2020 m. balandžio 4 d.

 

Rusijos trispalvė šventės neužgožė: vaivorykštinių vėliavų ir Lietuvos trispalvių jūroje J. Danilovas stovėjo vienas

26
Paskelbta: 2019-07-01 08:28 Autorius: ekspertai.eu
Kitoniškumo ir laisvės eitynių „Už lygybę“ akimirka.
Kitoniškumo ir laisvės eitynių „Už lygybę“ akimirka.

Birželio 29 d. Monikos Grabačiauskaitės-Budrienės vadovaujamas valstybės finansuojamas ir neteisėtai iš komercinės reklamos prisiduriantis LRTDELFI pranešė itin svarbią žinią – „vaivorykštinių vėliavų ir Lietuvos trispalvių jūroje Jonas Danilovas stovėjo vienas“.

Apie tai skelbiama analitinėje anlizėje „Eitynėse „Už lygybę“ – ir Rusijos trispalvė“.

Paaiškėjo, kad J. Danilovas „laikydamas aukštai iškeltą Rusijos vėliavą“, „traukė praeivių žvilgsnius ir kamerų objektyvus, o ranką jam rimtais veidais spaudė „Baltic Pride“ eitynių dalyviai“.Informuojama, kad „netrukus prie jo prisijungė keletas asmenų, o prie jų ėmė burtis dar daugiau žmonių. J. Danilovas nebuvo vienišas protestuotojas – jis organizavo kasmetinę Rusijos LGBT+ bendruomenės narių grupės išvyką į Baltijos šalis, kur gali rasti saugią vietą saviraiškai“.

„Bandėme suorganizuoti „Pride“ eiseną Kaliningrade, tačiau kazokai grasino mus užpulti, todėl planus atšaukėme“, – kalbėjo Oksana (vardas pakeistas, LRTDELFI redakcijai žinomas) iš Kaliningrado. „Čia tvyro laisvės jausmas“, – pridūrė jos draugė Tania (vardas nepakeistas – ekspertai.eu past.), į Vilnių per Stambulą atvykusi iš Taganrogo prie Azovo jūros.

LRTDELFI nurodo, „kad baimindamasi galimo persekiojimo, ji taip pat nepanoro atskleisti savo vardo“.

Publikacijoje cituojamas gydytojas ir žmonių teisių aktyvistas iš Sankt Peterburgo Piotras Voskresenskis: „Baltijos šalys mums daug padėjo“.

Medikas neslėpė, kad „Čečėnijos respublikoje vyksta genocidas, kituose regionuose taip pat žudomi homoseksualūs asmenys, o policija šiuos nusikaltimus dangsto“.

Lietuvos gėjų lyga (LGL), rengusi „Baltic Pride“ eitynes Vilniuje, LRTDELFI English komentare nurodė, kad, nepaisant „glaudžių santykių“ su Rusijos LGBT+ organizacijomis, „negalime įvardyti organizacijų pavadinimų ar aktyvistų pavardžių, kadangi šą informaciją Rusijos tarnybos gali panaudoti prieš savo piliečius“.

Tačiau LGL komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė minėjo, kad bendradarbiauja su viena organizacija Sankt Peterburge ir ne pelno organizacija „Russian LGBT Network“.

„Džiaugiamės, kad aktyvistai iš Rusijos turi galimybę teise į taikius susirinkimus pasinaudoti bent Lietuvoje“, - informavo E. Kuktoraitė.

„Jie susilaukia agresijos ne tik iš savo pačių rusakalbės bendruomenės, kuri yra konservatyvesnių pažiūrų nei vietiniai žmonės, bet ir iš Baltijos šalių visuomenės, kurioje yra diskriminuojami dėl to, kad yra rusakalbiai“, – LRTDELFI English kalbėjo P. Voskresenskis, išvadas darydamas iš pokalbių su bendruomenės nariais ir atsižvelgdamas į vietinį politinį diskursą.

Anot vyro, problemos slypi valdžioje, bet taip pat ir pačioje rusakalbių bendruomenėje. Neigiamas nuotaikas gali išnaudoti ir Kremlius, panašiai, kaip Ukrainos atveju.

LRTDELFI taip pat skelbia, kad „Rusijos trispalvė – „prieštaringas klausimas“.

Tačiau birželio 8 d. kitoniškumo ir laisvės eitynėse „Už lygybę“ rusakalbis iš Klaipėdos J. Danilovas stovėjo rankose laikydamas Rusijos trispalvę, nes siekė  parodyti, kad Rusija yra kur kas daugiau nei vien Kremlius.

„Deja, vėliava tapo prieštaringu klausimu“; Vilniuje buvo politinių Rusijos kalinių, kurie „atsisakė su mumis dalyvauti eitynėse manydami, jog Rusijos valdžia per daug sutepė mūsų šalies vėliavą“, – kalbėjo J. Danilovas.

Jis pabrėžė, kad jų būryje žygiavo ne tik rusai, bet ir vietiniai rusakalbiai, pavyzdžiui, vienos Vilniaus mokyklos rusų kalbos mokytojas.

„Iš pradžių į „Baltic Pride“ tiesiog norėjau atsivežti draugus iš Kaliningrado. Bet Lietuva kažkuriam neišdavė vizos, o kažkas išsigando draugų ir artimųjų reakcijos“, – pasakojo J. Danilovas.

Skelbiama, kad Lietuvos diplomatijos vadovo Lino Linkevičiaus Užsienio reikalų ministerija konkrečių atvejų dėl vizos nesuteikimo nekomentavo, o LGL tokios informacijos sakė neturinti.

„Rusijos režimas – labai nepastovus“, – nuogąstavo P. Voskresenkis, kurį pacitavo LRTDELFI English.

LGL vaizdo klipe – „Baltic Pride“ 2019 eitynių akimirkos:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
26. apie 22. Romas
(2019-07-01 18:56:14)
(77.111.247.114) Parašė:

nu joooooooo :D)))) dbl.bl :D))))25. šernius
(2019-07-01 18:51:51)
(94.102.51.78) Parašė:

Jooo, nemažai čia susirinko, nežinau, pažangių žmonių ar biomasės į šį renginuką...24. šernius >> 8. Socialise,
(2019-07-01 18:48:19)
(94.102.51.78) Parašė:

Va būtent, jeigu su tuo nekovosi, tai tokia "išdaiga" būtinai ir atsiras tamstos šeimoje. Viskas daroma būtent tam. Seniau, rašydavo, kad peredastų yra apie 0,5%, paskui -2%, 5%, dabar jau vakaruose skaičiai sukasi iki 20%. O neseniausiai skaičiau vieną amerikiečių moksleivių apklausą, tai ten jau apie 50% jaunimo nebežino, nei kokios jie tiksliai orientacijos, ar jų lytis atitinka jų savijautą ir t.t. Smegenų plovimo technika pasiekė kosminį lygį ir jeigu nieko nedaryti, tai su laiku iškrypėlių procentas tik didės. Čia gi veikia elementari Overtono langų technologija - Neįsivaizduojama-Radikalu-Priimtina-Normalu-Siektina-Norma (palaikoma įstatymiškai). Mes dabar esame Normalu pabaigoje - Siektina pradžioje. Tuoj pradės mokyklose stumti visą šitą brudą papildomai šalia vyraujančios peredastais persunktos pop-"kultūros". O tokiais iškrypėliais pagrinde ir padaromi jauni, nesubrendę, nesusiformavę žmonės, kuriuos arba išprievartauja, arba propagandos pagalba įtraukia į visą šitą mėšlą. Paskaitykite peredastų manifestą, jie taikosi ne į mus, o į mūsų vaikus ir tam naudoja visas įmanomas priemones - propagandą, istorijos perrašymą(, kad visi žymus žmonės buvo tokie, jie gi iš kapo nepaneigs) ir t.t. Šis renginys būtent šitam tikslui. Tereikia tik pradėti jame nematyti nieko blogo ir peredastai pasieks savo tikslą...23. - 22. >apie senisaltis P.S.
(2019-07-01 16:07:53)
(86.38.181.168) Parašė:

tai reakcija į tos ligonės 21."gudrybę" :D)))) db.bl.22. >apie senisaltis
(2019-07-01 16:05:11)
(86.38.181.168) Parašė:

jūsų "super gudrios" manipuliacijos ,tipo, "čia ne aš, asilas" tikrai linksmina :D)))) Ponia, jums ne kartą sakyta ir pakartota_ jūs per durna tokiems spektakliams.21. apie Romas
(2019-07-01 15:20:10)
(77.111.247.114) Parašė:

opa pa ar ne cigonas Romas musu portalo genijus kelis kartus suzmezavo parade salia rusu velevos? Pagarba uz drasa.20. -19. U-2>16
(2019-07-01 14:33:57)
(86.38.181.168) Parašė:

Eilinį, nežinia kelintą (pamečiau skaičių) kartą Jūs tiesiog nokautuojate savo logika... Greitai, lengvai, efektingai. Kitai pusei net nespėjus pajusti, kas įvyko...19. U-2>16tam
(2019-07-01 14:25:52)
(89.116.124.39) Parašė:

Mielas Kolega, jeigu paklausyti Jusu, tai tauta negaletu megautis Landzbergiu seima, Grybauskaite ir kitomis rudos spalvos atspalviais musu gyvenime.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
valdžiagyviams-karo kurstytojams
IP 213.232.87.147 | 20:40:43 liaudiesmenas taškas livejournal taškas com...
yel“l“ow submarine to 20. Na va (2020-04-03 19:48:21) (84.15.190.175) Parašė: Zigmučiui dabar į Jungtines Tautas teks skundus rašyti.
IP 88.119.234.132 | 20:27:13 net jeigu taip ir pataptų, tai tau, idiotėliui, tai tikrai joks ne pretekstas kelnių drėkinimui iš laimės :)...