2020 m. balandžio 6 d.

 

Ruperto atidarymas: parodos sąvoką peržengiantis Doros Garcíjos projektas

2
Paskelbta: 2013-10-08 11:36 Autorius: pilotas.lt
Nuotr. A. Ambraso
Nuotr. A. Ambraso

Vilniuje, Valakampiuose, oficialiai atidaromas meno ir edukacijos centras Rupert. Garbė atidaryti šį meno inkubatorių patikėta pripažintai šiuolaikinei ispanų menininkei Dorai Garcíjai ir jos parodai-projektui „Europos Jeruzalė“, sukurtam specialiai Ruperto atidarymui. Tai tęstinis performansas ir pastarojo meto menininkės kūriniai, kurių jungtis peržengia tradicinės parodos sąvoką.

Kaip jau rašė PILOTAS.LT, šią vasarą Valakampiuose (Meškeriotojų g. 33, Vilnius) baigtas statyti subtilios architektūros Ruperto menų inkubatorius, suprojektuotas architekto A. Ambraso kolektyvo. Tai projektų pagrindu veikiantis tarpdisciplininis edukacijos, rezidencijų ir parodų centras. Oficialus jo atidarymas įvyks spalio 8 dieną (antradienį) 19 val., kai bus pristatytas ispanų menininkės D. Garcíjos projektas „Europos Jeruzalė“.

Specialiai Ruperto atidarymui sukurtą ispanų menininkės D. Garcíjos projektą sudaro tęstinis performansas (angl. „performance-in-progress“) ir menininkės pastarojo meto kūriniai, kurių sujungimas nepaklūsta tradicinei parodos sąvokai.

Durys, už kurių slepiasi žiūrovui nepasiekiama erdvė, paslaptingos ir intensyvios skaitymų sesijos, piešiniais ir užrašų knygelės fragmentais padengti sienų apmušalai – šiuos elementus parodoje „Europos Jeruzalė“ menininkė naudoja tam, kad galėtų tirti santykį tarp realios skaitytojo patirties, suvokimo ir fikcijos. Menininkės kuriamos situacijos visuomet (kartais pasyviai, o kartais – net fiziškai) įtraukia žiūrovą.

Pradėdama nuo tikrovės ir reprezentacijos sąvokų, D. García prisiima mizanscenos režisierės vaidmenį, žiūrovams pateikdama skirtingas situacijas, begalę istorijų, skaitymų ir ekskursijų už parodos erdvės ribų. Menininkė taip žaidžia su išankstinėmis nuostatomis apie meno kūrimą ir jo politinį vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje.

Projektas pirmą kartą pristatys menininkės D. Garcíjos kūrybą Lietuvos kontekste. D. García (gim. 1965 m., Ispanija) šiuo metu gyvena ir dirba Barselonoje. 2011-aisiais D. García reprezentavo Ispaniją 54-ojoje Venecijos bienalėje su projektu „L’inadeguato“, o 2012 m. dalyvavo dOCUMENTA (13) Kaselyje. Šiemet D. García buvo paskirta Ženevos HEAD meno akademijos performanso katedros vadove.

Meno ir edukacijos centre Rupert parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 13 dienos.

Projektą kuruoja J. de Nieves ir J. Jonutytė.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Parengta pagal Ruperto informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Rutai
(2013-10-08 20:38:09)
(78.60.15.233) Parašė:

Ponia, o jaunimas su savo pomėgiais irgi sud*ai?1. ruta
(2013-10-08 17:03:15)
(78.62.169.14) Parašė:

Vel sud*i dezutese ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras