2020 m. balandžio 6 d.

 

Šiaurinio rago orientyras: atidarytas naujas keleivių terminalas

Paskelbta: 2013-08-14 18:10 Autorius: pilotas.lt
Nuotr. iš pilotas.lt
Nuotr. iš pilotas.lt

Bendrovė „Smiltynės perkėla“ ką tik pabaigė įgyvendinti savo trejų metų projektą – atidarė naują keleivių terminalą (arch. „Andrijauskas ir partneriai“), kuris turėtų tapti nauju vietos traukos objektu. Nuo Šiauriniame rage pastatyto terminalo stogo terasos jau galima mėgautis Kuršių marių, Smiltynės, Klaipėdos uosto panoramomis ir grožėtis praplaukiančiais laivais. Terminalas bendrovei „Smiltynės perkėla“ atsiėjo apie 4 mln. litų.

Klaipėdos savivaldybei nusprendus iškelti Senąją perkėlą iš Danės upės, 2011 metais Šiauriniame rage buvo baigtas statyti naujas pirsas, prie kurio vienu metu gali švartuotis du bendrovės „Smiltynės perkėla“ keltai. Tų pačių metų rudenį buvo baigti naujo pastato keleiviams (Danės g. 1) projektavimo darbai ir gautas statybų leidimas. Tačiau viešojo konkurso rezultatai buvo apskųsti Klaipėdos apygardos teismui ir statybų pradžia atitolo – pastatą Šiauriniame rage imtasi statyti tik pernai rudenį. Projektas įgyvendintas per mažiau nei trejus metus.

Pagal architektų E. Andrijausko ir A. Baužio projektą vos 4 arų sklype pastatytame 300 m² ploto statinyje įrengta keleivių laukimo salė, aptarnavimo kasos, kavinukė (ranga – UAB „Parama“). Pagrindinis terminalo vizualinis akcentas – trikampio plano ažūriška medinė smailė. Nuo jo stogo terasos lankytojai taip pat gali mėgautis Kuršių marių, Klaipėdos uosto ir Smiltynės panorama. Beje, ši visą parą visuomenei atvira terasa turėtų tapti viena lankomiausių uostamiesčio vietų.

Bendrovė „Smiltynės perkėla“ taip pat sutvarkė ir Šiaurinio rago aplinką: paklojo naują granitinę šaligatvių dangą, įrengė gatvės apšvietimą, praplėtė ir išasfaltavo automobilių aikštelę, įrengė 4 automatines bilietų kasas ir naują praėjimo kontrolės sistemą. Pastatyta ir moderni nuotekų siurblinė, buvo pakloti vandens ir lietaus nuotekų tinklai.

Parengta pagal Susisiekimo ministerijos ir PILOTAS.LT informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras