2020 m. birželio 5 d.

 

Rusijos ambasadoriui dėl Putino pareiškimų apie Antrąjį pasaulinį karą teko aiškintis Lenkijos valdžiai

38
Paskelbta: 2019-12-28 11:00 Autorius: ekspertai.eu
Marcinas Przydacz. Nuotr. polskapomoc.gov.pl
Marcinas Przydacz. Nuotr. polskapomoc.gov.pl

Lenkijos užsienio reikalų ministerija gruodžio 27 d. iškvietė Rusijos ambasadorių Varšuvoje pasiaiškinti dėl pastarosiomis dienomis prezidento Vladimiro Putino išsakytų kaltinimų Lenkijai dėl veiksmų, susijusių su Antrojo pasaulinio karo pradžia, pranešė naujienų agentūra PAP.

Ambasadorius Sergejus Andrejevas buvo informuotas, kad Lenkijos valdžia griežtai atmeta pastaruoju metu Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir kitų Rusijos pareigūnų išsakytas „istorines insinuacijas“.

„Lenkija laiko V. Putino ir kitų aukšto rango Rusijos pareigūnų išsakytas nuomones tolygias „stalinistiniam istorijos naratyvui“ ir „totalitarinės valstybės propagandai“. Jie taip pat yra pasityčiojimas iš milijonų stalinistinio totalitarizmo aukų, tarp kurių taip pat buvo Rusijos liaudis“, - pasakė užsienio reikalų ministro pavaduotojas Marcinas Przydaczas.

Lenkija ir Rusija jau seniai nesutaria, kaip vertinti Antrojo pasaulinio karo įvykius.

Lenkijos nuomone, karą pradėjo nacistinė Vokietija ir stalininė Tarybų Sąjunga. Rusijos nuomone karą pradėjo nacistinė Vokietija.

V. Putinas pastarosiomis dienomis griežtai smerkė Europos Parlamento priimtą rezoliuciją, kurioje sakoma, kad Sovietų Sąjungai tenka dalis atsakomybės už Antrojo pasaulinio karo sukurstymą. Rusijos lyderis šiuos pareiškimus vadino „visiška nesąmone“.

Karas prasidėjo praėjus kelioms dienoms po Adolfo Hitlerio ir sovietų diktatoriaus Josefo Stalino susitarimo pasidalyti Lenkiją ir Baltijos valstybes, remiantis slaptuoju protokolu prie 1939 metų rugpjūčio 23-ąją abiejų galybių pasirašyto Molotovo-Ribentropo pakto.

Anot V. Putino, šią nepuolimo sutartį Maskva buvo priversta pasirašyti, nes kelios kitos Europos valstybės irgi sudarė su A. Hitleriu panašaus pobūdžio susitarimų.

Kremliaus vadovas atkreipė dėmesį į 1938 metais Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Italijos sudarytą Miuncheno susitarimą, leidusį A. Hitleriui aneksuoti tuometę Čekoslovakiją. Anot V. Putino, šis faktas yra Vakarų lyderių „sąmokslo“ su A. Hitleriu pavyzdys.

Savo gruodžio 19 d. pasisakyme V.Putinas citavo įvairius archyvinius dokumentus, kurie tame tarpe rodo, kad tuometis Lenkijos ambasadorius Berlyne gyrė Adolfo Hitlerio planus išvalyti Europą nuo žydų. Apie tai skelbėme publikacijoje „Vladimiras Putinas sureagavo į Europos Parlamento rezoliuciją minint Molotovo-Ribbentropo pakto 80-ąsias metines“. Lenkija su tokia V. Putino traktuote nesutinka.

Tiesa, nėra iki galo aišku, kodėl Sąjungininkai (remiantis 1942 m. sausio 1 d. buvo priimta Jungtinių Tautų deklaracija, susivienijusia 26 Sąjungininkų valstybes) prieš nacistinę Vokietiją kovojo drauge su stalinine Tarybų Sąjunga.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
38. Starwin
(2019-12-30 12:22:55)
(5.20.252.35) Parašė:

Metas vyt lauk tuos visus ruskius i rodina su visom ju ambasadom37. manau
(2019-12-30 12:08:50)
(86.38.234.166) Parašė:

17 komentarą derėtų pašalinti, nes jis viršija bet kokio komentaro dydį ir panašus š psichinio ligonio fantazijas.36. francuz
(2019-12-29 12:13:30)
(188.69.214.66) Parašė:

Kas nesutiks su teiginiu, kad "Polska woiska Berlin brala, Ruska Woiska pomogala", tas lenkų priešas Nr1 :D:D:D35. kitaip
(2019-12-29 11:16:53)
(86.100.102.152) Parašė:

Ar nebus taip,kad Lenkija,kurioje vis daugėja amerikonų "atgrasymų nuo rusų",taip susireikšmins,jog lietuviams klykiant "rusai puola',patyliukais nugvelbs "moją Vilnią"? O jei pasitelkus logiką: vokiečiai su rusais taip "užpuolė" lenkus,jog vokiečiai,remiami rumunų,italų,ispanų ir t.t., neilgai trukus atsidūrė net prie Maskvos?34. vytis
(2019-12-29 11:02:43)
(85.167.151.228) Parašė:

Nieko keisto neivyko.Saltojo karo nugaletojai perrasineja istorija-labai populiarus ir aksiomatinis uzsiemimas.Tik labai nelaiku.Velgi tai budinga Lenkiskai politikai.Mat neaisku kaip issidelios pasaulis-maskva pekinas stambulas berlynas paryzius vasingtonas-sudetingiau nei durniu pliekt,o pasirenkant statymus lenkiskoji politika istoriskai svelniai tariant neblizga.33. Demokratiškoji okupacija
(2019-12-29 10:41:37)
(195.176.3.20) Parašė:

Kaip JAV ir NATO okupuojamas Afganistanas, anksčiau – Irakas? Naktimis okupantų kareivos (samdomi galvažudžiai, nes visi kariauja už pinigus), dažniausiai, tūno izoliuotose gerai saugomose bazėse. Dieną su tankais, šarvuočiais, malūnsparniuose arba grupėmis, apsiginklavę iki dantų, patruliuoja, palaikydami marionetines vyriausybes. Kartais pašaudo iš tankų pabūklų, kulkosvaidžių, automatų į “įtartinus objektus”, arba žvalgybos ar vietinių skundikų už pinigus nurodytus “priešus”. Tokiais gali būti, kaip ne kartą pasitaikė, bet koks sambūris: vestuvės, laidotuvės ar šiaip susirinkę kaimiečiai, todėl gyventojams kategoriškai draudžiama rinktis į grupes, nepranešus apie tai valdžiai ir okupantams. Kaip rodo paviešinami slapti dokumentai, “priešai” buvo “perkami”, mokant 1000 – 20000 dolerių. Suprantama, norinčių taip lengvai užsidirbti, o kartu ir atsikratyti nemėgstamo kaimyno ar konkureto, netrūkdavo. O jau pakliuvusius į kalėjimą, vieno pulkininko žodžiais, - ne problema priversti prisipažinti nors ir šnipinėjimu marsiečiams… Kiekvienoje bazėje yra ypatingai įslaptintų specialios paskirties smogikų būriai arba kuopos (lietuvių – “Aitvaras”). Jie vykdo slaptas vietovės šukavimo, “valymo”, atskirų pasipriešinimo dalyvių (partizanų) ir jų vadų grobimo ir naikinimo operacijas. Kuo jie skiriasi nuo Lietuvoje po karo partizanus naikinusių “Smerš” ir NKVD spec. padalinių? JAV skerdikų grupės ne tik naikindavo partizanus, bet ir niekuo nekaltus civilius. Visaip išsityčioję ir nužudę, tiek suįžūlėjo, kad fotografuodavosi prie išniekintų aukų. Buvo rasta virš 4000 nuotraukų. Užfiksuoti vaizdai buvo tokie pasibaisėtini, kad vos kelias (pačias nekalčiausias) nuotraukas išdrįso paviešinti pasaulio spauda… JAV kariškiai visaip bandė išsukti tuos banditus, bet tarptautinės visuomenėas spaudimas padarė savo – kai kurie jau nuteisti, kiti laukia teismo. Kad parodytų okupacijos “humanizmą”, kareiviai dalyvauja parodomosiose civilinių objektų statybose. Pvz., bendrabučių našlaičiams. Deja, afganai niekada nesinaudoja okupantų “dovanomis”. Net Lietuvos TV rodė suniokotą ir apleistą lietuvių pastatytą bendrabutį Goro provincijoje. Dar yra civilinių svetimšalių apsaugos būrių bei specialistų, žvalgančių gamtos turtus: naftą, dujas ir kt. (faktiškai dėl gausybės šių turtų ir kariaujama…) Visa tai vadinama demokratijos diegimu…32. s
(2019-12-29 04:44:48)
(37.228.239.86) Parašė:

Тайны подземных городов youtube.com/watch?v=q0sH4qhchoQ31. s
(2019-12-29 02:20:31)
(37.228.239.86) Parašė:

Moteris, kuri IŠGALVOJO ištisus perkamiausius holokausto memuarus (atsiminimus), priversta grąžinti 22,5 milijonus dolerių po to, kai jos melai buvo atskleisti praėjus 17 metų Miša Defonseka pripažino sukūrusi savo memuarus apie savo kaip žydų našlaitės II Pasaulinio karo metu vaikystę, ji prasimanė beprotišką pasaką apie išlikimą holokausto metu; iš jos Masačusetso teismo sprendimu buvo konfiskuoti 22,5 milijonai dolerių, kuriuos ji gavo iš savo leidėjų. Publikuoti 1997 m., „Miša: Holokausto metų memuarai“ (“Misha: A Mémoire of the Holocaust Years”) yra apie žydų mergaitę iš Briuselio, apie kurią savo prisiminimuose Defonseka rašė, kad ji nukeliavo 1 900 mylių per Europą ieškodama savo tėvų. Ji praleido mėnesius miške su gauja vilkų, slėpdamasi nuo nacių, ir vieno susidūrimo metu mirtinai nudūrė nacį. Tuo metu, kai ji tariamai gyveno kartu su vilkais ir nudūrė nacį, Defonseka iš tikrųjų lankė Briuselio mokyklą. Defonseka, dabar gyvenanti Masačusetse, pripažino, kad jos perkamiausia knyga buvo nuodugniai parengta fantazija, kurią ji nuolatos kartojo, kaip tik tada ji buvo išversta į 18 kalbų ir pagal ją sukurtas pilnametražis vaidybinis filmas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras