2020 m. vasario 26 d.

 

Rusijos energetikos ministerija: skalūnų dujų gavyba Rusijoje nepraktiška

Paskelbta: 2013-10-16 12:09 Autorius: Naujienų redaktorius
Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas (viduryje). Wikimedia.org nuotr.
Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas (viduryje). Wikimedia.org nuotr.

Rusijos energetikos ministerijos atstovai teigia, kad vargu, ar būtina šalyje vykdyti komercinę skalūnų dujų gavybą. Tokią nuomonę trečiadienį išsakė energetikos ministras Aleksandras Novakas Pietų Korėjoje vykstančiame 22-ajame Pasaulio energetikos kongrese, praneša „RIA Novosti“. Anot A. Novako, Rusijoje dabar pakankama ir įprastų gamtinių dujų.

Staigus skalūnų dujų gavybos bumas JAV leido šaliai tapti pirmaujančia valstybe pagal išgaunamų gamtinių dujų kiekį. Per pastaruosius kelerius metus jų gavyba JAV išaugo beveik dvigubai.

Analitikai tikisi, kad per ateinančius šešerius metus pasaulinės „netradicinių“ dujų rinkos vertė pasieks 127 mlrd. JAV dolerių, t. y. 33 mlrd. JAV dolerių daugiau nei 2012 metais. Be skalūnų dujų, šioje rinkoje bus prekiaujama ir metanu iš akmens anglių klodų. Manoma, kad kasmet šios rinkos produkcijos augimas sieks maždaug 5,8 procento.

Rusijoje komercinė skalūnų dujų gavyba nėra išvystyta, tačiau analitikai prognozuoja, kad Rusija pagal šio kuro išteklius užima antrą vietą pasaulyje po JAV.

Spalio mėnesį „Rosneft“ vadovas Igoris Sečinas pareiškė, kad dėl aukštos gavybos savikainos skalūnų dujos Jungtinėse Valstijose negali konkuruoti tose rinkose, kur tradiciškai dominuoja Rusija. Tiesa, būtina pažymėti, kad dujos iš Jungtinių Valstijų šiuo metu yra dvigubai pigesnės nei 2008 metais, nors jų vertė ir kiek pakilo nuo 2012 m. pradžios.

Daugelis šalių atsisakė vykdyti skalūnų dujų gavybą, nes dėl dirvos ardymo technologijų, kurios naudojamos dujoms išgauti, bijomasi suketi žalą aplinkai. Šiuo metu skalūnines dujas norima išgauti ne tik JAV, bet ir Kinijoje bei Ukrainoje.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras