2020 m. liepos 2 d.

 

Šią savaitę Europos Parlamente: žemės ūkio politika, padėtis Šengeno erdvėje, sekimo programėlės

2
Paskelbta: 2020-06-01 13:32 Autorius: ekspertai.eu

Žemės ūkio politikos ateitis

ES derybos dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos po 2020 m. tęsiasi jau ne vienerius metus. Praėjusią savaitę Europos Komisijos pateiktas atnaujintas daugiamečio ES biudžeto projektas turėtų suteiki jai pagrindą. Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto nariai antradienį 10 val. Lietuvos laiku aptars naująjį projektą su ES biudžeto komisaru Johannes Hahn. Europarlamentarai pabrėžia, kad tik pakankamas finansavimas žemės ūkiui gali užtikrinti kokybišką maistą bei tinkamą šio sektoriaus indėlį į kovą su klimato kaita.
   
Padėtis Šengeno erdvėje

COVID-19 pandemijos metu dauguma ES valstybių uždarė sienas ar apribojo judėjimą per jas. Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas ketvirtadienį apie 17.45 val. Lietuvos laiku balsuos dėl rezoliucijos dėl padėties ES Šengeno erdvėje. Gegužę vykusios diskusijos metu europarlamentarai pabrėžė, kad laikinos patikros pasienyje turi būti atšaukiamos koordinuotai, vos tik tam atsiras reikiamos sąlygos. Birželio 17 d. dėl šios rezoliucijos balsuos visas Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje. Komiteto nariai taip pat aptars romų integracijos strategijos Europoje įgyvendinimą. Posėdyje dalyvaus už lygybę atsakinga ES komisarė Helena Dalli bei ES Pagrindinių teisių agentūros vadovas Michael O'Flaherty.

Reakcija į krizes

Koronaviruso protrūkis verčia ES ieškoti būdų, kaip veiksmingiau ir greičiau reaguoti į rimtas visuomenės sveikatos ar kitokio pobūdžio krizes. ES civilinės saugos mechanizmui ir „rescEU“ mechanizmams 2021–2027 m. pasiūlyta iš viso skirti 3,1 mlrd. eurų. Ketvirtadienį 11 val. Lietuvos laiku šį pasiūlymą aptars EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas. 
    
Sekimo programėlės

Siekdamos pažaboti COVID-19 viruso plitimą ir geriau apsaugoti gyventojus, ES šalys pandemijos metu pradėjo naudoti skaitmenines sekimo programėles. Vis dėlto jų naudojimas kelia diskusijų dėl žmogaus teisių apsaugos. Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitetis penktadienį 10 val. Lietuvos laiku aptars šią problemą.    

Susitikimas su Italijos premjeru

Europos Parlamento pirmininkas David Sassoli trečiadienį dalyvaus vaizdo konferencijoje su Italijos ministru pirmininku Giuseppe Conte. Ketvirtadienį numatytas pirmininko pokalbis telefonu su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkov, o antradienį su Parlamento biudžeto derybų grupe jis aptars naująjį daugiamečio ES biudžeto projektą.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Nu jo,,,
(2020-06-01 14:31:01)
(188.69.208.222) Parašė:

Kokia demokratija be sekimo? Galima pagalvoti, kad Bilas Vakcina sukūrė, Sorošas apmokėjo, o klintonitų šutvė, už virvučių tampanti briuselinę nomenklatūrą labdaros tikslais į pasaulY paleido virusą...1. "Sekimo programeles"
(2020-06-01 13:49:04)
(31.17.252.93) Parašė:

Vokietijoje niekas net neklause, o slapta instaliavo kaip pasiulyma! Pradziai laisvanoriskai - juk reikia islaikyti padoru veida! Juk viskas daroma musu labui! Paskui bus galima pereiti ir prie privalomos programos! Kaip ir su koronos-testais! Is pradziu laisvanoriskai, o stai Bremeno zemeje nuo liepos 20 jau isigalios istatymas, kad i buta bus galima ieiti per prievarta ir testus bei rentgeno nuotraukas taip pat per prievarta! Tai pirmas zingsnis! Sekantis zingsnis - laisvanoriski skiepai, o po to - priverstiniai. Arba netiesiogiai priverstiniai - be skiepu bilieti neieisi i parduotuve arba neturesi teises dirbti!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras