2020 m. liepos 7 d.

 

Rukloje vyks oficialus pirmųjų serijinės gamybos PKM „Vilkas“ pristatymas ir perdavimo ceremonija Lietuvos kariuomenei

4
Paskelbta: 2019-07-08 11:40 Autorius: ekspertai.eu
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Liepos 9 d. Rukloje rengiamas oficialus pirmųjų serijinės gamybos PKM „Vilkas“ pristatymas ir perdavimo ceremonija Lietuvos kariuomenei. 

Lietuvą birželio 25 d. pasiekė pirmosios dvi pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas“. Po metus trukusių intensyvių „Vilkas“ testavimų Vokietijos ir Nyderlandų poligonuose ir testavimo centruose, pradėta Lietuvos kariuomenei skirtų skyriaus lygio kovos mašinų serijinė gamyba.

PKM „Vilkas“ pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus pagamino Vokietijos kompanija ARTEC. Juose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos.

Pirmosios PKM „Vilkas“ priėmimo procedūroms pristatomos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalioną Rukloje ir tik po priėmimo bus oficialiai perduotos Lietuvos kariuomenei naudojimui.

Pagal 2016 m. Lietuvos, PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR sudarytą 385,6 mln. eurų vertės sutartį, 88 PKM „Vilkas“ bus pristatytos į Lietuvą iki 2021 m. pabaigos. Planuojama, kad jau per 2019 m. Lietuvą pasieks iš viso 15 kovos mašinų „Vilkas“.
 
Kovos mašinų „Vilkas“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose. PKM „Vilkas“ bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Lietuva yra prisijungusi prie NATO Paramos ir pirkimų agentūra (NSPA) pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ aprūpinimo ir išlaikymo programos kartu su Nyderlandais ir Vokietija. Tai užtikrins tinkamą Lietuvos kariuomenės perkamų PKM logistinį aprūpinimą – galimybę naudotis bendrais PKM atsarginių dalių ir centriniais sandėliais, pagrindinių agregatų remonto pajėgumais, gauti techninę ir inžinerinę paramą ir kt., – būsimos PKM eksploatacijos metu.
 
Pagal atskirai įsigytą logistinį paketą, Lietuvos kariuomenė nuo 2017 m. pabaigos naudoja dvi mokomąsias pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ be ginkluotės sistemų, kurios sukomplektuotos kariuomenės vairuotojams rengti. Taip pat yra tiekiamas logistinio palaikymo paketas – atsarginės dalys, specialieji įrankiai, simuliacinės sistemos, techninė ir mokomoji dokumentacija, mokomosios priemonės.

Bendru PKM gamintojo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, yra vadinamos ne „Boxer“, o „Vilkas“.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. šernius >> 3. Technika skirta sukilėliams malsinti
(2019-07-08 19:10:48)
(109.70.100.18) Parašė:

Rusai senai jau T-54 (pabūklai 100mm) nebenaudoja. Pas juos dabar tankuose 125mm "vamzdys" stovi.3. Technika skirta sukilėliams malsinti
(2019-07-08 16:21:10)
(78.58.225.231) Parašė:

Tokia pat technika prancūzai iš vaikė nesenai masines demonstracijas.Jeigu teks lietuviams susiremti su priešu tai Karaliaučiaus zona.Jie užplūstu mūsų miestus ,o kaip juos sustabdyti su tais “vilkas “dailiais žaisliukais? Pas menama priešą šimtai tanku kurių patrankos vamzdys 100mm.Sarvas iš priekines dalies puses metro.Ka vilkas gali padaryti rusenu tankui,o “vilkui “pastačius bortą su sarvo pramusymo sviedinių ,liks tik sypuliai.Taip kaip trys su viršum metu sovietinį tanką vairavau,žinau jo galimybes.Ne vien tik tureti “vilką”,bet mažiausiai reikia dviejų metu kad iš mokyti šaulį diena ir naktį ,šaltyje,dargana šaudyti ne į Dievo langą,,vairuotojui įveikti sudėtingus pasipriešinimus,vadui koordinuoti visu komandos nariu kovinę veikla.Tam būtinos milžino lėšos,ilgas mokymo laikas ir šlapios nuo prakaito ekipažo nugaros.2. skorpionas
(2019-07-08 14:56:14)
(84.55.16.112) Parašė:

Rukloje vyks oficialus šlamšto pristatymas ir perdavimo ceremonija Lietuvos kariuomenei.1. trumpai
(2019-07-08 14:24:50)
(78.57.130.78) Parašė:

Apie tu vilkiku karinia galia placiai pasakoja milda bartašiunaitė,nežinau ar ji visas paslaptis atskleidė bet papasakojo daug.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras