2020 m. liepos 5 d.

 

Rusija pranešė, kada atitrauks karius nuo Ukrainos sienos

2
Paskelbta: 2014-05-21 15:15 Autorius: Naujienų redaktorius
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Rusijos gynybos ministerijos pareigūnai informavo, jog šalia rytinių Ukrainos sienų esančių karių grįžimą į nuolatinės dislokacijos vietas tikimasi baigti iki birželio 1 dienos.

Atitraukti neva pratyboms nuo balandžio mėnesio sutelktus karius pirmadienį įsakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, tačiau NATO ir JAV atstovai netruko pranešti nematantys jokio realaus dalinių judėjimo atgal į šalies gilumą.

„Visi kariniai daliniai, dalyvavę suplanuotose karinėse pratybose, į savo bazes ir nuolatines dislokacijos vietas grįš iki vasaros pratybų periodo pradžios birželio pirmąją“, - teigiama naujausiame Rusijos gynybos ministerijos pranešime.

NATO pareigūnų duomenimis, Rusija savo vakariniuose pakraščiuose yra sutelkusi apie 40 tūkst. karių ir technikos vienetų, kuriuos Aljanso ginkluotųjų pajėgų vadas Europoje Philipas Breedlove'as balandžio pradžioje apibūdino kaip „pajėgius operaciją Ukrainoje įvykdyti per 3-5 dienas“.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Pikasas
(2014-05-22 08:31:38)
(78.62.86.131) Parašė:

Tai nebuvo karių prie Ukrainos sienos, tai juos atitraukinėja kelis kartus nepastebimai. Cirkas ir tiek... Rusijos režimo grasinimai JAV dėl kai kurių Rusijos pareigūnų teisių suvaržymo dabartinėje situacijoje skamba netgi naiviai. Šalis pažeidusi tarptautinius susitarimus, remianti terorizmą savo satelituose pati tampa už tarptautinės teisės ribų. Būtent toks terorizmą remiančios šalies statusas bus svarstomas oficialiai. Jei imperijos režimas "žaliais žmogeliukais" gali gąsdinti Pietryčių Ukrainos gyventojus, terorizuoti Krymą Kadyrovo kontroliuojamomis čečėnų gaujomis Krymą, šiurpinti kitus kaimynus savo karinėmis "pratybomis", tai nelabai gali pagąsdinti Jungtines Valstijas, pagrindinę NATO jėgą. Nei karine galia, nei ekonominėmis sankcijomis. Žinoma, V.Putinas gali tokiais grasinimais bandyti raminti su juo susijusią aplinką, maždaug, mes jiems parodysime (my im pokažem), tačiau vargu ar konkretūs suvaržymai jo aplinką tai gali nuraminti. Griūna klanų verslo pasipelnymo galimybės, prarandamos kai kuriems netgi teisės iškišti nosį iš vėl tampančio rusiško lagerio, kuris palaipsniui tampa panašus į sovietinį. Prisiminkime, kad net apie 40 milijonų įvairių pareigūnų su šeimomis nebegali išvykti net atostogų į tas demokratines šalis, kurios yra pasirašę tarpusavio susitarimus dėl įtariamų nusikaltėlių perdavimo to pareikalavusiai šaliai. Pirmoje eilėje JAV, kurių net ir V.Putinas prisibijo, kad ir kokį erelį bevaidintų. Tai, kad jis bando rasti atramą Vokietijoje - nedaug ką pasako. Yra keletas šios šalies buvusių politikų, kurie norėtų tęsti "minkštą perkrovimo politiką" XXI-o amžiaus agresoriaus atžvilgiu, tačiau Vokietijos kanclerė A.Merkel turi didelį pasitikėjimą visuomenėje ir gal niekad pastaraisiais metais nesijaučia tokia stipri prieš naujus rinkimus. Informacinėje erdvėje tradiciškai keliami stambūs politiniai klausimai ir labai mažai užsimenama apie Rusijos provinciją ir joje esančią varguomenę. O juk visą šių V.Putino avantiūrų naštą turi pakelti eiliniai dirbantieji. Lyg negana to, kad juos skriaudžia oligarchinių viršūnių interesai, dar ir karinės avantiūros slegia jų būtį. Apgailėtina tokia situaciją į kurią stumia V.Putinas su savo aplinka.1. Keista
(2014-05-21 23:39:52)
(178.16.39.86) Parašė:

Putino neklauso ne tik Ukrainos separatistai, bet ir nuosava kariuomenė. Ar jūs tikite tokiais pranešimais?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras