2020 m. kovo 29 d.

 

S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome – modernus gelbėjimo postas už 13 milijonų litų

Paskelbta: 2013-12-31 08:19 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „kaunas.lt“
Nuotr. iš „kaunas.lt“

S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje jau kuris laikas pluša darbininkai. Netolimoje ateityje šioje vietoje iškils naujasis Karinių oro pajėgų (KOP) aviacijos bazės paieškos ir gelbėjimo postas. Iš Aukštosios Fredos iškėlus šiuo metu ten veikiantį gelbėjimo postą, 30 hektarų ploto žemės sklypas esą bus skirtas miesto plėtrai.

Darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Avona“, už 13 milijonų litų įrengsianti modernų paieškos ir gelbėjimo postą, jau pradėjo paruošiamuosius darbus. Pagal projektą aviacinio statinio aukštis sieks 11 metrų, ilgis – apie 30 metrų. Jį ketinama dengti sidabrinės spalvos lakštais.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Vigimanto Abramavičiaus, šiuo metu įrenginėjami keliai, skirti privažiavimui į statybvietę, taip pat lygiagrečiai vyksta darbo projekto rengimas.

„Svarbu, kad iš dviejų greta esančių aerodromų liks vienas centralizuotas ir šiuolaikiškas aerodromas, o atlaisvinta žemė, kuri ilgą laiką buvo neišnaudojama, bus skirta miesto plėtrai. Naujasis gelbėjimo postas bus įrengtas pagal naujausius standartus, jis bus technologiškai pažangus ir pritaikytas atlikti gelbėjimo ir paieškos užduotis“, – teigė V. Abramavičius.

Pasirenkant vietą naujajam postui, buvo atsižvelgta ir į atliktą poveikio aplinkai vertinimo studiją. Taip pat įvertinti miesto triukšmo žemėlapio duomenys. Paneigdami, jų teigimu, nepagrįstus gyventojų nuogąstavimus, specialistai pabrėžia, kad aplink aerodromo teritoriją didelių triukšmo lygio viršijimų esą nėra.

„Vyriausybės pasitarime buvo pasirašytas protokolinis susitarimas ir sutarta, kad būtų daug prasmingiau Karinių oro pajėgų aviacijos bazės gelbėjimo postą perkelti į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą, kur bus įrengta viena skraidymo zona. Taip pat Kaunui aktuali Fredos teritorija, kurią miestas galėtų panaudoti savo poreikiams: ar rekreaciniams tikslams, ar sporto objektams, ar net tam pačiam žemės grąžinimui teisėtiems savininkams. Dabar, kai skolinimosi limitas savivaldybei yra padidintas, bus galima reikšmingiau prisidėti ne tik prie Panemunės tilto statybų, bet ir prie šio objekto. Be to, Karinės oro pajėgos atlieka ir civilinę funkciją: donorinių organų pergabenimą ir paieškų vykdymą“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Pasak Kauno vadovo, sklypas Aukštojoje Fredoje yra per didelis šiuo metu vykdomai veiklai, todėl vertinga miesto teritorija naudojama neefektyviai. Kauno miesto savivaldybės teritorijos bendrajame plane šioje teritorijoje numatytos pramonės, komercinės ir visuomeninės paskirties teritorijos.

Tai miesto vadovo iniciatyva. A. Kupčinskas dar 2009 metais kreipėsi į Krašto apsaugos ministeriją dėl Antrojo gelbėjimo ir paieškos posto perkėlimo iš Aukštosios Fredos į netoliese esantį Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą.

kaunas.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras