2019 m. gruodžio 11 d.

 

Rungtynės su kartelėmis prieš Lietuvą

50
Paskelbta: 2019-11-21 19:47 Autorius: Dr. Jonas Ramanauskas | joramlt@yahoo.com

Begalinės rungtynės su kartelėmis, lyg šokinėtų į aukštį ir kad mažiau susitrenktų krentant vis siekia sumažinti tą kartelę. O pasirodo, kad ne į aukštį šokinėja, o į tolį, kad kuo ilgiau pasilikti Seime. Taigi jokių kartelių nė nereikia.

Pasimetę tie seimūnai, ir net nežino, kad ne su kartelėmis reikia kovoti, o vykdyti Konstituciją ir į Seimą arba į savivaldybių tarybas būti išrinktiems pagal Konstitucijoje įtvirtintą lygią ir tiesioginę rinkimų teisę, taip kaip ir prezidentas yra renkamas. Juk prisiekė ir nevykdo. Gal taip kaip Ramūnas Karbauskis neatskiria vieno lizingo nuo tūkstančio. Viskas vienodai atrodo. Niekaip nesuprantama kam tą burną melui atveria? Durniais ar puskvailiais kitus laiko?

Niekaip kitaip tiek Seimas, tiek savivaldybių tarybos privalo būti renkamos tik pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę, nes taip yra įtvirtinta 1992-10-25 Konstitucijoje, 55, 78, 119 straipsniai. Sąrašiniai rinkimai, nesvarbu ar jie mišrioje sistemoje ar patys savaime vien tik sąrašiniai rinkimai niekaip netenkina nei lygios, nei tiesioginės rinkimų teisės. Vadinasi visą laiką Lietuvoje vyksta antikonstituciniai rinkimai ir Lietuvoje Seimo ir savivaldybių valdžia yra NETEISĖTA, nes antikonstitucinė. Tam procesui jau gal ir seniai barzda užaugo ir pražilo, o visgi į protą niekaip neateina. Būk tai demokratinis procesas?

Štai Gediminas Kirkilas [1] siekia kartelę mažinti, gal paseno, supranta, kad neperšoks? Ponia Irena Degutienė [2], jai irgi svarbu kartelės, tai jau kaip čia ką nors keisi, reikia konservatyviai ir nepertraukiamai niekinti LR Konstituciją.

R. Karbauskis [3] puikiai supranta, kad artėjantys rinkimai gali būti jo „laidotuvės“, tai gal nors į savivaldybes prasiverš peršokdamas nors slenkstį, jau net apie karteles nenori kalbėti. O juk gal kokia kartelė ar visa kartis visgi padėtų tą jo sugalvotą „slenkstį“ peršokti?

Gerai, kad dar antikonstitucininkas Mažvydas Jastramskis [4] primena Ramūnui Karbauskiui jo pačio nuostatas prieš rinkimus [5]:

„Žiūrint į ilgesne perspektyvą, valstiečių noras atrodo keistai. Citata iš 2015 m. pabaigos Ramūno Karbauskio pareiškimo: „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nuosekliai pasisako, jog Lietuvoje reikia mažinti Seimo narių skaičių ir visus juos rinkti tiesiogiai, vienmandatėse rinkimų apygardose“.

Tai reiškia ponas R.Karbauskis puikiai supranta jau nuo 2015 metų, kad LR Konstituciją atitinka vienmandačiai rinkimai 141-ose lygiose apygardose, nes tenkina Konstitucijoje įtvirtintą lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. O tai reiškia, kad dabartiniai R.Karbauskio pasiūlymai dėl “kartelių ar slenksčių” yra sąmoninga kova prieš LR Konstituciją, Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus.

Komentuojant straipsnio [9] citata: „Nuleidus Seimo rinkimų kartelę partijoms ir koalicijoms, visuomenė puskvailių ir radikalų į Seimą neišrinks, tikina „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.“ Galima teigti, kad gal puskvailių ir neišrinks, tačiau tikrai išrinks ANTIKONSTITUCININKUS, Valstybės teisinių ir demokratinių pagrindų griovėjus, kaip dabar ir turime nepriklausomai nuo kartelės ar slenksčio aukščio.

Konservatorius Jurgis Razma [6] Seimui sakė, kad daryti tokius esminius pakeitimus rinkimų įstatyme, likus tiek mažai iki rinkimų, nėra tinkama. „Netinka, kai iki Seimo rinkimų liko mažiau nei metų, daryti principinius pakeitimus Seimo rinkimų sistemoje. Rinkimų barjero keitimas yra vienas iš tokių esminių klausimų. Kartais svarstant šį klausimą remiamasi kitų šalių patirtimi. Galima rasti tokių šalių, kur nėra rinkimų barjerų“, - kalbėjo konservatorius.

Tai parodo, kad ir konservatorius Jurgis Razma yra už angažuotas nevykdyti LR Konstitucijos, LR KT išaiškinimo dėl lygios rinkimų teisės [8], tai yra J.Razma sąmoningai kaunasi prieš Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus, yra konstitucinis nusikaltėlis.

Bet ar gali padorūs melagiai, žulikai, o tokių pilni visi 7 Seimai, kada nors kalbėti tiesą? Ar gali melagis prisiekęs Konstitucijai ją vykdyti? Ar gali nors vienas Seimo narys per visas 7 kadencijas nors kartą susimąstyti, kad jų veikla yra antikonstitucinė ir ne šiap sau, o tokia, kuri ATIMA iš LR piliečių, Tautos, Suvereno pagrindinę teisę formuoti, rinkti savo valdžią pagal Konstitucijoje įtvirtintas lygios ir tiesioginės rinkimų teisės nuostatas?

Tai parodo, kad Lietuvą yra okupavę kriminalinės gaujos, niekinančios Lietuvos valstybę ir jos pagrindinį įstatymą – Konstituciją. Pakeli sau rankutes, pasiimi kiek reikia pinigėlių iš biudžeto ir sau gyveni sau susikurtoje gerovės valstybėje. Tai gal to pačio ir siekia JE LR Prezidentas Gitanas Nausėda?

Prezidentas Gitanas Nausėda [7] remia 4 proc. ir 6 proc. ribas. Pasak prezidento, kartelės sumažinimas sudarytų galimybes Seime atstovauti didesniam žmonių skaičiui.

Pagal LR Konstitucijos 106 str. „Prašyti Konstitucinio Teismo išvados gali Seimas, o dėl Seimo rinkimų ir tarptautinių sutarčių – ir Respublikos Prezidentas.“ Todėl LR Prezidentas yra atsakingas už LR Seimo rinkimų konstitucingumą.

Tačiau LR Konstitucinis Teismas jau 2015-10-20 yra išaiškinęs lygios rinkimų teisės turinį, taigi nieko nereikia ir klausti, tik pasiskaityti ir vykdyti, nes prisiekta [8]:

2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.

Kaip matome nėra jokių daugiamandačių apygardų, nes daugiamandatė apygarda niekaip negali būti lygi vienmandatei apygardai. Visiškai aiškiai yra pabrėžta, kad rinkėjas turi vieną balsą“, o ne 7 balsus kaip dabar: vienas vienmandatėje, vienas daugiamandatėjė ir 5 reitingavimo balsai.

Dabar Lietuvoje turime pačią IDIOTIŠKIAUSIĄ pasaulyje Seimo rinkimų sistemą, kai jau daugiamandatėjė išrinktas Seimo narys po dviejų savaičių dar kartą dalyvauja tuose pačiuose rinkimuose į tą patį Seimą, kad dar kartą būtų išrinktas tam, kad neišrinktas partiniame sąraše narys patektų į Seimą ir t.t. Pasirodo, kad JE Prezidentas Gitanas Nausėda yra taip pat ANTIKONSTITUCININKAS, kaip ir visų 7 Seimų nariai. Valstybė yra okupuota antikonstitucininkų ir yra neteisinė ir nedemokratinė.

Išvados:

Rungtynės su kartelėmis gali būti laikoma iškrypėliškos fantazijos vaisiumi, tačiau iš tikro tai sąmoninga ir piktybiška kova prieš Lietuvos Respubliką, jos teisinius pagrindus – Konstituciją.

Jau pačioje savo prezidentavimo pradžioje LR prezidentas Gitanas Nausėda remia Seimo antikonstitucinius išsidirbinėjimus ir taip vykdo antikonstitucinę veiklą prieš Lietuvos valstybės teisinius, demokratinius pagrindus.

Sąrašai, tai pats patogiausias būdas kriminalinėms gaujoms siekti valdžios.

Seimo nariai vykdo antikonstucinę veiklą ir yra Seime nelegtimiai.

Iš neteisės teisė neatsiranda.

Literatūra:

1. 2019-11-19 ELTA straipsnis „Kirkilas: patekimo į Seimą kartelę būtina mažinti“

2. 2019-11-19 ELTA straipsnis „Degutienė apie siekį nuleisti patekimo į Seimą kartelę: demokratija tai nėra anarchija“

3. 2019-11-20 Jadvygos Bieliavskos, ELTA straipsnis „R.Karbauskis siūlo nuleisti ir patekimo į savivaldą slenkstį“

4. 2019-10-16 straipsnis „Mažvydas Jastramskis – antikonstitucininkas“

5. 2019-11-20 Mažvydo Jastramskio,  VU TSPMI docentas, straipsnis „Mažvydas Jastramskis. Norite didesnio „bardako“ Seime? Mažinkite rinkimų kartelę“

6. 2019-11-21 Simonos Voveriūnaitės, BNS straipsnis „Seime kelią skinasi prieštaringai vertinama pataisa: rinkimai gali atrodyti kitaip“

7. 2019-11-21 Milenos Andrukaitytės, BNS straipsnis „Seimas rinkimų kartelę linkęs mažinti, bet ne tiek, kiek nori valdantieji“

8. 2016-09-11 straipsnis „ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo“

9. 2019-11-21 ELTA straipsnis „Siūlo nuleisti kartelę renkant Seimą: radikalų ir puskvailių neišrinks“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
50. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2019-12-10 17:56:09)
(98.213.209.6) Parašė:

JE LR Prezidentas Gitanas Nausėda tikriausiai jau nebegali sustoti NIEKINĘS LR Konstitucijos ir Lietuvos žmonių. Yra 2019-12-10 straipsnis "Prezidentas nepritaria 3 proc. kartelei Seimo rinkimuose: tai destabilizacija ir chaosas" (ht*tps:/*/ww*w.15min.*lt/naujiena/aktualu/lietuva/prezidentas-nepritaria-3-proc-kartelei-seimo-rinkimuose-tai-destabilizacija-ir-chaosas-56-1244824), kuriame rašoma:„Turbūt 99 proc. visuomenės puikiai supranta, kas čia vyksta ir dėl ko visa tai yra daroma. Jau tai yra negerai“, – viešėdamas Utenoje žurnalistams sakė G.Nausėda. Anot jo, nebūtų nuostabu, jei po ketverių metų vėl būtų siūloma grąžinti 5 proc. kartelę, nes „valdžioje esančios partijos nuspręs, kad geriau būtų eliminuoti trukdančias mažesnes partijas“. *** Ne tik turi būti girdimas mažų partijų balsas, tačiau turi būti girdimas ir LR piliečių balsas. Kol kas iš LR piliečių yra atimta konstitucinė teisė rinkti Seimą pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę, tačiau prezidentas G.Nausėda apie tai vis dar nekalba, galimai net žinoti nenori. Patikrinsime.49. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2019-12-08 15:15:55)
(98.213.209.6) Parašė:

Vytautas Landsbergis, kaip signataras, kaip profesorius, kaip asmuo ištroškęs prezidento posto visgi skleidžia antikonstitucinę, kgbistinę, komunistinę GAUJŲ propagandą. Nemalonu tai rašyti, tačiau tiesa yra brangesnė. Taigi skaitykime niekingą, antikonstitucinį 2019-12-02 Vytauto Landsbergio, TS-LKD garbės pirmininko straipsnį "Vytautas Landsbergis. Rinkimų reforma" (ht*tps:/*/ww*w.delfi.*lt/news/ringas/politics/vytautas-landsbergis-rinkimu-reforma.d?id=82931453). Pateikiu pilnai šį straipsnį cituodamas: "Seimas negana pažemintas. Seimo pirmininkas iš pradžių ketino, siūlėsi atkurti įstaigos prestižą, bet Seimas nenori. Tik pirmininką dar paliko. Parlamentas – ne vieta debatams, – aiškina Maskva. O mūs tauta pasisako, nes taip mano, kad demokratija Lietuvoje veikia prastai. Turėjom apklausą. Signalas, kad reikia ką nors daryti. Demokratija, tai atstovaujamoji valdžia. Jos veikimą reikia ir nesunku pagerinti. Priimant pamatinę nuostatą, kad kuo smulkesnė mišrainė, tuo lengviau joje darbuotis kiaurasamčiu (duršlioku), vertėtų rinkiminę kartelę dar nuleisti. Geriausia nūnai būtų įsivesti 2,5 proc. rinkiminį barjerą partijoms ir 3 proc. koalicijoms. Kuo daugiau liaudies tarnų iš pačios liaudies! Taigi barjerai ir kartelės. Kai olimpiečiai (net ir dopingiečiai vienoj kaimynų deržavoj) neperšoka kartelės, ją privalu nuleisti. Tada laimėsim! Visuotinis laimėjimas, visuotinės dalybos. Jeigu sakytų kas, kad smulkioji mišrainė – susigriovimas savo rankomis, tai juk visai nesunku pasitikrinti. Iš anksto, dar iki rinkimų. Gal tauta kaip tik pritartų, pravedus referendumą, kad partijoms – 2,5 procento? Į 100 proc. sutilptų net 40 partijų, visos pasimaitintų iš biudžeto papo. Pasitarkite, kultūra ir finansai. Pamąstyk, Lietuvos Seime, juk tavo galioj paleisti referendumą. Be didelių galvos skausmų, nedelsiant." *** Tokiu būdu V.Landsbergis didžiuojasi, kad yra iš LR piliečių atimta konstitucinė lygių ir tiesioginių rinkimų teisė. Taip tikrai taip ir padarė signatarai ir V.Landsbergis 1992-07-09 priimdami Seimo rinkimų įstatymą, kuriame įtvirtino NELYGIĄ ir NETIESIOGINĘ rinkimų antiteisę. Tai tiesioginė V.Landsbergio kova prieš Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus.48. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2019-12-08 15:04:40)
(98.213.209.6) Parašė:

to "47. Ekspertas". Pasirodyk viešai kgbistinis eksperte, jeigu save laikai teisiu. O juk nepasirodysi. Štai kokia problema. Tai ir galvoju, kodėl Jungtinėse Amerikos Valstijose yra "vienas rinkėjas - vienas balsas" ir kažkaip tų partijų niekas neskriaudžia. Tai ir galvoju, gal JAV įkūrė kgbistinės komunistinės išperos, kaip ponas "47. Ekspertas"? O tai ką žinau ir ko nežinau, tai jau tikrai ne tamstai spręsti. Gal debilu užgimei?47. Ekspertas
(2019-12-07 23:23:38)
(84.15.186.192) Parašė:

Dr, Jonas net nežino, kad Lietuvos Konstitucijoje buvo įtvirtinta proporcinė rinkimų sistema. Ir visi Seimai nuo 1920 metų rinkti pagal sąrašus. Po karo kartu su Stalino saule buvo į Lietuvą atnešta taip Dr. Jono giriama mažoritarinė sistema. 1992 m. seimą rinkome pusę pagal sąrašus, kitą pusę pagal atskiras apygardas. Konstitucijoje dabar įrašyta, kad rinkimų sistemą pasirenka Seimas. Tai jis ir laikosi - pusė Seimo pagal sąrašus, kitą pagal vienmandates apygardas. Pagal sąrašus kaip pas kaimynus - lenkus, latvius ir estus. Kitą pusę renkan pagal vienmandates apygardas - kaip pas baltarusius.46. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2019-12-05 15:15:32)
(98.213.209.6) Parašė:

2019-12-05 Jadvygos Bieliavskos, Dainoros Karklytės, ELTA straipsnis "Opozicija blokavo įstatymo pataisas, leidžiančias sumažinti patekimo į Seimą kartelę" (ht*tps:/*/respublika.*lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/opozicija_blokavo_istatymo_pataisas_leidziancias_sumazinti_patekimo_i_seima_kartele/). Kaip matome plačiai yra skleidžiama antikonstitucinė propaganda apie "kartelinius", mat jie "tobulina" rinkimus kovodami prieš LR Konstitucijoje įtvirtintą lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Lietuva yra kartelninkų okupota, griauna Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus.45. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2019-12-05 14:37:26)
(98.213.209.6) Parašė:

2019-12-05 Indrės Jurčenkaitės straipsnis "Opozicija boikotavo iniciatyvą kartelę į Seimą leisti žemyn: nepritaria ir keli valdantieji" (ht*tps:/*/ww*w.15min.*lt/naujiena/aktualu/lietuva/opozicija-boikotavo-siulyma-kartele-i-seima-leisti-zemyn-56-1238844). Idioto kalbėjimas. Citata: "„Keisti rinkimų įstatymus iki jų likus mažiau nei metams yra tas pats, kas keisti žaidimo taisykles vidury kėlinio. Akivaizdu, kad tai daroma siekiant pakeisti rinkimų rezultatus. Numatytas įgyvendinimo laikas rodo ne norą didinti politinių jėgų atstovavimą, o paprasčiausią suinteresuotų partijų politinį išskaičiavimą“, – posėdžio metu kalbėjo M.Majauskas, tačiau Seimas jo ir kolegų iniciatyvai balsų dauguma nepritarė."*** Sąrašinių buvimas yra antikonstitucinis, nes netenkina Konstitucijoje įtvirtintų lygios ir tiesioginės rinkimų teisės nuostatų. Taigi tas kalbėjimas apie "karteles" yra Lietuvos NIEKŠŲ tauškalai ir veikimas prieš Lietuvos valstybės konstitucinius pagrindus.44. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2019-12-05 14:21:19)
(98.213.209.6) Parašė:

2019-12-05 Simonos Voveriūnaitės, BNS straipsnis "Kol kas nepavyko: kartelės mažinimą rinkimams blokavo opozicija" (ht*tps:/*/ww*w.delfi.*lt/news/daily/lithuania/kol-kas-nepavyko-karteles-mazinima-rinkimams-blokavo-opozicija.d?id=82965819). Citata: "Balsavime nedalyvavo visos Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos. Vieningai už balsavo visi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) ir LSDDP atstovai, po 8 parlamentarus. 37 valstiečiai taip pat palaikė pasiūlymą, du frakcijos nariai: Stasys Tumėnas ir Darius Kaminskas balsavo prieš, susilaikė Rūta Miliūtė ir Laimutė Matkevičienė."43. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2019-12-01 03:22:51)
(98.213.209.6) Parašė:

Tas niekšelis "40", kuris rašo mano vardu, pasirodo yra iš Vilniaus, Bitės klientas. Taip, kad mano spėjimas "41" gali būti teisingas. Kas netingi, tai patikrinkite IP: 84.15.184.34 ir jei manote verta, tai praneškite man. Tokius niekšus, nepriklausomai kokias pareikgas užima, reikia kelti į viešumą. Ačiū.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras