2020 m. kovo 30 d.

 

Sausio 13-osios byla teismą turėtų pasiekti dar šiais metais

3
Paskelbta: 2014-01-10 15:42 Autorius: Naujienų redaktorius
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Sausio 13-osios byloje įtariamaisiais pripažinti 79 asmenys, visi jie yra Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai. Šiuo metu įtariamiesiems baigiami rengti Europos arešto orderiai, tikimasi, kad byla dar šiais metais pasieks teismą.

Tokias išvadas penktadienį Generalinėje prokuratūroje pristatė Sausio 13-osios bylos tyrimo grupė, kuriai vadovavo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas.

Anot jo, visi įtariamieji 1991 metais ėjo vadovaujančias pareigas. Jie yra buvę komunistų partijos vadovai, gynybos, vidaus reikalų ministerijų, KGB atstovai, karininkai. Jie betarpiškai dalyvavo užgrobiant Spaudos rūmus, Televizijos bokštą, Lietuvos radiją ir televiziją bei kitus objektus Vilniuje ir kituose Lietuvos mietuose.

Teismas 71 įtariamajam, kurie veikė organizuotoje grupėje, skyrė kardomąsias priemones – suėmimus, o 7 asmenų duomenys dar yra tikslinami.

Pernai vasarą, Vilniaus apylinkės teismui pripažinus minėtus asmenis įtariamaisiais, Generalinė prokuratūra į Rusiją, Baltarusiją ir Ukrainą išsiuntė 78 teisinės pagalbos prašymus. Jais prašoma įtariamiesiems įteikti dokumentus apie įtarimus, juos apklausti, supažindinti su įtarimais, pasiūlyti dalyvauti procese. Tik Ukraina įvykdė Generalinės prokuratūros teisinės pagalbos prašymus ir dviem įtariamiesiems įteikė teismo nutartis.

„Jie supažindinti su įtarimu, bet šiuo metu atsisakė atvykti, tačiau tikrai žino, kad baudžiamasis persekiojimas jų atžvilgiu pradėtas“, – sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorė Daiva Skorupskaitė-Lisauskienė.

Baltarusija atsisakė vykdyti teisinės pagalbos prašymus, o iš Rusijos negauta atsakymų. Prokurorų teigimu, Rusija atsisako bendradarbiauti, „nes skiriasi teisinis reglamentavimas“, be to, Rusija skirtingai teisiškai vertina 1990 metų įvykius.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
3. nejaugi taip greitai?
(2014-01-12 17:54:27)
(213.164.122.18) Parašė:

negi nereikės laukti dar 23 metų?2. Jules
(2014-01-10 16:52:16)
(78.56.245.254) Parašė:

Bolševikinė klounada tęsiasi.1. pensininkas
(2014-01-10 15:52:05)
(78.60.208.85) Parašė:

Pasieks tik tuo atveju, jei prezidentu išrinksime Zigmą Vaišvilą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras