2020 m. birželio 2 d.

 

Rusijos kalėjime laikomas ir kankinamas lietuvių disidentas-tremtinys parašė laišką prezidentui G. Nausėdai

25
Paskelbta: 2019-11-05 11:21 Autorius: ekspertai.eu

Antanas Kraujelis-Siaubūnas buvo tas, kuris paskutinis Lietuvoje su ginklu priešinosi tarybiniams okupantams. Tačiau net ir po jo žūties, laisvės kovos buvo tęsiamos. Vienas tokių kovotojų – šešių žmonių nužudymu, keliais pasikėsinimais ir daugybe kitų nusikaltimų kaltinamas Romas Zamolskis.

„Romas Zamolskis teigia, kad žmogžudystės – ne jo darbas, o tai, ką jis darė Lietuvoje buvo tik  pasipriešinimas Rusijos okupantams ir nekenčiamai sovietinei sistemai“, - skelbiama „Lietuvos ryto publikacijoje „Į Lietuvą norintis Romas Zamolskis Rusijai prognozuoja žlugimą“.

Pranešama, kad apie savo disidentinio gyvenimo kelią jis parašė ilgą laišką šalies prezidentui Gitanui Nausėdai.

Laiške pranešama, kad ne jis, o buvusi santvarka yra kalčiausia dėl to, kad jis atsidūrė Rusijoje ir pateko į Jekaterinburgo kalėjimą.

Pasak R. Zamolskio, jis anksti supratęs, kokioje baisioje šalyje gyvena, pradėjo priešintis sistemai, o lemtingas lūžis esą įvyko 1986 metais, kai, vyro teigimu, po grasinimų jam ir jo tėvams jis buvo priverstas išsiimti sovietinį pasą.  

„Manyje kilo „banga“ neapykantos aplinkinei komunistinei sistemai, visuomenei“, - rašo R. Zamolskis.

1988 m. R. Zamolskis buvo sulaikytas ir per prievartą išvežtas gydytis į psichiatrinę ligoninę Rusijoje, esą nuo šizofrenijos.

„Buvau priverstinai ištremtas. Vien todėl, kad išdrįsau pasakyti jų sistemai – ne“, - primena disidentas.

Pasak kovotojo, dabar jo pareiga – grįžti į Lietuvą, gyventi Lietuvoje su šeima, vaikais, puoselėti, garsinti Lietuvą, dirbti jos naudai, gerovei.

„Aš būtinai savo pareigą įvykdysiu, bet dabar esu banditų rankose, Rusijos nelaisvėje, specialiai, tyčia laikomas įkaitu“, - rašo R. Zamolskis.

Lietuvio teigimu, jis Rusijoje jokio nusikaltimo nepadarė, tačiau esą ši šalis jį šantažuoja ir kankina, kad išgautų iš jo informaciją apie jo turimas žinias energetikos, karinės pramonės, medicinos ir daugelyje kitų sričių bei galėtų įgyvendinti savo žinias Lietuvos, NATO ir ES labui.

Bet vis labiau agresyvėjanti Rytų kaimynė disidentą laiko pas save.

„Rusija, kuri gyvena tik parduodama energiją, naftą ir dujas Europai, žlugs“, - laiške prezidentui konstatuoja R. Zamolskis.

Svarbu pažymėti, kad ir A. Kraujelis-Siaubūnas lygiai taip pat tarybinių okupantų buvo kaltinamas nusikaltimais ir žmogžudystėmis, kaip dabar A. Zamolskis. Vis labiau agresyvėjančios Rusijos, ketinančios atkurti Sovietų imperiją ir mojuojančia branduoliniu vėzdu demokratinio pasaulio bendrijai, įpročiai išlieka nepakitę.

Susiję:

Juokingos istorijos apie Lietuvos didvyrį: Siaubūnas persirengęs moterimi apiplėšinėdavo kolūkius  

LGGRC neturi skelbtų Lietuvos didvyrio A. Kraujelio-Siaubūno rašytų raštelių tarybiniams saugumiečiams  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
25. Pastebėjimas
(2019-11-06 14:08:38)
(78.58.215.34) Parašė:

Nuo kada Lietuvos banditas tampa disidentu? Matyt tik Lietuvoje tokie dalykai yra įmanomi. Jau net nejuokinga.24. zinoma
(2019-11-05 22:13:45)
(78.58.24.230) Parašė:

Apie ka sis straipsnis ?. Neseniai rase , kad zmogus nuzudes zmoniu , dabar raso , kad tremtinys , niekaip neapsisprendzia kas is tikruju . Niekur neraso , kokiai gaujai sis zmogus priklause ar priklause .? Rase , kad jis gyveno Kauno raj. Ramuciuose ?. Nei vienas be Kauno gangsteriu jokio nusikalstamo darbo nedirbs . Dalis patys suinteresuoti , kitus Kauno mafija privercia smugiais nusikalsti , kad nestu pelna . Kam galimai uzdirbo pelna tik jis zino ?. Dabar jaunima grobia , kankina , kad Kauno banditams nestu pelna , is kur nori paimk , save parduok , bet banditams duok . Gali buti kad jam apgaule pazadejo , nusikalsk , tau nieko nebus , mes istrauksim . Kazkas nesuveike . ? Kaune labai didelis nusikalstamumas grobiamas jaunimas , verciamas uzdirbti labai didelius pinigus , siaucia prekyba Zmonemis , tuoj pradesime galvoti is nusistebejimo ,tie kur sedi iki gyvos galvos galimai jie sedi namuose daro nusikaltimus , tie kur paskelbti nusauti ismokinti visokiu kovu menu , kad jie banditauja . ? Blogai zmogui patekti i tokias didelias bedas , prarajas . Galetu gyventi sau laimingai su seima . Baisu ir pagalvoti .23. vaikėzas
(2019-11-05 21:20:29)
(83.189.233.87) Parašė:

pixdiec22. ceslovas
(2019-11-05 18:27:21)
(78.61.182.241) Parašė:

Jeigu yra lygynamas su Kraujaliu tai vadinasi abu vienos poros batai, zude tik skirtingais laikais.21. GERAI
(2019-11-05 17:39:02)
(5.20.39.93) Parašė:

išstudijavęs Lietuvos politikos kryptį..Dar ims ir įtikins, kad tinkamas būtent vienai partijai.Kokiai - atspėkit...20. Zamolskis pamiršo
(2019-11-05 17:18:03)
(86.38.234.166) Parašė:

Kad Lietuvos teismui bus grąžintas teisti už nusikaltimus Lietuvoje, kai atliks bausmę už nusikaltimus Rusijoje. Čia labai patriotiškas troškimas sėdėti Lietuvos kalėjime? Gal sužinojo, kad Lukiškių kalėjimas uždarytas?19. Mama
(2019-11-05 16:58:34)
(78.63.97.244) Parašė:

Jis gi Jonavoje įkaitu vaiką buvo paėmęs?Tai prilygsta terorizmui.O kur dar žmogžudystės.Žinome mes tą fruktą .Visą gyvenimą nuo paauglystės buvo banditas.LAai ten ir supūna.Gaila tik Rusijos žmonių ,kurie šitą išgamą išlaikyti turi ir mokesčius mokėti.18. Vadakste
(2019-11-05 16:33:52)
(78.62.55.176) Parašė:

Tai ko tass banditas pabego is Lietuvos i Rusija , tai matyt galvojo , kad Rusija ji uztars.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras