2020 m. vasario 24 d.

 

Rusijos propagandinių atakų Lietuvoje fiksuotojai sutriko ir kol kas tyli

12
Paskelbta: 2019-07-17 09:00 Autorius: ekspertai.eu
Raudoname kvadrate kairėje kandidatas būti naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaras Rupšys, dešiniau – kadenciją baigiantis kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas.


Po Lietuvos kariuomenės paskelbtos informacijos apie tai, kad mūsų valstybė 2018 m. sulaukė apie pustrečio tūkstančio Rusijos propagandinių atakų, ekspertai.eu nutarė išsiaiškinti, kokios konkrečiai tai buvo atakos.

Tačiau Lietuvos kariuomenės atsiųstame atsakyme buvo nurodyta, kad propagandinės Rusijos atakos yra tarnybinė paslaptis, todėl daugiau atskleisti informacijos negalima. Apie tai skelbėme publikacijoje „Kokias konkrečiai propagandines atakas Rusija vykdo prieš Lietuvą, ES ir NATO – tarnybinė paslaptis“.

Tuomet ekspertai.eu dar kartą kreipėsi į Lietuvos kariuomenės vadą Joną Vytautą Žuką ir uždavė papildomus klausimus. Apie tai skelbėme publiakcijoje „Lietuvos kariuomenės vadui – papildomi klausimai susiję su priešiškų valstybių propagandinėmis atakomis“.  

Tačiau po papildomų klausimų Lietuvos kariuomenės atstovų ryžtas dar labiau sumažėjo ir ekspertai.eu liepos 12 d. sulaukė anoniminio atsakymo-reikalavimo.

„Labai Jums dėkojame, kad vykdote diskusijas aktualiomis temomis. Taip pat ir už pateiktus klausimus apie Lietuvos kariuomenės vykdomą veiklą, susijusią su propaganda, kuri yra nukreipta prieš Lietuvos valstybę. Norėdami parengti atsakymus į jums domimus klausimus, mums reikalinga žinoti su kuo bendraujame“, - rašoma niekieno nepasirašytame Lietuvos kariuomenės laiške.

Jame neatsiskleidęs kariuomenės atstovas pareikalavo, kad ekspertai.eu patvirtintų savo tapatybę, pateiktų skanuotą žurnalisto pažymėjimą, nuorodas į rašytus straipsnius.

„Kad galėtume su jais susipažinti ir pateikti duomenis žurnalisto akreditacijai pagal galiojančias tvarkas“, - parašė bevardis Lietuvos kariuomenės atsakiklis.

Lietuvos kariuomenės laiško autorius nurodė, kad ekspertai.eu „laiškas nėra oficialus registruotas raštas, t.y. su oficialiais rengėjo ir įstaigos rekvizitais, o gavus tik elektroninį laišką neaišku su kuo bendraujame ir kokiam asmeniui pateikinėjame informaciją“.

Ekspertai.eu steigėjas Šarūnas Puidokas iš karto kreipėsi į Lietuvos kariuomenės vadą.

„Parašykite prašau, kas parašė ir kas atsiuntė šį laišką atsakymą į ekspertai.eu paklausimą Lietuvos kariuomenės vadui Jonui Vytautui Žukui? Nurodykite pavardę ir pareigas, o taip pat parašykite telefono numerį, kuriuo būtų galima prisiskambinti, kadangi jūsų žemiau nurodytais telefono numeriais (+370 5 264 8527 ir +370 680 62 727) niekas darbo metu nekelia ragelio“, - buvo prašoma Lietuvos kariuomenės vado.

Iki šios akimirkos, nors ekspertai.eu laišką jau pakartojo kelis kartus, tačiau vis dar negavo Lietuvos kariuomenės patvirtinimo, kad pastaroji šį laišką gavo.

Ekspertai.eu kol kas neturi informacijos, ar atsakingų Lietuvos kariuomenės darbuotojų tylėjimas susiję su tuo, kad kaip tik šiuo metu keičiasi kariuomenės vadovybė – Joną Vytautą Žuką turėtų pakeisti naujasis vadas Valdemaras Rupšys.

PAPILDYTA

Liepos 17 d. ryte ekspertai.eu pagaliau sulaukė patvirtinimo, kad laišką Lietuvos kariuomenė gavo:

Keli susiję:

Lietuvos kariuomenės vadui – papildomi klausimai susiję su priešiškų valstybių propagandinėmis atakomis  

Kokias konkrečiai propagandines atakas Rusija vykdo prieš Lietuvą, ES ir NATO – tarnybinė paslaptis 

Lietuvos kariuomenės analitikė A. Ūsienė pranešė, kad Rusijoje niekas nepasikeis dar ilgokai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
12. Vytas
(2019-07-18 17:45:36)
(46.249.171.56) Parašė:

Nėra ko ir abejoti, kas skleidžia netikras žinias - jei garsiai prabilusi apie Rusijos neva skleidžiamos propagandos 2500 atvejų kariuomenės vadovybė negali įvardyti net kelių, tai kyla įtarimas, kad tie skelbiami didžiuliai skaičiai yra paimti "iš lubų", t.y gryna propaganda. Ir vadovybės kaita čia nė prie ko. Tiesio "sistema" nebeturi argumentų ir viską dangsto karinės ar tarnybinės paslapties skraiste. Juk net viešumoje skelbiamos informacijos rinkimas (?) jau paskelbtas špionažu.11. Nu jo...
(2019-07-18 11:55:57)
(188.69.197.167) Parašė:

Kovoja su kibernetinėmis grėsmėmisbri propaganda, ir negali nustatyti laiško siuntėjo tapatumo. Įspūdinga... Jiems bl, ne su Rusijos propaganda kovoti, jiems cirke klounais įsidarbinti reikia... :D:D:D10. reikia klausti
(2019-07-17 20:38:38)
(78.60.84.45) Parašė:

Kaip atgraso? Ką daro, kad atakų mažėtų? Jei nemažėja, tai gal korupcija įsisuko? Prirašinėja "grėsmes", kad biudžetas galėtų didėti, nes tokį atakų skaičių... ką aš žinau, info-karinės divizijos reiktų.9. Senis Šaltis
(2019-07-17 19:45:41)
(88.222.97.16) Parašė:

Nesikeikiant. Tai apie kokias jie propagandines Lietuvai grėsmes tada čia pasakoja, jei nesugeba išsiaiškinti kas jiems rašo iš ekspertai.eu? Tikriausiai jie net neturi žalio supratimo, kaip aiškintis internetuose. O atsakymai iš mūsų mokesčių mokėtojų išlaikomos kariuomenės verti atskiro tyrimo. Juos žmonės finansuoja ne tokiai veiklai.8. Anfisa
(2019-07-17 18:27:43)
(88.118.163.49) Parašė:

Manau, kad atsakimo nebus. O ir ka jie gali atsakiti, jei dauguma situ taip vadinamu "analitiku" paprasciausiai nezino rusu kalbos, nes jos nesimoke, arba is vis, studijavo kur nors uzsienije. Kai nezinai "agresoriaus" kalbos - kaip tu gali suprasti, kad tave uzpuole informacine ataka? Jeigu jau ir LRTDelfi senbuviai ir senos tarkos negali taisiklingai isversti Putino seniausiai pasakita - "...террористов будем мочить и в сортире...", vercia kaip - "teroristus slapinsim tualete"... )))7. manau
(2019-07-17 17:20:53)
(84.46.252.32) Parašė:

Būsimas Kariuomenės vadas Rupšys gimė mėgintuvėlyje. Nėra jokių duomenų apie tėvą ir motiną. Panašių pavardžių galima rasti tik tinklapyje KGB veikla,KGB agentų sąrašuose. Tiesa dabar leidžiama pakeisti duomenis, Antanas patampa Matu, Matas-Juozu, Putinaitis- Rupšiu... Visko būna.6. Valdas
(2019-07-17 17:06:06)
(46.36.78.130) Parašė:

Nebus konkrečių atsakymų. Komunikacijos strategai pasinaudos dar a.a. A.Raikino išpopuliarintu metodu "zavaliajem dūročku", t.y. apsimes (?), kad nesupranta klausimų, ir pilstys iš tuščio į kiaurą apie nieką.5. Nelaime
(2019-07-17 15:23:55)
(107.77.173.6) Parašė:

Dar prie to pacio.Jeigu po siu zodziu nesusimastai,nesiliauji melaves,viskas,po fakto!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras