2020 m. liepos 6 d.

 

Rusija neigia prisidedanti prie Ukrainos destabilizavimo

2
Paskelbta: 2014-04-08 16:15 Autorius: Naujienų redaktorius
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. EPA-Eltos nuotr.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. EPA-Eltos nuotr.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį atmetė JAV kaltinimus, neva Maskva prisideda prie saugumo situacijos Ukrainoje destabilizavimo, rašo „Reuters“.

S. Lavrovo nuomone, padėtis Ukrainoje gali pagerėti tik tuomet, jei Kijevas atsižvelgs į rusakalbių padėtį šalyje.

„Niekas neturėtų savo problemų versti kitiems,  kalbėjo Rusijos diplomatijos vadovas.  Esame giliai įsitikinę (...), jog situacija nenurims ir nevirs dialogu, kol Kijevas ignoruos pietrytinių šalies regionų interesus“.

JAV valstybės departamento išleistame pranešime rašoma, kad pokalbio telefonu metu valstybės sekretorius Johnas Kerry ir S. Lavrovas aptarė tiesioginių derybų galimybę su Kijevo atstovais per ateinančias 10 dienų.

S. Lavrovas pranešė esąs pasirengęs svarstyti daugiašalių derybų formatą Ukrainos krizei spręsti.

„Esame pasirengę svarstyti daugiašalį derybų formatą, kuriame būtų JAV, Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos atstovų“,  teigė Rusijos diplomatijos vadovas.

Po susitikimo su Angolos užsienio reikalų ministru Georgesu Rebelo Chikoti S. Lavrovas pareiškė, kad derybose taip pat turėtų dalyvauti rytinių ir pietinių Ukrainos regionų atstovai.

G. R. Chikoti teigė, kad Angola daugeliu klausimu, „taip pat ir Ukrainos“, laikosi tokios pačios pozicijos kaip ir Maskva.

„Vertiname Rusijos užimtą poziciją,  teigė Angolos atstovas. - Tikimės, kad pasieksime taikų ir visoms pusėms priimtiną Ukrainos krizės sprendimą“.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Kaimo pilosopas
(2014-04-09 09:28:29)
(91.228.87.105) Parašė:

Paskaitykit, labai įdomu ir pamokoma. Panaikinkit tarpus. ht tp:// grani.ru/opinion/mitrokhin/m.227 519.h tml1. Kaimo pilosopas
(2014-04-09 09:26:42)
(91.228.87.105) Parašė:

Paskaitykit, labai įdomu ir pamokoma. h ttp://grani.ru/opinion/mitrokhin/m.227 519.htmlParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras