2020 m. liepos 8 d.

 

Separatistai Rytų Ukrainoje prašo V. Putino pagalbos

2
Paskelbta: 2014-04-10 10:21 Autorius: Naujienų redaktorius
Separatistai Rytų Ukrainoje prašo V. Putino pagalbos. EPA-Eltos nuotr.
Separatistai Rytų Ukrainoje prašo V. Putino pagalbos. EPA-Eltos nuotr.

Prorusiškai nusiteikę separatistai rytiniame Ukrainos Luhansko mieste sustiprino barikadas prie Valstybės saugumo tarnybos pastato ir prašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagalbos po to, kai šalies vyriausybė įspėjo, jog gali panaudoti jėgą siekiant įvesti tvarką, praneša „Reuters“.

Protestuotojai taip pat dalyvauja derybose norint rasti kelią iš susidariusios aklavietės, kuria, Kijevo teigimu, gali būti pasinaudota kaip pretekstu Rusijos įsiveržimui.

Buvusi KGB būstinė yra viena iš trijų administracijos pastatų, kuriuos šią savaitę užėmė protestuotojai, reikalaudami referendumo dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos.

„Žinoma, mes turime paprašyti Rusijos priimti mus, nes nematau kitos alternatyvos“,  sakė pastato komendantu prisistatęs vyras.

Per spaudos konferenciją trečiadienio vakarą, kuri buvo surengta protestuotojų užimtame pastate, pietinių ir rytinių regionų kariuomenės dalinių atstovas Valerijus Bolikovas sakė, kad per derybas su valdžia nepavyko susitarti.

Nors protestuotojai pasisako už prisijungimą prie Rusijos, kaip padarė Krymas, V. Bolikovas pabrėžė, kad jie reikalauja surengti referendumą dėl didesnės autonomijos Luhanskui, kaip federalinės Ukrainos struktūros subjektui.

„Mes paliksime pastatą tik tada, kai bus įgyvendinti mūsų reikalavimai  surengtas referendumas dėl federacijos sudarymo“,  akcentavo V. Bolikovas.

Pasak vietos milicijos atstovės Tatjanos Pogukai, pareigūnai nesiima jokių veiksmų, kol vyksta derybos. „Mes nenorime smurto. Niekam nereikia mirčių ar kraujo praliejimo“,  telefonu sakė atstovė.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. manau
(2014-04-10 12:02:20)
(77.90.124.239) Parašė:

putinas privalo padeti ukrainai.1. stasys
(2014-04-10 11:54:34)
(78.57.168.231) Parašė:

Bendrininkai prašo ir gauna pagalbą iš JAV ir ES, separatistai Rytų Ukrainoje prašo ir gaus pagalbą iš V. Putino.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras