2019 m. rugsėjo 23 d.

 

Seimas nesudarė tyrimo komisijos dėl V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės

Paskelbta: 2013-11-19 20:01 Autorius: Naujienų redaktorius
Viktoras Uspaskichas. Gedimino Savickio (Elta) nuotr.
Viktoras Uspaskichas. Gedimino Savickio (Elta) nuotr.

Antradienį Seimui nepavyko sudaryti laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios, ar sutikti Seimo narį Viktorą Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Toks nutarimo projektas po svarstymo nesulaukė Seimo pritarimo, už jį balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 18, susilaikė 28 parlamentarai. Beje, kiek anksčiau antradienį nutarimo projektui dėl komisijos sudarymo po pateikimo buvo pritarta. Už tai balsavo 65 Seimo nariai, 2 buvo prieš, susilaikė 31 parlamentaras.

Neatmetama galimybė, kad prie šio klausimo Seimas dar gali sugrįžti vėliau. „Mes nepritarėme nutarimo projektui su konkrečia siūloma pirmininko pavarde. Manau, kad prie šio nutarimo Seimas dar sugrįš“, – Eltai sakė konservatorius Jurgis Razma.

Komisijos pirmininku buvo siūloma paskirti „tvarkietį“ Petrą Gražulį. Pagal projektą, komisija tyrimą turėjo atlikti per mėnesį, iki šių metų gruodžio 19 d.

Seimas buvo nutaręs sudaryti komisiją, išklausęs generalinio prokuroro Dariaus Valio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statutu.

Pagal projektą, komisijoje turėjo dirbti Seimo nariai Petras Gražulis, Zbignevas Jedinskis, Algis Kašėta, Liutauras Kazlavickas, Orinta Leiputė, Raimundas Markauskas, Kęstutis Masiulis, Antanas Nesteckis, Ričardas Sargūnas, Eduardas Šablinskas, Jonas Varkala, Arvydas Vidžiūnas.

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas, kai šių metų liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste, atsakydamas į žurnalistų klausimus, pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltinamąjį nuosprendį vadinamoje Darbo partijos byloje.

Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui.

Pats V. Uspaskichas Seimo plenariniame posėdyje nedalyvavo. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad Seimo narys V. Uspaskichas keliauja į Rusiją dėl asmeninių priežasčių, ir tai visiškai nesusiję su generalinio prokuroro prašymu panaikinti jo teisinę neliečiamybę.

„Dėl asmeninių priežasčių, dėl to, kad jo šeimoje yra rimtų problemų“, – taip apie V. Uspaskicho išvyką į Rusiją antradienį kalbėjo L. Graužinienė.

Seimo vadovės teigimu, tai tiesiog sutapimas, kad parlamentaras išvyko svarstant jo neliečiamybės klausimą.

„Čia sutapimas, tiesiog tos problemos yra labai rimtoje stadijoje, todėl jis turėjo išvažiuoti. Gyvenime būna visokių sutapimų“, – žurnalistams aiškino L. Graužinienė.

Seimo statutas numato, kad parlamentaras be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras