2020 m. liepos 9 d.

 

Savanoriai vertinamosiose pratybose treniruosis kartu su sąjungininkais

3
Paskelbta: 2016-10-17 18:35 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 19–23 d. šiaurės Lietuvos regionuose vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2“. Jose dalyvaus apie 1200 karių iš Lietuvos, Belgijos, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Gruzijos ir Latvijos.

Šiemet pirmą kartą į Lietuvą treniruotis atvyksta ir savanoriai iš Gruzijos.

Pagrindinis pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ tikslas – KASP Vyčio apygardos 5-ajai rinktinei įgyti gebėjimų planuoti, pasirengti ir vykdyti gynybos operacijas, numatytas valstybės ginkluotos gynybos planuose, efektyviai sąveikaujant ir koordinuojant veiksmus su vienetais, veikiančiais kartu arba tame pačiame operacijos rajone.

Pratybose bus vertinamas gebėjimas vykdyti operacijas realioje vietovėje, realiu laiku. Kariai, naudodami sprendimo priėmimo proceso procedūras, treniruosis planuoti operacijas, tobulins vadovavimo įgūdžius. Pagrindinės pratybose vykdomos gynybos operacijų užduotys – atlikti pasalą, vykdyti žvalgybą ir patruliavimą. Šie mokymai padės kuriant pratybų modelį, kaip ateityje bus rengiamos KASP rinktinės.

Siekiant treniruoti karius maksimaliai realiomis sąlygomis, bus naudojama Integruota lazerinė mūšio sistema (angl. Multiple Integrated Laser Engagement System).

Pagrindiniai pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ dalyviai – Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabas ir devynios rinktinės sudėtyje esančios pėstininkų kuopos, dislokuotos Panevėžyje, Pasvalyje, Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje, Utenoje ir Zarasuose. Kartu užduotis vykdys Lietuvoje dislokuotos JAV 2-503 kuopos kariai. Pratybose oponuojančias pajėgas imituos Lietuvoje šiuo metu besitreniruojantys Belgijos rotacinių pajėgų kariai.

KASP 5-osios rinktinės padaliniai savo atsakomybės rajonuose veiks ir dieną, ir naktį. Didžioji dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių mokymų tikslais yra iš anksto suderintas su jų savininkais ir valdžios institucijomis. Pratybų metu bus naudojama karinė technika, imitacinės priemonės (imitaciniai šoviniai, dūminiai ir sprogstamieji užtaisai). Veiksmai miestų teritorijose nevyks. Aktyviausi pratybų veiksmai vyks spalio 21–23 d.

Pagal pratybų scenarijų KASP 5-ajai rinktinei nurodoma trikdyti priešiškų pajėgų puolimą paskirtame operacijos rajone, neleisti jiems laisvai kirsti valstybės sienos ir nevaržomai judėti teritorijoje, taip pat sudaryti sąlygas sąjungininkų pajėgoms ateiti ir pereiti į puolamuosius veiksmus. Pratybų scenarijus yra išgalvotas, tačiau sukurtas remiantis šiuolaikiniais karybos standartais ir galimais regioninio saugumo iššūkiais.

Spalio 21 d. 12–14 val. Rokiškyje, Nepriklausomybės aikštėje, kviečiama visuomenė susipažinti su pratybų „Tvirtas skydas 5.2“ dalyviais, apžiūrėti pratybose naudojamą techniką ir ginkluotę, pabendrauti su kariais. Taip pat dalyvaus ir sąjungininkai iš Belgijos, JAV.

Spalio 23 d. 14–17 val. Panevėžyje, prie miesto savivaldybės (Laisvės al. 20), vyks pratybų uždarymo ceremonija, veiks ginkluotės ir technikos paroda, bus skaitomi pranešimai, vyks diskusijos šalies saugumo klausimais.

Pratybose „Tvirtas skydas 5.2“ taip pat dalyvaus kariai iš kitų KASP rinktinių, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir kitų Lietuvos kariuomenės dalinių. Pratybas organizuoja Generolo Alfonso Ramanausko kovinio rengimo centras ir KASP štabas.

Pratybose dalyvaujantys Belgijos rotacinių pajėgų kariai taip pat dalyvauja ir visą spalio mėn. Lietuvoje vykstančiose plataus karinių užduočių spektro pratybose „Baltic Piranha 2016“ (liet. Baltijos piranija). Jose treniruojasi daugiau nei 1000 karių iš Belgijos, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuo metu jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). KASP yra integrali Sausumo pajėgų dalis. Pajėgos formuojamos iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. Šiuo metu tarnauja apie 4500 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių. Pajėgas sudaro Savanorių pajėgų štabas ir šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją: Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Darijus
(2016-10-17 20:07:36)
(212.233.63.220) Parašė:

Ei ten, Durnių laive, na ir daug bezdelnikų išlaikote, ne tik maitinate, bet ir laisvalaikį finansuojate.2. Anfisa
(2016-10-17 19:43:22)
(78.61.49.251) Parašė:

Kaip pindosai is malunsparnio sokinela - yra is ko pasimokyti - rusfact.ru/node/56912 ☺☺☺1. trumpai
(2016-10-17 18:50:35)
(78.61.53.31) Parašė:

Idomu ar tie patys savanoriai iš Gruzijos kurie osetijos kalnus mynė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras