2019 m. gegužės 27 d.

 

Rusijai naujas signalas: prisiekė dar 87 Lietuvos kariai

4
Paskelbta: 2019-02-10 15:53 Autorius: ekspertai.eu

Vasario 10 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įvyko Lietuvos kariuomenės jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 87 Lietuvos karo akademijoje Vilniuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje JKVM dalyvaujantys kariai.

Šventėje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos prodekanė prof. dr. Snieguolė Matulienė, Karo akademijos vadovybė, instruktoriai, prisiekiančiųjų artimieji.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis prisiekusiems JKVM klausytojams linkėjo savo tarnybą matyti ne kaip pareigą, bet kaip asmeninį indėlį į saugesnės Lietuvos kūrimą, ir jausti didelį džiaugsmą, prisidėjus prie stipresnės kariuomenės kūrimo. „Būkite ištikimi savo priesaikai ir tarnaudami prisiminkite bene garsiausią pasaulyje priesaką Tėvynei: „Neklausk, ką dėl tavęs padarė tavo šalis; o klausk, ką tu dėl jos padarei“. Teįkvepia šie žodžiai pavyzdingai tarnybai ir Lietuvos saugumo stiprinimui“, – kalbėjo ministras.

Sveikindamas JKVM karius, Akademijos viršininkas plk. J. Kačergius ragino juos ir toliau būti smalsiais, aktyviais, nesustoti ir nuolat tobulėti.

Šiais metais Lietuvos valstybei prisiekė šeštoji Lietuvos karo akademijos JKVM klausytojų laida, kurią sudaro studentai ir absolventai iš dvidešimt vienos aukštosios mokyklos, 2018 m. rudenį tarnybą pradėję Lietuvos karo akademijoje (61 klausytojas) ir Dragūnų batalione (26 klausytojai). 3 JKVM pirmo kurso klausytojai jau buvo prisiekę anksčiau kaip kariai savanoriai, bazinių karinių mokymų dalyviai ar atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Priesaikos metu buvo pristatytas ir geriausias JKVM klausytojas, kuriam suteikta teisė visų prisiekusių klausytojų vardu pabučiuoti Akademijos vėliavą. Juo išrinktas Jungtinėje Karalystėje informatiką ir programavimą studijavęs Lensterio universiteto absolventas, po studijų į Lietuvą grįžęs Žygimantas Stancelis. Jaunuolis pasiekė gerų mokymosi rezultatų, parodė puikų pasirengimą ir tapo geru pavyzdžiu kitiems JKVM klausytojams.
 
Priesaikos ceremonija taip pat vyks vasario 16 d. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirto minėjimo metu Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje, kur prisieks JKVM dalyviai, besimokantys šiame mieste, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje.
 
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – viena iš privalomosios pradinės karo tarnybos formų. Ją atliekantys 18–32 metų aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, pagal tarpukario Lietuvos tradicijas vadinami kariūnais aspirantais, įgyja pagrindinį karinį parengimą, išmoksta veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai buvo atnaujinti 2012 m., siekiant stiprinti šalies gynybinius pajėgumus – rengti karininkus (būrių vadus) Lietuvos kariuomenės rezervui, jai reikalingus specialistus, ugdyti Lietuvos Respublikos pilietį, pasirengusį atlikti konstitucinę pareigą – ginklu ginti savo valstybę.
 
Šiuo metu Vilniuje (Lietuvos karo akademijoje) mokosi 242, Klaipėdoje – 68, Kaune – 174 JKVM klausytojai.
 
Sėkmingai baigusiems trejų metų kursą JKVM absolventams suteikiamas atsargos jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnis ir rezervo būrio vado kvalifikacija. Atsargos karininkai turi realias galimybes tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir siekti karininko karjeros.
 
Susidomėjusieji tarnyba Lietuvos kariuomenėje kviečiami kreiptis į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos regioninius skyrius ar poskyrius. Šiais metais registracija į JKVM prasidėjo 2019 m. sausio 4 d. ir vyks iki 2019 m. rugsėjo 28 d.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. Faktas
(2019-03-06 12:41:56)
(198.97.14.67) Parašė:

Viskam pritariu.3. Klausims
(2019-02-11 10:31:36)
(199.249.230.71) Parašė:

Jei šauktinis nėra įsitikinęs savo meile valstybei jis neprivalo duoti priesaikos ? Juk demokratija :) Ir kokios būtų pasėkmės tokio poelgio, ar yra koks nors įstatymas šiuo klausimu ? Gal yra patirties ar panašių atvejų ?2. Darijus
(2019-02-10 22:17:33)
(212.233.61.87) Parašė:

Mirti už pindosų interesus - kiekvieno LT kario pareiga, ir neklausk, ką jie davė, klausk, kaip nori mirti.1. jeronimas
(2019-02-10 19:12:54)
(109.77.35.152) Parašė:

As kol kas esu lietuvis,ir mano lietuviskos saknys veda i 1700 metus.Man visiskai nepriimtina ,mane zeidzia sendien uzvaldziusiu Lietuva gaujos ir tos gaujos subinlaiziu ir pastumdeliu ,kas antras sakinys "rusai puola", "kremliaus tarnas" ar " ptinui tarnauji".Kada nustosit tyciotis is Lietuvos zmoniu??? Net ir sitas keliu sakiniu rasinys,butinai prikergtas "rusijai"? Kuo nusikalto tie jauni 87 kareiviukai,prisieke tarnauti Lietuvai??? Kuomi nusikalto tie Lietuvos vaikai?? Ar daugiau kaltes juose yra nei kad ju tevai gime ir augo stalino okupantu okupuotoj Lietuvoj??? Man slykstu klausytis landsbergines gaujos profesoriaus ir jo anuko pastumdeliu,slykstu klausytis mokesciu moketoju pinigais islaikomos televizijos,slykstu klausytis ir skaityti prihvatizuotu dienrasciu ir televiziju,kur atsispindi tik tiek tiesos ,kiek seimininkai turi ir gauna pinigu.Geda klausytis ir rimciausios valstybes saugumo istaigos vadovo,kur nesamones ir "rusija su putinu" nenukrapstoma nuo liezuvio ne vienam pasisakyme.Mes seni aisku iskentesim,bet ar uzteks kantrybes tiem jauniem vaikam,kuriems dar nesusiformaves kantrybes jausmas???Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras