2020 m. vasario 20 d.

 

Šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik septyni tūkstančiai vyrų

16
Paskelbta: 2019-08-29 07:58 Autorius: ekspertai.eu
P. Urbšys. Nuotr. facebook.com
P. Urbšys. Nuotr. facebook.com

Nors, pasak Lietuvos politikų ir atsakingų pareigūnų, Rusija vis labiau agresyvėja, šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik septyni tūkstančiai vyrų. Apie tai skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Ministerijos naujienų agentūrai BNS pateiktais duomenimis, administracine tvarka 2016 metais nubausti 270 tarnybos vengę prievolininkai, 2017 metais – 5 500, 2018 metais – 7 400, o šiais metais – jau 6 800.

„Manau, tai administravimo problemos, bet mano įsitikinimu yra ir sisteminė problema, kurią mes turime spręsti. Įstatymas nėra tobulas. Šią problemą dar pernai akcentavo ir Krašto apsaugos ministerija, teikdama Karo prievolės įstatymo pataisų paketą“, - visuomeniniuose tinkluose teigia Seimo narys Povilas Urbšys.

Ekspertai.eu primena, kad, pasak Lietuvos politikų ir atsakingų pareigūnų, Lietuvos saugumo padėtis šiuo metu yra ypač įtempta.

Kaip žinoma, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvusia socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Susiję:

Paviešintas planas: Rusija, pasitraukus amerikiečiams, Lietuvą iš karto vienu metu pultų penkiomis kryptimis

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
16. Labai teisingai rašot
(2019-09-05 13:23:10)
(88.119.86.204) Parašė:

"Be reikalo taip bukai išsisukinėjama nuo tarnybos. Užteks atsisakyti duoti priesaiką tam kuo netiki, ir Sistema pati išspjaus. Nes nei vienoje pasaulio valstybės armijoje tarnyba be priesaikos nėra įmanoma, o prievarta ar baimės pagalba "išmušta" priesaika nėra veiksni" - bet jei neišmuš priesaikos, tada ką? Dantis išmuš?15. Untanas
(2019-08-30 11:03:17)
(78.63.218.150) Parašė:

Šitaip didinamas patriotizmas14. Trigrašis
(2019-08-29 21:24:59)
(90.140.218.50) Parašė:

Mano kukliomis žiniomis,ES priimtas įstatymas(ar kaip ten kitaip jis vadinasi),kad prievartinė tarnyba armijoje negalima.Gal tiem nubaustiesiem reikia tik kreiptis pas gerą advokatą?13. Romas > 12. Lietuvis
(2019-08-29 19:35:04)
(77.111.247.239) Parašė:

Kur jus tuos rusus ruosiates saudyti? Filmu apie I Pasaulini prisiziurejote? XXI amz. - viena salve ir nespesite suvokti kas atsitiko. Lietuvos teritorijoje konvencinis karas su Rusija neimanomas ir nereikalingas.12. Lietuvis
(2019-08-29 19:15:22)
(84.15.182.20) Parašė:

Geda butu vengti karinee tarnybos dabar kai dar negresia kad rusai nusaus. Tai kas bus jei prireiks eiti i kariuomene kai jau reikes saudytis su rusais ir buti nusautiems11. Vytas
(2019-08-29 18:28:40)
(46.249.171.56) Parašė:

Kuo toliau, tuo bus "linksmiau". Emigracija tarp jaunų vyrų tik populiarės. Šiame kontekste net neįmanoma prognozuoti, kokia ateitis laukia Lietuvos, aišku viena - liūdnoka.10. Proletaras
(2019-08-29 17:05:27)
(94.254.116.236) Parašė:

Dar viena ekonomikos eilutė. Vaikų prekyba mažai pajamų duoda.9. trumpai
(2019-08-29 15:54:03)
(78.57.130.78) Parašė:

Kaip suprantu šeis laikais karo prievolės tarnyba niekam žinuciu,pranešimu,kvietimu nesiuntinėja cia tipo turi pats ieškoti ar tu kam idomus ir pas ka ateiti tad ar cia ne naujas pasipelnymo šaltinis išrastas, tad nenuostabu kad nubausti beveik septyni tūkstančiai vyrų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras