2020 m. liepos 8 d.

 

Seimo narys M. Adomėnas: „Prieš Lietuvą vykdoma visokeriopos „minkštosios galios“ ataka”

200
Paskelbta: 2014-01-17 00:00 Autorius: Kasparas Večerskis | ekspertai.eu
Seimo narys Mantas Adomėnas. Nuotr. Eltos
Seimo narys Mantas Adomėnas. Nuotr. Eltos

Ketvirtadienį signataras Zigmas Vaišvila Seime surengė spaudos konferenciją, kad paneigtų visus pasirodžiusius gandus, esą, jis tarnauja Rusijos slaptosioms tarnyboms. Apie tai neseniai laišką parašė Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai Mantas Adomėnas ir Liutauras Kazlavickas. Ekspertai.eu su pirmuoju apie šį pareiškimą ir pasikalbėjo.  

– Signataras Z. Vaišvila ketvirtadienį surengė Seime spaudos konferenciją, kurioje norėjo atvirai atsakyti į visus klausimus apie jo tariamą atstovavimą Rusijai. Ar kvietė Jus dalyvauti?

– Negavau tokio kvietimo.

Ar nenorėjote spaudos konferencijoje dalyvauti savo noru ir paklausti Jums rūpimų klausimų, susijusių su tariama signataro veikla Rusijos naudai? 

– Aš nemanau, kad į tą klausimą jis yra pajėgus atsakyti.

Jūs įvardinote Z. Vaišvilą, kaip Rusijos specialiųjų tarnybų prieš prezidentę įrankį. Kuo remiatės taip teigdamas? Kokių turite įrodymų?

– Aš motyvus išdėsčiau tame laiške ir daugiau nieko pridėti negaliu. Galiu tik akcentuoti: ten (laiške) yra labai aiškiai pasakyta „sąmoningas ar nesąmoningas“. Tiesioginių įrodymų aš neturiu, tuo turi užsiimti slaptosios tarnybos, kurios turėtų juos surinkti, bet yra toks anglų pasakymas: „Jeigu kažkas vaikšto kaip antis, kvaksi kaip antis, tai veikiausiai ir yra antis“. Jeigu visi veiksmai prisideda prie Rusijos interesų plėtimo Lietuvoje, nuosekliai, daug metų, tai, ko gero, nėra atsitiktinis dalykas. Nežinau, sąmoningai ar nesąmoningai, čia Z. Vaišvilos sąžinei ir specialiosioms tarnyboms į tą klausimą atsakyti, bet, kad tarnauja, tai tikrai.   

– Ar normalu Seimo nariui daryti tokius pareiškimus?

– Taip, normalu. Tai yra labai svarbus politinis klausimas. Prieš Lietuvą vykdoma visokeriopos „minkštosios galios“ ataka ir domėtis ja yra svarbiau nei klausti, ar apie ją mes sužinojome su baltomis pirštinaitėmis, ar kažkokiu būdu netiesiogiai, taip sakant... Todėl tas dėmesio nukreipimas, kaip buvo pranešta apie vykstančią informacinę ataką, yra, mano supratimu, dar viena dezinformacijos ataka, norint nukreipti visuomenės dėmesį nuo to, jog tokia ataka ir informacinis karas vyksta. Man atrodo, mes kur kas labiau turėtume domėtis, ko tuo siekiama, kas yra įrankiai, kas yra tie žmonės, institucijos, tinklaraščiai, kurie tą ataką vykdo ir su ja bendradarbiauja ir tik tuomet galėsime apsiginti.    

 – Bet juk tai gana rimtas pareiškimas, gadinantis kito žmogaus įvaizdį, o Jūs jokių įrodymų neturite...

– Taip, koreguoja įvaizdį. Jeigu žmogus talkina Rusijai, tai jo įvaizdis turi atitikti tikrovę. Jis tą įvaizdį pastato ant žemės.

– Minėjote „minkštųjų galių“ ataką. Kas tai yra?

– Tai yra veikimas informaciniame lauke, pasinaudojant įtakomis politinėms jėgoms, visuomeninėms organizacijoms, žiniasklaidos portalams formuojant viešąją nuomonę. Karinė ataka, ekonominė blokada, energetinis puolimas, kibernetinės atakos – kas nepriklauso šių atakų sričiai ir kas veikia visuomenės viešąją erdvę yra „minkštosios galios“ poveikis.    

– Ar prezidentės Dalios Grybauskaitės kritika automatiškai reiškia, kad žmogus yra Rusijos specialiųjų tarnybų įrankis?

– Ne, tai savaime nereiškia. Kritikuoti iš tiesų galima, aš pats esu kritikavęs prezidentę. Yra kritika, kuri siekia tam tikrų konstruktyvių tikslų ir yra puolimas prieš asmenį, siekiant pakeisti pasitikėjimą institucija, Lietuvos valstybe. Jeigu čia būtų vien tik kritika (tai kas nėra prezidentės kritikavęs!), bet šiuo atveju yra nuoseklus, susijęs su kitais aspektais, visomis paramomis puolimas, kuris naudingas toms jėgoms, kurioms svetimi Lietuvos strateginiai interesai. Kai visa tai sutampa, tuomet galima kalbėti apie tam tikrą kompleksą. Jeigu kas nors vien tik krypuoja, tai dar nėra antinas, bet jeigu ir krypuoja, ir kvaksi, jeigu pasirašo po visomis kampanijomis, kur mes galime matyti Rusijos interesą, slypintį ir aktyviai besireiškiantį, tai tuomet jau turbūt reikia manyti, kad tas žmogus yra įrankis. Ar jis tą suvokia, ar ne, tai yra jo proto ir sąžinės klausimas, bet gali nei vieno, nei kito nepakakti tokiam žmogui. Tai yra labai tikėtina.

 – Tai Jūs sakote, kad ta kritika specifinė, nuosekli?     

– Ne, čia ne kritika nuosekli, nuoseklus veikimas. Jeigu tai būtų tik santykių su prezidente klausimas, tai iš tiesų nevertėtų taip kalbėti, bet kai yra veikiama visų Lietuvos energetinės nepriklausomybės, Euroatlantinės integracijos aspektuose ir veikiama ranka rankon su Rusija, tuomet matome tam tikrą politinės veiklos kryptingumą, kuris sako, kad tas žmogus nuosekliai veikia prieš gyvybinius Lietuvos interesus. 

– Savo laiške rašėte, kad signataras Z. Vaišvila yra studijavęs mokslinių tyrimų centre Dubnoje. Ar šis dalykas sustiprino Jūsų įtarimus dėl tarnavimo Rusijos naudai?

– Tai yra nurodoma proga, kur tai galėjo įvykti. Čia yra slaptųjų tarnybų reikalas išsiaiškinti, kur tai įvyko, kokiomis sąlygomis. Iš tokio biografijos fakto negalima preziumuoti, bet kadangi panašaus lygio faktografija buvo pateikiama, kaip lemiamas įrodymas prezidentės sąsajų (su tarnybomis), tai ir čia nurodyta tokiais tikslais.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
200. įdomu,
(2014-01-20 21:54:40)
(78.60.115.171) Parašė:

ko konservatoriai šiuo kreipimusi į Seimą siekia? Viešumas DK klausimais gi jiems nenaudingas.199. onai (197) < Algika
(2014-01-19 18:56:24)
(78.62.75.149) Parašė:

Tamsta minite kokius tai samdomus komentatorius. Todėl Klausimas, pateikite įrodimus, savo teiginiams ir paneigimą, kad tamsta nesate samdyta, taip vadinamų "tradicinių partijų" kartėlio.198. manau
(2014-01-19 18:40:18)
(86.100.220.236) Parašė:

Degradavusi apgailėtina korupcionierių partija, 23 metus niokojusi lietuvą, ką jiems belieka daryti? Tik šmeižti visus aplinkui.197. ona
(2014-01-19 14:00:20)
(188.69.194.246) Parašė:

pritariu Adomėnui.va ir dabar, seime, skubos tvarka teikiamas pasiūlymas dėl Signatarų rentų.Kas teikia-ogi tie , kurie nei buvo per Sausio 13-tąja prie parlamento ar telebokšto, nei Signatarai, o teikia kairiųjų ir Dp įseologai.Visuomenė, aišku piktinasi visu seimu(pamiršę įsidėmėt pavardes teikusiųjų) ir po po to jų samdomi komentatoriai labai piktinasi Signatarais.Taip vėl nustumiamas klausimas dėl Uspaskicho neliečiamybės ir Signatarai čia -NE PRIE KO. Va, jums ir akivaizdus "minkštosios galios" pavizdys196. kombatas
(2014-01-19 12:49:11)
(78.61.118.122) Parašė:

taip Mantai, vienas iš "atakos" prieš Lietuvą pavyzdžių tai Estijos ministro pastebėjimas kai kalbėjo apie planuojamą geležinkelio liniją: "Lietuvos vyriausybėj sedi kvailiai"195. olita
(2014-01-19 12:16:12)
(85.206.91.220) Parašė:

Perkaito Adomėnui galva ne kitaip.Valyti seimą reikia nuo Adomėno,Tomaševskio, Steponavičiaus ir kitų baltų apykaklių,nes rašo niekus,trukdo dirbti Seimo nariams savo darbus.Gėda tuos niekus skaityti.194. nuobodu
(2014-01-19 10:04:53)
(213.164.122.90) Parašė:

išleisti Adomėną ir Co į pensiją , į "užtarnautą "poilsį, nes darosi nuobodus . Tos kvailos mintys apie įtakas ir užsienio tarnybas. Tegu nedaro nesąmonių, negriauna ekonomikos, stabdo emigraciją ir viskas pagerėtų. Plepalai apie krizę, energetinę nepriklausomybę ?- o veiksmai - IAE uždarymas, ekonomikos griovimas, pinigų švaistymas, vogimas(LEO afera, stadionas, uždarymo IAE nesąmonės, Alytos prichvatizacija ir t.t.)Visa ta plepalynė , kaip blogas jumoras.193. "nuomonei"
(2014-01-19 08:30:57)
(78.60.115.171) Parašė:

Grybauskaitė, kalbanti vien lozungais ir šūkiais, labai "aiškiai" dėsto savo "programines" nuostatas, ar ne?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras