2020 m. gegužės 25 d.

 

Rusija: Ukraina gali ir neišsipirkti euroobligacijų už 3 mlrd. JAV dolerių

1
Paskelbta: 2014-02-26 08:25 Autorius: Naujienų redaktorius
Rusijos finansų ministro pavaduotojas Sergejus Storčakas. Ru.g20russia.ru nuotr.
Rusijos finansų ministro pavaduotojas Sergejus Storčakas. Ru.g20russia.ru nuotr.

Rusija teigia matanti nedidelę galimybę, kad Ukraina laiku gali ir neišpirkti savo vyriausybinių užsienio rinkose išleidžiamų obligacijų (euroobligacijų) už 3 mlrd. JAV dolerių. Šias Rusija išpirko 2013 metų pabaigoje. Tokią nuomonę antradienį žurnalistams išreiškė finansų ministro pavaduotojas Sergejus Storčakas.

Taip pat, anot jo, ir toliau lieka didelė tikimybė, kad Ukrainą ištiks nemokumas.

S. Storčakas nurodė niekada nesitikėjęs, kad situacija Ukrainoje pakryps tokia linkme. Finansų ministro pavaduotojas kalbėjo, kad greičiausiai Ukraina susidurs su sunkiai sprendžiamomis finansinėmis problemomis ir dėl įvairių aplinkybių nesugebės grąžinti paskolos Rusijai jau po dvejų metų, kaip kad buvo susitarta.

„Dveji metai – ilgas laikotarpis tokiai šaliai kaip Ukraina, atidžiau į situaciją žiūrėsime artėjant grąžinimo terminui. Visada galima keisti vienus finansinius instrumentus kitais. Bet kuriuo atveju priešinsimės siekiams pertvarkyti ar panaikinti Ukrainos finansinius įsipareigojimus – tai būtų nesąžininga“, – pareiškė S. Storčakas. Nors, anot politiko, gali būti, kad Ukrainoje ekonominė situacija taps sunki, o finansinių atsargų, iš kurių galima būtų grąžinti skolą, nebus, „bet kuriuo atveju bus daug pasiūlymų, kaip išspręsti Ukrainos finansines problemas“, įsitikinęs jis. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. V.Ladas
(2014-02-26 10:04:24)
(5.20.137.87) Parašė:

Kaip caro Rusija pardavė Aliaską, taip Ukraina už skolas parduos Rusijai, veltui Ukrainai atitekusį per neraštingo Nikitos voliuntarizmą Krymą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras