2020 m. birželio 1 d.

 

Saliutas VDA studentei: italai pradėjo lietuviško šviestuvo gamybą

1
Paskelbta: 2013-04-24 14:48 Autorius: Almantas Bružas / "pilotas.lt"

Ką tik pasibaigusi viena didžiausių pasaulyje baldų ir dizaino mugių Milane atnešė gerų naujienų ir į Lietuvą. Žinoma italų šviestuvų kompanija "Status" tarp naujausių savo gaminių pristatė ir elegantišką stalo šviestuvą "Light Stick" (angl. šviesos lazdelė), kurio autorė – Vilniaus dailės akademijos dizaino studentė Živilė Lukšytė.

Kompanija „Status“, sudariusi licencinę sutartį dėl VDA studentės Ž. Lukšytės sukurto šviestuvo dizaino, pradėjo masinę „Light Stick“ šviestuvo gamybą. Šviestuvas yra įtrauktas į oficialų kompanijos gaminių katalogą.

„Tai pirmas toks projektas, kai produkto dizaino katedros studento darbas buvo komercializuotas ir užsienio kompanijos paverstas masinės gamybos produktu. Kartu tai puikus pavyzdys, patvirtinantis, kad lietuviškas dizainas turi ne tik teorines, bet ir praktines perspektyvas tarptautinėje rinkoje“, - sako projektą koordinavusio VDA Dizaino inovacijų centro (DIC) direktorius Marius Urbanavičius.

Pasak jo, nuo koncepcinio prietaiso pristatymo iki jo pasirodymo rinkoje praėjo beveik dveji metai. 2011-aisiais toje pačioje baldų ir dizaino mugėje Milane buvo pristatyti VDA dizaino antrakursių apšvietimo koncepcijų projektai.

„Šviestuvo koncepcijas produkto dizaino studentai kuria kasmet, tačiau tais metais pirmą kartą septyni mūsų studentų darbai buvo pristatyti Milano parodos „Euroluce“ ekspozicijoje. „Light Stick“ šviestuvas tuomet sulaukė net trijų kompanijų susidomėjimo“, - sakė Ž. Lukšytės darbo vadovas, VDA produkto dizaino katedros dėstytojas Povilas Juškaitis.

Po šios parodos DIC užmezgė kontaktus su kompanijomis. Po derybų su kompanija „Status“ tarp jos ir VDA buvo sudaryta ilgalaikė bendradarbiavimo sutartis. Joje numatyta, kad atlygis VDA sudarys tam tikrą procentą nuo „Light Stick“ pardavimų.

Planuojama „Light Stick“ šviestuvo kaina - 182 eurų (apie 630 litų). Kiek vienetų šių šviestuvų planuojama pagaminti šiemet, kol kas nėra žinoma.

Parengta pagal VDA DIC informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. vertinimas
(2013-04-24 18:13:01)
(5.20.205.100) Parašė:

Pirma. O kodėl čia "daromas" toks furoras ,kad ir lietuvių studentai ,atseit,yra normalūs žmonės ir lygiai su kitais studentais sugeba savo srity kažko išmokti.(na,nebent daroma aliuzija,kad ,žiūrint , į bejėgiškus lietuviškus "verslinykus" su jų sugebėjimais per "tobulą" biznio organizavimą ir savų darbuotojų apmokėjimą kažkoks ,kad ir milimetrinis progresas nuo esamo bardako aniems yra nu tiesiog absoliučiai neįkandamas. Anas sugeba nebent pademonstruot, kaip "sugeba" savo šikną į naują mersą įsūdyt....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras