2019 m. sausio 21 d.
 

 

R. Karoblis: „Moldova Lietuvai yra svarbi Rytų partnerystės valstybė“

4
Paskelbta: 2018-05-18 17:00 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 18 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Moldovos gynybos ministru 33 metų Eugeniju Sturca (Eugeniu Sturza) aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje ir jo perspektyvas, Moldovos gynybos reformų eigą ir bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir NATO, apsikeitė nuomonėmis apie regioninio saugumo situaciją.  

„Moldova Lietuvai yra svarbi Rytų partnerystės valstybė, tuo pačiu esame pasirengę ne tik išlaikyti dabartinį dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje lygį, bet ir jį plėsti. Mums yra svarbus Moldovos europinės krypties pasirinkimas ir tvirtas ėjimas pasirinktu keliu bei reformų įgyvendinimas“, – sakė ministras R. Karoblis. Ministras susitikime taip pat pažymėjo, kad Lietuva palaiko Moldovos sprendimus prisidėti prie NATO ir Europos Sąjungos Rytų parneriams skirtų iniciatyvų ir projektų.

Moldovos gynybos ministras E. Sturca, kalbėdamas apie regioninį saugumą, didelį dėmesį skyrė saugumo situacijai Padniestrėje, kur dislokuotas Rusijos karines pajėgas įvardijo grėsme nacionaliniam saugumui.

Lietuvos ir Moldovos gynybos ministrai sutarė, kad abi valstybės susiduria su panašiomis hibridinėmis grėsmėmis, todėl svarbu dalytis turima patirtimi įveikiant visiems bendrus iššūkius, didinant visuomenės atsparumą propagandai ir užtikrinant kibernetinį saugumą.

Penktadienį Moldovos gynybos ministras su delegacija taip pat lankėsi Užsienio reikalų ministerijoje ir Seime, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre Vilniuje ir Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre prie KAM, o šeštadienį planuoja dalyvauti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiuose Alytuje.

Lietuva ir Moldova gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2004 metų. Lietuva konsultuoja Moldovą gynybos reformų, strateginės komunikacijos srityje, demokratinės ginkluotųjų pajėgų kontrolės ir kitais aktualiais klausimais. Moldovos atstovai Lietuvos lėšomis mokomi anglų kalbos ir štabo karininkų kursuose Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, o nuo 2008 m. ir Baltijos gynybos koledže (Estija). Moldovos atstovai kviečiami į instruktorių kursus Divizijos generolo S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ir į karo medikų kursus Lietuvos kariuomenės vienetuose. Lietuva dvišalio bendradarbiavimo pagrindu ir kartu su NATO gynybos karinio rengimo programos ekspertais padeda reformuoti ir stiprinti Moldovos kariuomenės puskarininkių sistemą.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. V .Ladas
(2018-05-20 10:49:49)
(188.69.208.25) Parašė:

Tai vis dar nesusitupėjusi teritorija, kadaise dirbtinai sudaryta, atplėšus Rusijai dabartinės Rumunijos dalį. Tautų kratinys. Vien tik čigonai, ką ten reiškia. Kol neprisijungs prie Rumunijos, ten tvarkos nebus. Ir nesuprantu, kuo tokia kokia yra, ji mums svarbi? Kad dalį savo karinio biudžeto skirtume kalbos mokymui? Tai juk jie pusiaukelėje tarp anglų ir rusų kalbų, dar renkasi kurlink pasukti. Verčiau pensijų atimtą dalį savo kariams- veteranams pasirūpink grąžinti ne po dešimtmečio, Karocenzūrau...3. Vadakste
(2018-05-18 20:10:50)
(78.62.55.176) Parašė:

Yutubeje skaiciau , kad Moldovos Prezidentas zada atsisakyti kazkokios Nato atstovybes ju salyje.Begt greiciau kuo toliau , kad neisuktu Nato i karus.Nato ne tokia jau geriete , nes pagalvojus, kur jinai tik nekariauja ta pasaulio blogio asis. Stop karams , kur jie bevyktu. Zmoni9jai reikalinga taika.2. Dzukas
(2018-05-18 19:40:56)
(93.100.87.209) Parašė:

Kol Karambolis kazka ten burbuliuoja, siandien Moldova, galu gale, prisijunge prie Euroazijos ekonomines bendrijos. Tai ir suprantama - ka gali Moldovai pasiulyti Lietuva? Toki pat likima kaip Ukrainoje? Nepaisant viso blogio, Ukrainos pavyzdys padare daug teigiamo. Parode kitiems, kur juos kviecia ES ubagai.1. Nesamonė
(2018-05-18 19:31:47)
(78.62.225.181) Parašė:

Moldovoje gyvena gagaūzai tiurkakalbiai laisvai susišnekantys su turkais, azerbaidžaniečiais ir ktParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras