinė ir karinė vadovybė. Susitikimo metu generolas leitenantas Valdemaras Rupšys dalyviams pirmą kartą pristatė Lietuvos kariuomenės viziją.
 
„Tokių susitikimų metu visiems karinių vienetų vadams yra sudaroma galimybė betarpiškai klausti krašto apsaugos ministro, kariuomenės vado ir kitų politinių ir karinių vadovų visais rūpimais klausimais, o tai pat jie yra supažindinami su aktualiais šalies gynybos klausimais,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys pristatė Lietuvos kariuomenės viziją, kurią jis per savo kadenciją užsibrėžė įgyvendinti. Vizijos tikslas yra išreikšti vado esmines nuostatas į Lietuvos kariuomenės raidą ir kovinės galios stiprinimą, bei suformuluoti veiklos prioritetus vado kadencijos laikotarpiu 2019-2024 metais.

Vizijoje aptariamas kariuomenės vado suvokimas apie grėsmes, saugumo ir tarptautinę aplinką, Lietuvos kariuomenės gebėjimus ir pajėgumus 2024 metais, karinę ir kovinę parengtis, esminius kariuomenės vystymo prioritetus bei vertybes. Gen. ltn. Valdemaras Rupšys pristatydamas savo viziją akcentavo, kad jokių radikalių pokyčių nesiekia, jis siekia tęstinumo, ankstesnių vadų pradėtų darbų tąsos ir tobulinti tai, kas šiuo metu reikalinga. Pasak jo, ginti Nepriklausomą Lietuvos Respubliką turime būti pasiruošę šiandien, su tuo ką turime.

Lietuvos kariuomenės vado susitikimai su pajėgų, valdybų, štabų ir karinių vienetų vadais rengiami kas pusmetį. Be kariuomenės vadovybės, šiandieniniame renginyje tradiciškai dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Krašto apsaugos ministerijos (toliau – KAM) departamentų ir kitų krašto apsaugos sistemos institucijų atstovai.

Kreipdamasis į vadus ministras R. Karoblis padėkojo visiems už tarnybą, apžvelgė saugumo ir politinę situaciją bei priminė krašto apsaugos sistemos vystymo prioritetus. Jis pažymėjo, kad finansavimo augimas turi tęstis kaip numatyta politinių partijų susitarime ir strateginiuose LR Seimo bei LR Vyriausybės dokumentuose.

Lietuvos kariuomenės modernizacijos planai turi tęstis, juose taip pat turi išlikti įsipareigojimas aukštos parengties karinių vienetų išlaikymui, kad būtų užtikrintas įsipareigojimas šalies gynybai. Ministras taip pat pažymėjo, kad Lietuva yra tarp du procentus gynybai skiriančių NATO šalių ir šiemet finansavimas gynybai perkops vieną milijardą eurų.

Susitikimo eigoje dalyviai susipažino su krašto apsaugos sistemos personalo politikos naujienomis, kariuomenės personalo statusu ir iššūkiais, Gynybos resursų agentūros prie KAM veikla, kariuomenės modernizacijos ir infrastruktūros plėtros įgyvendinimu bei planais, karinio rengimo situacija, informacinės aplinkos analize ir kareivių bei puskarininkių tarnybos aktualijomis. Susitikime taip pat buvo kalbama apie korupcijos prevenciją.

Apibendrindamas susitikimą kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys džiaugėsi buvusio kariuomenės vado ats. gen. ltn. Jono Vytauto Žuko pasiektais kariuomenės vystymo ir kovinio rengimo rezultatais, pagyrė vadus už pasiaukojančią tarnybą ir asmenines pastangas, motyvavo visus tęsti pradėtus darbus ir linkėjo susikaupimo bei ryžto.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Ištrauka
(2020-01-24 10:39:57)
(185.220.100.252) Parašė:

JONAS DIGRYS Iš knygos „Dievai jų nepasigailėjo...“ Viskas turi pradžią ir pabaigą. Tik žmonių žudynės, atrodo, neturės pabaigos, kol egzistuos eksploatatorių valdžia ir jų godumas. Ir kas to vargo žmogelio nežudė?! Vergvaldžiai, feodalai ir kapitalistai gyveno ir gyvena poniškai iš vergų, baudžiauninkų, kumečių ir proletarų kruvino prakaito. O kai turtuoliai dėl turto, teritorijų perdalinimo susiginčija, vargšą žmogelį jie siunčia kovoti ir mirti (žūti) už vergvaldžio, feodalo ar kapitalisto interesus, panaudodami tautiškumo, religijos ar kalbos pagrindu vienijančias tautas. Kovos vyksta dėl to, kad taip norėjo ponas vergvaldys, ponas feodalas, ar ponas kapitalistas. Galima dar pridėti — ir ponas dievas. O tie vargšeliai, dažniausiai, apdujinti tautinio patriotizmo tvaiku, žudo vienas kitą ir tuo patenkina savų ir – ypač - svetimų ponų norus. Liaudies kovos, siekiant pagerinti savo buitį (protestai, sukilimai, revoliucijos), ideologų pripažįstamos neteisėtomis ir su jomis žiauriai susidorojama. Dabar liaudies pasipriešinimas pakrikštytas TERORIZMU ir prieš jį naudojamos visos baudžiamosios priemonės. TSRS pasiekta pergalė Didžiajame Tėvynės kare leido sparčiais tempais atkurti ekonomiką. Tik Lietuvoje vokiškojo ir smetoniškojo fašizmo likučiai dar beveik dešimt metų, kaip laukiniai žvėrys terorizavo ir žudė pačius silpniausius, mažiausiai apsaugotus ir nepajėgiančius apsiginti kaimo žmones, net vaikus ir moteris. Ne be reikalo žmonės juos pavadino banditais. 1990 m. nelemtas istorinis posūkis restauravo kapitalistinę santvarką Lietuvoje. Prasidėjo visos istorijos perrašymas ir klastotė: banditai pervardinti rezistentais, banditizmas — rezistencine kova už Lietuvos nepriklausomybę ir laisvę. Nepaaiškinta žmonėms, kokia tai bus nepriklausomybė, laisvė ir kieno interesus ta laisvė ir nepriklausomybė gins. Šiandieną matome, kokią turime laisvę ir kieno interesus ji gina. Kai kurie šiuolaikiniai istorikai bei politikai, nenorintys pripažinti objektyvios istorinės tiesos, vengia atsakyti į daugelį klausimų, sakydami „palikite tai įvertinti istorijai“. Kai kurie veikėjai apie šią dieną nori kalbėti tik po šimto metų. Kodėl?! Istorijos klastotojai labai nenori pripažinti savo kaltės, kurią jie praeityje padarė. Siekia, kad jų kruvini darbai kuo greičiau nueitų užmarštin. Tik absoliutūs niekšai to gali reikalauti, ir absoliutūs kvailiai to negali suprasti. Pokario Lietuvos istorija yra ne vien tūkstančių nekaltų žmonių žudikų, dabartinės valdžios ir jos ideologų „perkrikštytų” laisvės kovotojais ir apdalintais „kryžiais” ir ordinais, istorija. Kovotojas už savo tautos išvadavimą, nužudęs bent vieną nekaltą vaiką, yra jau nebe „laisvės kovotojas”, o žudikas ir nusikaltėlis.3. Kaimo durnius
(2020-01-23 16:24:58)
(78.61.0.42) Parašė:

Nebetoli laikas kai Mazeikiu naftos,Snoro,duju laivo afsoruose aferos mums atrodys kaip nekalti isdykavimai.Va stai po milijarda kasmet Byvis su teslagalviu komanda atkatu pavidalu susikis i kisenes.O pensijas Byvis didins ir ateityje-1 euru,valio,geroves valstybe !2. trumpai
(2020-01-23 15:12:16)
(78.57.130.78) Parašė:

Tai sakai pats laikas lenkiškai mokintis.1. Nu jo...
(2020-01-23 12:40:56)
(188.69.198.125) Parašė:

Viskas čia gerai, - byrančios ES dotacijų maišas mažėja 27-iais procentais, o įpratę gerai valgyti apetito sumažinti nenori. Todėl šviečiasi man, kad valdžiukė jau yra nusprendusi kas bus toliau: Nausėda kviečia lenkų bankus, Vilniaus regiono TV sąrašas papildytas įspūdingu kiekiu programų lenkų kalba sąrašu, o tūlas lietuvis yra sąmoningai pratinamas prie apsipirkimų Lenkijoje, ir bendrų Lenkijos bei Lietuvos interesų politinių interesų paieškų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras