2020 m. balandžio 3 d.

 

Rytoj bus atidaryta kroatų juvelyrikos paroda „Juvelyrika kūnui“

Paskelbta: 2013-11-04 00:29 Autorius: ekspertai.eu
Org. nuotr.
Org. nuotr.

Lapkričio 5 d., antradienį, 18 val. galerijoje MENO NIŠA bus atidaryta netradicinė kroatų šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Juvelyrika kūnui“.

Juvelyrinis kroatų kalboje nurodo daikto, dėvimo ant kūno kaip papuošalas, dekoratyviąją savybę.

Be abejo, juvelyrika turi daug platesnę prasmę tiek tiems, kurie dėvi juvelyrinius dirbinius, tiek ir tiems, kurie juos kuria, kuriems juvelyrinis dirbinys yra meno kūrinys visomis šiuolaikinėmis formomis – nuo idėjos iki visuomenės kritikos, nuo mini skulptūros iki vienetinių kūrinių.

„Žaiskite su juvelyrinių dirbinių formomis ir būdais, kaip juos galima dėvėti ant kitų kūno dalių (ne ant tradicinių kūno dalių, tokių kaip riešas, kaklas ar ausys), taip pat ir su galimomis simbolinėmis tokio „perkėlimo“ reikšmėmis. Atgaivinkite ryšį tarp juvelyrinio dirbinio ir jį dėvinčio kūno – pamąstykite apie praeitį ir kaip šie dirbiniai būdavo dėvimi senesniais laikais, pamėginkite įžvelgti naują papuošalo ir kūno ryšį šiuolaikiniame kontekste, taip pat ir prasmę, kurią jis gali įgyti, bei funkciją, kurią gali atlikti“, – sako organizatoriai.

Tokios užduoties, kurios pagrindas yra dizainas, o pagrindinis tikslas – funkcionalumas, nustatymo tikslas buvo priminti autoriams, kad juvelyrika iš esmės yra viena iš taikomosios dailės šakų gerąja prasme.

Surengti šią parodą paskatino ULUPUH vizitas į Lietuvos miestą Vilnių, tačiau paroda nėra skirta reprezentuoti Kroatijos juvelyrikos meną užsienyje. Bent jau ne ta prasme, kad tai būtent „kroatiškas“ menas, kuris kaip toks yra pristatomas kitiems.

Šio meno tapatumo ribos nėra iš anksto apibrėžtos projekto. Priešingai, šios srities ribos nuolat kinta dialektiniuose dialoguose. Šia prasme paroda yra tik kvietimas, klausimas, užduodamas išprususiam žiūrovui, kuris turės pats rasti atsakymus.

Paroda veiks iki lapkričio 18 d. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras