2020 m. gegužės 28 d.

 

R. Karoblis: „Lietuva ir toliau prisidės stiprinant NATO ir Sakartvelo partnerystę“

3
Paskelbta: 2019-05-31 09:05 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 30 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Sakartvelo parlamento pirmininku Irakli Kobakhidze ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu buvo aptarti saugumo iššūkiai Baltijos ir Juodosios jūrų regionuose, taip pat Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimas gynybos srityje. Abi šalys patvirtino pasirengimą toliau tęsti bendradarbiavimą karinio mokymo, rengimo ir pratybų srityse, taip pat kibernetinio saugumo ir strateginės komunikacijos klausimais.

R. Karoblis patikino, kad Lietuva ir toliau prisidės stiprinant ir plečiant NATO ir Sakartvelo partnerystę – Lietuva skyrė savo karininką NATO kariniu atstovu Sakartvele bei toliau išlaiko savo karinį patarėją Bendrame NATO ir Sakartvelo mokymo ir vertinimo centre. Taip pat Lietuvos kariai dalyvauja NATO ir Sakartvelo pratybose.  
 
Tęsiant abiejų šalių bendradarbiavimą gynybos srityje Sakarvelo kariai yra ir bus kviečiami į kursus Lietuvos kariuomenės mokykloje, Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir Baltijos gynybos koledže (BALTDEFCOL). Kartu Lietuvos kariai dalyvauja pratybose Sakartvele, o Sakartvelo kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje. Šių metų birželį Sakartvelo kariai atvyks į Lietuvoje vyksiančias tarptautines pratybas „Flaming Sword 2019“ (liet. „Liepsnojantis kalavijas 2019“).
 
Susitikimo metu taip pat buvo aptartas Sakartvelo, Ukrainos ir Moldovos interesas toliau telkti pastangas, siekiant stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą bei gilinti ryšius su Europos Sąjunga, siekiant ES narystės perspektyvos. Lietuva pasisako už Europos Sąjungos narystės perspektyvos suteikimą šioms trims ES asocijuotoms partnerėms. Europos Sąjungos Rytų partnerystės kontekste Lietuvos krašto apsaugos ministerija su Sakartvelu, Ukraina ir Moldova vysto bendradarbiavimą strateginės komunikacijos, kibernetinio saugumo ir dalyvavimo tarptautinėse operacijose klausimais.

Sakartvelo Parlamento Pirmininkas I. Kobakhidze su delegacija Lietuvoje lankosi gegužės 29-31 d. Jis susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Gegužės 31 d. ketina dalyvauti konferencijoje „Rytų partnerystė“, kurioje numatoma svarstyti galimybes trims ES asocijuotosioms partnerėms – Sakartvelui, Moldovai ir Ukrainai suteikti Europos Sąjungos narystės perspektyvą Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai metu 2025-2028 metais.

Lietuva ir Sakartvelas aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Sakartvelo atstovai mokosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos  karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje, Baltijos gynybos koledže Estijoje. Taip pat vyksta aukšto rango vizitai, Lietuvos ir Sakartvelo karo akademijų anglų kalbos dėstytojų ir kadetų mainai. Lietuva konsultuoja Sakartvelo kolegas strateginės komunikacijos, kibernetinės gynybos klausimais. Sakartvelo kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje, o Lietuvos kariai vyksta į pratybas Sakartvele. Lietuva remia NATO ir Sakartvelo esminių priemonių paketo projektų įgyvendinimą – nuo 2015 m. Lietuva  kartu su kitomis  Šiaurės ir Baltijos šalimis padeda kurti bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Tas prakeiktas paklusnumas
(2019-06-10 12:51:39)
(78.58.225.231) Parašė:

Gruzijos gimtainis grūdo lietuvius į ledo šalį marino badu , vien kiek Lietuvos karininku numarino prie Laptevų jūros. Nors paskelbtas Stalino kultas ,bet kaip pabaisa garbina visi gruzinai,mat prie jo valdimo gruzinams nereikėjo mokėti mokesčių.Kaip dešimtmetį Lietuvos partizanai springo kraujais ,kodel tuomet jie mums nepadėjo,o lageriuose gruzu kriminaliniai nusikalteliai dirbo skerdykais.Ar ne per daug esame prasizioje dėl jų gerovės?2. ceslovas
(2019-05-31 19:39:41)
(78.61.182.241) Parašė:

Kiek atsimenu lietuvoje referendumas del istoimo i agresine nato struktura nesurinko pakankamai balsu ir savarankiskai i ja neistojo, o buvo nato okupuota. Todel lietuva negali prisideti prie okupanto stiprinimo.1. stėrva
(2019-05-31 09:49:51)
(199.249.230.88) Parašė:

..o maniau, kad grybų 'kariauna' jau prakakojo rinkimus..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras