2019 m. rugsėjo 18 d.

 

Seimas ėmėsi žurnalistų šaltinių apsaugą stiprinančių pataisų

Paskelbta: 2013-11-19 17:10 Autorius: Naujienų redaktorius
Diktofonas. Nuotr. iš „wikihow.com“
Diktofonas. Nuotr. iš „wikihow.com“

Seimas po pateikimo pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma griežtinti procesinių veiksmų prieš žurnalistus tvarką ir stiprinti žiniasklaidos laisvės apsaugą.

„Prokurorui gavus informacijos ir pradėjus ikiteisminį tyrimą, pirmas veiksmas, kurio griebiamasi, yra eiti į teismą ir prašyti, kad teismas įpareigotų žurnalistą atskleisti informacijos šaltinį. Kitaip tariant, netaikant jokių kitų tos informacijos radimo, sužinojimo, iš kur ta informacija atsirado, priemonių, iš karto yra einama tuo keliu, kad iškart prašoma įpareigoti žurnalistą atskleisti informacijos šaltinį.

Strasbūro teismo praktika šitoje vietoje yra visiškai vienareikšmė: tokios priemonės yra kraštutinės. Jos gali būti taikomos ir tai nėra žurnalistų atleidimas nuo atsakomybės, bet taikyti galima tiktai tada, kai teisėsauga išnaudoja visas kitas priemones tyrimui atlikti“, – pristatydama įstatymą Seime kalbėjo Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

Už Visuomenės informavimo įstatymo pataisas balsavo 53 Seimo nariai, balsavusiųjų prieš nebuvo, susilaikė 22 parlamentarai. Už balsavus 43, susilaikius 26 ir prieštaravus 3 Seimo nariams, pritarta ir lydinčiajam Baudžiamojo kodekso pataisų projektui.

Seimas nepritarė Prezidentūros pasiūlymui šiuos klausimus svarstyti skubiai, todėl jie bus nagrinėjami einamąja tvarka. Abu šalies vadovės pasiūlyti teisės aktų pakeitimo projektai į Seimo plenarinių posėdžių salę sugrįš Seimo pavasario sesijoje.

Pataisas apsvarstys pagrindinis Teisės ir teisėtvarkos ir du papildomi – Švietimo, mokslo ir kultūros bei Žmogaus teisių – komitetai.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras