2020 m. liepos 8 d.

 

Rusija neigia savo dalinių koncentraciją pasienyje su Ukraina

3
Paskelbta: 2014-04-09 15:04 Autorius: Naujienų redaktorius
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. EPA-Eltos nuotr.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. EPA-Eltos nuotr.

Rusijos užsienio reikalų ministerija atmetė Vakarų kaltinimus, kad Maskva pasienyje su Ukraina telkia savo pajėgas ir pavadino tai „antirusiška kampanija“.

„Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiksmai nekelia pavojaus nei JAV, nei kitų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių saugumui“, – sakoma trečiadienį ministerijos išplatintame pranešime.

Mėginimai apkaltinti Rusiją pajėgų didinimu esą neturi jokio pagrindo. NATO, JAV ir Europos Sąjunga privalo liautis naudotis ESBO kaip tribūna neigiamai nuomonei Rusijos atžvilgiu formuoti, teigiama pranešime.

Pasak Maskvos, JAV ir Ukraina neturi pagrindo nerimauti. Esą būtinas konstruktyvus dialogas padėčiai Ukrainoje stabilizuoti. Rusija visada pabrėžė, kad dalinių judėjimas jos teritorijoje neprieštarauja įstatymams. Pasienyje su Ukraina nėra jokio neįprasto judėjimo, pabrėžė ministerija.

Kartu ministerija pareiškė savo susirūpinimą dėl NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogho Rasmusseno teiginių, kad dėl įvykių Ukrainoje bus didinamas dalinių skaičius Rytų Europoje, Baltijos šalyse ir Juodosios jūros regione.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Skeptikas
(2014-04-09 22:12:32)
(185.26.182.25) Parašė:

Atsakykim į paprastą klausimą: kurioje pasaulio dalyje šiuo metu yra sukoncentruota pati galingiausia Rusijos karinio laivyno grupuotė, taip pat turinti ir branduolinį ginklą? Tiems, kas nežino atsakymo į šį klausimą, pasakysiu: Viduržemio jūroje. Įdomu nuo kokio priešo čia Rusija planuoja gintis? Gal kas nors mano, jog tik šiaip sau, visiškai be jokio reikalo į Juodąją jūrą atplaukė didieji desantiniai (!) laivai "Kaliningradas" (б/н 102) ir "Minskas" (б/н 127), priklausantys Baltijos (!) laivyno 71-ai desantinių laivų brigadai. Lėktuvnešis "Admirolas Kuznecovas", priklausantis Šiaurės (!) laivynui, matyt taip pat tik ekskursijai po Juodąją jūrą visą mėnesį plaukė net iš Severomorsko Murmansko srityje (jam reikėjo nuplaukti 3,5 tūkst. jūrmylių). Manoma, jog prisidengdamas lėktuvnešiu "Admirolas Kuznecovas", pro Gibraltaro sąsiaurį į Viduržemio jūrą prasmuko taip pat ir Rusijos Šiaurės kariniam laivynui priklausantis raketinis atominis povandeninis laivas. Tiems, kurie nežino, tai tokio tipo povandeninis laivas yra ginkluotas sparnuotosiomis raketomis. Didieji desantiniai laivai gali pervežti pvz., 10 tankų + 225 desantininkų. Jie taip pag ginkluoti šiuolaikinėmis "Katiušomis".2. Paprastas:
(2014-04-09 16:50:29)
(88.118.179.138) Parašė:

Na, va čia ir „pikasysis“(politines pornografijos platintojas – „PPP“) viską išaiškino... :)1. Pikasas
(2014-04-09 15:52:08)
(78.62.86.131) Parašė:

Blogai kai taip naiviai aiškinama. Atsižvelgiant į šaltinio "patikimumą" viskas yra visiškai priešingai. Tokių pajėgų apkasuose nepaslėpsi. Dabartinės technologijos leidžia daugmaž suskaičiuoti visus technikos vienetus. Kai kurie “lietuviški internetiniai tituškos” nuosekliai darbuojasi Rusijos imperijos naudai jau nuo internetinių dienraščių atsiradimo pradžios. Kiti išsiryškino per Irako – Kuveito krizę, Gaddafio nuvertimo metu ar tada, kai Rusijos armija užpuolė Gruziją. Pačiais kritiškiausiais momentais tokių demagogų skaičius ir aktyvumas pastebimai padidėdavo. Dabar tai tampa vėl ryšku. Kai kas gal naktį nemiegojo laukdamas kada gi tuos “fašistus ukrainiečius” Rusijos armija patvarkys. Įsivaizduoju tokių nusivylimą, kurių grupelė čia virkauja, bet neužjaučiu. Apie galimą pavojingą momentą, kuris buvo suderintas su samdytais Rusijos piliečiais, vakar sunerimęs prakalbo Ukrainos atstovas. Gandai, palaikantys ginkluotus teroristus, galėjo būti specialiai skleidžiami. Tačiau, ukrainiečiai jau pasiruošę jokių “koridorių” neleisti daryti. Jei Ukraina priešinsis okupantams lengva nebus. Perspektyvoje lauktų imperijos dar didesnis pralaimėjimas negu aneksavus Krymą. Pasaulis jau ne toks, koks buvo Hitlerio agresijos pradžios metu. Demokratinės šalys labiau susitelkę, karinės tramdymo priemonės yra kur kas mobilesnės, tad V.Putinui gali “pasisekti” tik ekonomiškai ir piolitiškai traumuoti Rusiją, bet likęs pasaulis atsilaikys. Gal tai pradeda suvokti ir “caro” aplinka bei karo generolai. Gal ir jie labiau nori išlikti negu iš valdovo rankų eilinius blizgučius gauti. Pradėjau savo mintis “nuo lietuviškų tituškų”, tai tuo ir baigsiu. “Penktos kolonos” siautėjimas komentarų puslapiuose tik dar labiau atskleidžia situaciją Lietuvoje. Būtent tai gerokai apjungė laisvės saugotojus ir svyruojančius, tačiau neparsidavusius. Nežinau, kokios dienos “stavkės” yra išmokamos Rytų Ukrainoje, tačiau jos tikrai neatsipirks jei šturmuojantys pastatus teroristai bus sužeisti ar net žus. Sakysiu tiesiai – visiškas absurdas šiuolaikiniame pasaulyje griauti valstybių sienas jėga. Rusai ir ukrainiečiai yra gan giminingos, artimos savo praeitimi ir kultūra tautos. Jei dauguma Ukrainos visuomenės apsispręs žengti į priekį atmetę didžiulę korupciją ir savivaldžiavimą ir panorės būti kartu su Europos Sąjunga, tai niekas neturi teisės tam trukdyti. Tuo labiau iš užsienio šalies pasitelkiant provokaciją ir tankus, raketas bei kitokią ginkluotę.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras