2020 m. sausio 17 d.

 

Seimo rinkimuose - diskriminacija. Už rinkėjus renkasi valdžia ir TV

21
Paskelbta: 2012-09-14 10:22 Autorius: Alkas.lt, ekspertai.eu

Jau dabar už rinkėjus būsimąjį Seimą renkasi valdžia ir televizijos – konstatavo rugsėjo 13 dieną Seime įvykusios konferencijos „Ar bus Lietuvoje demokratiški ir teisingi rinkimai?“ dalyviai. Kaip praneša Alkas.lt, renginyje dalyvavo įvairių visuomeninių organizacijų, profesinių sąjungų, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ (ULL) ir kitų partijų atstovai.

ULL politinės tarybos ir Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila pranešė, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vakar priėmė sprendimą, kuriuo akivaizdžiai diskriminuoja ULL - vienintelę šiuose Seimo rinkimuose dalyvaujančią koaliciją. Ją sudaro keturios partijos, tad VRK nusprendė, kad kiekvienai jų bus skirta keturis kartus mažiau reklaminio ploto ir vietos oficialiuose VRK leidiniuose bei keturis kartus mažiau laiko televizijos ir radijo laidose, negu toms, kurios dalyvauja rinkimuose atskirai. Tačiau tam, kad pateiktų į Seimą, koalicija turės surinkti daugiau rinkėjų balsų - ne 5, kaip reikalaujama iš partijų, o 7 procentus.

Be to, G. Songaila atkreipė dėmesį į balsavimo biuletenio pavyzdį, gautą iš VRK. Jame ULL dalyviai įrašyti tokiu smulkiu šriftu, kad gali prireikti ir padidinamojo stiklo. Dar daugiau, prie šios koalicijos nėra nurodyti partijų vadovai, nors visų kitų partijų lyderių vardai ir pavardės biuletenyje įrašyti. Šis VRK kūrinys atrodo taip:

Deklaracijos apie visų rinkimų dalyvių lygybę yra fikcija, nes Lietuvoje esama partijų, kurios lygesnės už kitas - apibendrino Signataro Narcizo Rasimo pranešimą perskaitęs advokatas Tomas Bakučionis.

Anot Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo, tai, kas šiandien vadinama rinkimais, yra tik pa-rinkimas. “Parinkimas tų, kurie galėtų tęsti politiką, kuri patvirtinta Seime ir su juo bendradarbiaujančiose institucijose“, – filosofo žodžius cituoja Alkas.lt.

Apie demokratijai iškilusį pavojų kalbėjo ir signatarė Birutė Valionytė. “Rinkimai yra piliečių valios išreiškimo būdas, bet šiuo atveju procesas stabdomas. Keistai atrodo, kad pagrindinės televizijos laidose atrenka po penkis lyderius - paprastai lyderiai yra išrenkami per rinkimus, o ne  paskiriami prieš rinkimus“, - sakė ji.

Buvęs Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius pastebėjo, kad Lietuvoje visiškai nutylima ir nesprendžiama „juodųjų pinigų“ problema. Pavyzdžiui, nors Valstybės saugumo departamentas turi daug informacijos apie Viktoro Uspackich'o ryšius su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, kurios finansavo jo politinę kampaniją, nesiimama jokių veiksmų. Galbūt – kėlė prielaidą A. Matulevičius - V. Uspaskich'as iki šiol nėra nuteistas todėl, kad jo įmonės apmokėjo Valdo Adamkaus rinkimines skolas. Anot jo, niekas nekalba ir apie tai, kad Rolandas Paksas gavo pinigus rinkimų kampanijai iš vienos Ukrainos dujų kompanijos. Be to, A. Matulevičius atkreipė dėmesį, kad A. Valinsko rinkiminius dokumentus tvarkė gerai apmokami „Maximos“ advokatai, todėl negalima atmesti prielaidos, kad šio politiko ėjimas į valdžią yra Andriaus Kubilius ir „Maximos“ projektas.

Filosofas Vytautas Radžvilas pastebėjo, kad demokratija Lietuvoje buvo tik trumpu Sąjūdžio laikotarpiu, kai visuomenė kontroliavo valdžią, o vėliau komunistų partijos vietą valdžioje užėmė finansinės grupuotės. Jis siūlė antisisteminėms jėgoms žadėti ne pakeisti sistemą, nes tai, jo manymu, yra nerealu, bet sudaryti sąlygas ją pakeisti, kai gaus valdžią. Anot filosofo, rinkimai galėtų tapti parengiamuoju etapu permainoms - juk vieną kartą prieš dvidešimt metų Sąjūdžio laikais tai įvyko.

V. Radžvilas pastebėjo, kad po Garliavos įvykių buvo galimybė pakartoti Sąjūdį ir eiti į rinkimus vieningu frontu, bet šiandien Lietuvoje tai vargu ar įmanoma. Nors tai ir skamba paradoksaliai, Sąjūdžio laikais toks judėjimas buvo remiamas „iš viršaus“ Michailo Gorbačiovo, o dabartinės sistemos „viršūnės“ nenori permainų.

Anot filosofo, reikia siūlyti radikalią rinkimų reformą, kuri leistų piliečiams kontroliuoti valdžią, nes atkurti demokratiją yra jau ne partijų, bet visos tautos reikalas.

Daugiau paskaityti ir pamatyti vaizo įrašą galite www.alkas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
21. Ar išdrįs VRK
(2012-09-19 19:32:15)
(78.63.250.155) Parašė:

Parodyti solidarumą su Panevėžio prokuroru ? Tam turi būti parodytas vaizdo įrašas, kada buvo grobiama mergaitė ir ambalas laužė rankas Venskienei, Kaun0o apygardos teismo teisėjai. Negi uzteks tik pasakymo: prokurorai turi kaltinimus. Tik vaizdo įrašas parodytų, kaip smurtavo 240 policininkų, kaip vyko istatymų pazedimas. Žmonės gynėsi nuo smurtautojų. O adfvokatas tai iš vis ... Ciupo mergaite kaip ir stankė, nors vaikas klykė neee... Kur buvo tada Vaikų teisės po minutės...20. Pikasas
(2012-09-19 15:44:25)
(78.62.86.131) Parašė:

SOVIETINE NOSTALGIJA SERGANTIEMS APIE TELEFONUS Ilgus sovietinius dešimtmečius jie buvo, jei ne valdžios, tai pasiturinčio gyvenimo simbolis. Ir ne todėl, kad už pokalbius tekdavo nedaug mokėti. Bėda buvo kitur. Stacionarinė telefonizacija (kitokios dar tada nebuvo) buvo tokio nykaus lygmens, kad turėti teisę į telefoną, neatstovėjus kelių ar net kai kuriais atvejais keliolikos metų metų eilėje juos gauti, galėjo tikėtis tik "hegemono" nomenklatūros ar jai artimo rato darbuotojai arba prekybininkai su jais turėję glaudžius ryšius. Susidaro toks įspūdis, kad net specialiai būdavo stabdoma telefonizacija, tik nevisai aišku kokiu tikslu - "hegemono" kadrams išsiskirti ar bloginti bendravimo galimybę tarp skurdesnio lygio gyventojų. Kyšių sistema dėl eilės apėjimo buvo preciziškai išvystyta. Pakišų rublių sumos siekdavo skaičių kombinacijas net su trimis nuliais, tad pas kai ką kišenės pūsdavosi, o pas kai ką piniginės plonėjo. Apie tai, kad gyventojų tarpusavio pokalbiai būdavo slapta įrašinėjami ir, esant "pareikalavimui" , perklausomi, ypač tarptautiniai pokalbiai, ir aiškinti nereikia. Tame darbe tikriausiai daug kadrų turėjo dirbti, nes totalinė sekimo sistema, galima sakyti, veikė beveik nestrigdama. Kai buvo leista dubliuoti vieno privedimo abonento kabelį į dvi atšakas, tapo šiek tiek lengviau. Kartais, kaimynui sutikus, galima buvo įvedimą šiek tiek paspartinti. Nepatogumas buvo tik toks, kad tuo pačiu metu skirtingi abonentai susisiekti su kitais pašnekovais negalėjo. Telefonas turėjo tokią vertę, kad net parduodant butą naujam savininkui už paliktą numerį būdavo pakeliama kaina apie 1000 rublių. Labiausiai žlugdė nebuvimas teisės rinktis - turėti telefoną ar ne. Juk šiaip ar taip apie tai spręsdavo tuometinės nomeklatūros " činovnikas" .19. man
(2012-09-17 09:17:38)
(78.62.81.149) Parašė:

nėra rūpesčių balsuoti už DK, ten toks elitas, tokios asmenybės, kaip Jais visais džiaugiuosi. Žmonės, paskaitykit www.dkpartija.lt. mums duodamas šansas gelbėti savo šalį, pasinaudokime. Tikiu, kad dar daug žmonių išlikę žmonėmis.18. Demesio!!!
(2012-09-16 21:10:16)
(69.171.163.204) Parašė:

Pageidaujame ,kad VYRIAUSIOJI RINKIMO KOMISIJA, patalpose ,kuriose uzpildoma uz ka balsuoti ,butu padeta padidinimo stiklai . Tikrai yra zmoniu ,kurie sunkiai primato ,o ypac vyresnio amziaus . Musu manymu ,dideliu lesu tam skirti tikrai nereikes . Tai galetu buti kiekvienuose seimo rinkimuose . Cia visai nejuokinga ,bet reikalinga. Aciu ! su pagarba JAV17. na
(2012-09-16 20:58:32)
(69.171.163.204) Parašė:

Kas cia per cirkai . Kodel ,,drasos kelias,, toks mazas zenklas . Ar Vaigauskas galvoja , kad mes nematysime . Mes matysime ,.bet kodel taip specialiai padaryta? Bijote ,,Drasos kelias,, partijos ,ah kaip bijote ... Bet visvien daug kas balsuos uz ja . Noretusi daug s zodziu ,,labai graziu,, prie deserto jums prideti ,bet geriau patylesiu . Ne delto ,kad jusu bijau ,bet nezeminsiu save ...16. Patvorinis
(2012-09-15 19:08:32)
(78.62.244.87) Parašė:

Apie kokią čia demokratinę valstybę šnekama,tikiuosi,kad ne apie Lietuvą?Demokratijos mūsų šalyje leidžiama tiek,kiek numato,kad nebūtų per daug,valdžios viršūnėse sėdintys ''demokratai''.Todėl ir rinkimai nebus tokie kokių mes norime,o bus tokie,kokių reikia konservatoriams,socdemams,liberalams.Jau dabar daroma viskas,kad nepatektų į seimą jiems nepalankūs judėjimai,partijos,organizacijos,ar pavieniai,savę išsikėlę žmonės.Balsų skaičiavimas yra balsavimo komisijų rankose.Tai va,viskas tuo ir baigsis,-bus taip,kaip kam reikės.O mes būsime tik kaip mokesčių mokėtojai,o dar geriau sakys ''gauja'', ''minia'',''violetiniai''.Nevadino mus ''patvoriniais'',kai stovėjome šaldami prie seimo,prie televizijos bokšto,Sitkūnuose.Tada buvome Lietuvos piliečiais,bet labai neilgą laiko tarpą,deja.15. Naglis Puteikis
(2012-09-15 16:01:07)
(89.117.244.12) Parašė:

N.P.: Valstybė virto niekšų gauja: "Vilniaus apygardos teismas penktadienį nurodė prokuratūrai pradėti ikiteisminį tyrimą visuomeninko Dariaus Kuolio atžvilgiu. Su pareiškimu į prokurorus anksčiau kreipėsi Laimutės Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas, jis visuomenininką D. Kuolį, žurnalistę R. Janutienę, aktorių A. Naką bei parlamentarę A. Stancikienę kaltina šmeižtu, o D. Kuolį dar ir įžeidimu." - iš tiny.lt/azzkruu arogancija trykšte trykšta iš Černiausko. Juokinga, kad lryto korespondentas jį vadina ”vienas geriausių Kauno teisininkų”, ”vienas garsiausių Kauno advokatų” ir t.t. O tai kiek iš tikrųjų kainuoja jo valanda? Kas mokėjo už mergaitės ”savanorišką išėjimą”? Kokiose dar ES šalyse sodina į kalėjimą už tai, kad pavadini pasipūtėlį pasipūtėliu, o niekšą niekšu? Kokioje ES šalyje advokatas reikalauja uždrausti žurnalistą?: ”Advokatas sakė taip pat prašo teismo žurnalistei R.Janutienei taikyti procesinės prievartos priemones – penkeriems metams jai uždrausti vesti televizijos laidas”. LT teisėsauga virsta teisėnaika, o daugumai politikų ir politologų tai patinka ir jie nesiliauja šlovinti tokios nieko bendro su demokratija neturinčios situacijos. Valstybė tikrai virto niekšų gauja.14. Izabele to Tomas J.
(2012-09-14 22:02:37)
(84.15.178.41) Parašė:

Zenonas Vaigauskas issiliustraves , savo laiku apsivales .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras