2019 m. rugpjūčio 22 d.

 

Šiauliuose - nauja 40 MW galios termofikacinė elektrinė kūrenama biokuru

2
Paskelbta: 2012-07-19 16:17 Autorius: ekspertai.eu

Šiauliuose šiandien oficialiai pradeda veikti nauja 40 MW galios termofikacinė elektrinė, kūrenama biokuru. Į ją įmonė investavo daugiau nei 100 milijonų litų. Iš jų 18 milijonų litų skirta iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo.

“Šiaulių energijos” technikos direktorius Virgilijus Paplavičius sako, kad investicijos turėtų atsipirkti per 9 metus, o šiluma Šiaulių gyventojams jau nuo šio šildymo sezono pigs 13 procentų.

V. Paplavičius teigė, jog taip sumažės gamtinių dujų poreikis, ir apie 30-40 procentų bendrovės gaminamos šilumos bus gaminama naudojant vietinius atsinaujinančius išteklius, t.y. biokurą.

Pasak jo, kiekvienais metais vartotojai dėl šilumos kainos sumažėjimo sutaupys apie 15 milijonų litų. Šilumos kainų projektas yra pateiktas Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, jie baigia kainas peržiūrėti ir pateiks bazinės kainos paskaičiavimus kitam šildymo sezonui.

“Žinių radijo” | Ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. LinS
(2012-07-20 10:58:18)
(62.80.243.119) Parašė:

Ar tikrai? Nuo 2010 metų pradžios katilinėje eksploatuojami du nauji galios biokuro katilai (po 5MW ), 3,5MW galios kondensacinis ekonomaizeris ir 4MW galios pikinis vandens šildymo katilas, dirbantis dujiniu kuru, bei 150kW elektrinės galios ir 190kW šiluminės galios koogeneracinė jėgainė, dirbanti dujiniu kuru.1. Irena Vasinauskaitė
(2012-07-19 18:36:56)
(62.212.204.238) Parašė:

"Šiaulių gyventojams šiluma pigs 13%", džiūgauja "Šiaulių energijos" vadovai. Jau ne vieną žmogų girdėjau į tai atsakant, kad procentų jie nevalgą...O jeigu rimtai, tai tie trylika procentų yra lygūs TRIMS centams vienai kilovatvalandei.Palyginimui: Radviliškio valdžia pastačiusi tokio pat galingumo termofikacinę elektrinę šilumą gyventojams pigina net DEŠIMČIA centų vienai kilovatvalandei.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras