2020 m. liepos 3 d.

 

Renkami peticijos parašai dėl pilietybės suteikimo I. Tobias

39
Paskelbta: 2013-01-08 08:45 Autorius: ELTA

Renkami peticijos parašai dėl pilietybės išimties tvarka suteikimo JAV pilietei dailiojo čiuožimo atstovei Izabelai Tobias (Isabella Tobias).

Peticiją internete antradienio rytą jau buvo pasirašę per 300 asmenų. Peticijoje, kuri adresuota Prezidentūrai, prašoma "suteikti pilietybę I. Tobias, dailiojo čiuožimo atstovei, kuri nori atstovauti mūsų tėvynei".

Peticiją galima pasirašyti iki birželio 1 dienos.

ELTA primena, kad pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesuteikė pilietybės išimties tvarka JAV pilietei dailiojo čiuožimo atstovei I. Tobias.

21-erių metų I. Tobias buvo būtina Lietuvos pilietybė, kad su 27-erių Deividu Stagniūnu galėtų atstovauti Lietuvai žiemos olimpinėse žaidynėse.

Prezidentė pilietybės I. Tobias nesuteikė, nes vadovavosi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Konstitucinio Teismo pateiktais išaiškinimais, Pilietybės įstatymu, atsižvelgusi į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą ir įvertinusi visas aplinkybes.

Griežtesni reikalavimai ir apribojimai pilietybės suteikimui išimties tvarka pradėti taikyti po 2003 m. gruodžio 30 d. Konstitucinio Teismo nutarimo. Kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybės suteikimui išimties tvarka, dar kartą patvirtinta 2006 m. lapkričio 13 d. Konstitucinio Teismo išaiškinime.

Pagal Pilietybės įstatymo 20 straipsnį, Lietuvos pilietybė išimties tvarka gali būti suteikiama užsienio valstybių piliečiams, kurie turi neginčijamų nuopelnų Lietuvos valstybei, yra integravęsi į Lietuvos visuomenę ir su Lietuva yra susiję nuolatiniais faktiniais ryšiais.

Lietuvos pilietybės suteikimas išimties tvarka asmenims, neatitinkantiems nors vieno iš įstatyme numatyto reikalavimo, pažeistų ne tik Pilietybės įstatymą, bet ir Konstitucijos 84 straipsnio 21 punktą.

Pilietybės reikalų komisija, kurios siūlymas yra rekomendacinio pobūdžio, taip pat manė, kad I. Tobias neatitinka Pilietybės įstatyme numatytų kriterijų - ypatingų nuopelnų Lietuvai ir integravimosi į Lietuvos visuomenę.

Galutinį sprendimą dėl I. Tobias turėjo priimti Prezidentė.

I. Tobias ir D. Stagniūnas kartu čiuožia nuo 2010 metų birželio. Užpernai Europos čempionate jie užėmė dvyliktąją, o pernai - devintąją vietas. Pasaulio pirmenybėse Lietuvos duetas užpernai buvo keturioliktas, o pernai - aštuonioliktas.

D. Stagniūnas neteko galimybės 2010 metais dalyvauti Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse, kai Prezidentė D. Grybauskaitė išimties tvarka Lietuvos pilietybės nesuteikė jo buvusiai partnerei amerikietei Katerinai Kopli (Katherina Copely).  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
39. Algirdas3
(2013-07-12 18:04:24)
(120.75.251.214) Parašė:

Nelyginkime skirtingų sąlygų, lyg energetikos ir bibliotekų. Iki šiol pilietybęs skirstė pagal politinius įsitikinimus, baudė irgi taip pat. O dabar visi politikai bijo, bijo byvusių, bijo opozicijos, bijo savęs, bijo "draugų" politikų. Duoda pilietybes buvusiems kegebistams, net kojos į Lietuvą neįkėlusiems, o prezidentė dabar pergyvena dėl savo likimo jau kelintą kartą nesuteikdama pilietybės kitus Lietuvos sportininkus paremti ir Lietuvai garbę suteikti galinčias sportininkes. Ar Lietuva jau tapo Izraeliu, kur betekėjusioms moterims ne žydėms nesuteikia vizų, kad nesuviliotų gražuolių išsiilgusių vietos gyventojų? Gerbiama mano amžininke, prezidente Grybauskaite, su tokiomis ekonomikos ezurpavimo ir saugumo bei represinių pajėgų sčvivaliavimo per Jūsų į valdymo metus Lietuvą paliko beveik ketvirtadalis gyventojų, didesnė pusė iš jų išsilavinusių iki ę0 metų Lietuvos jaunuomenės ir šviesuomenės narių. Net ir pagal buvusio Konstitucinio teismo pirmininko įkvėptą Lietuvos Konstituciją, po ą0-ąį metų, ir be prezidentės malonės, dėl naujų emigrantų, kaip būtinos Lietuvos ekonomikai darbo jėgos, invazijos, Lietuvos pilietybę net ir nenorėdami turėsime suteikti azijos, afrikos ir kitų kontinentų emigrantams, gelbėjantiems Lietuvos ekonomikos mažiau remiamas profesijas. Tapsime gyventojų proporcija kaip Prancūzija, kur virš trečdalio gyvena amerikos afrikiečiai arba afrikos amerikiečiai, nors turėtų vadintis tikru vardu negrais, kaip kad ir čigonai turėtų vadintis taip kaip ir yra, o ne erzinti mano draugus Romus, ne čigonus, o tikrus lietuvius vardu Roma). Gal ir čia lietuviška Konstitucija gina užsienio vertybes, o ne Lietuvos????? Tai mes turime lietuvišką Konstituciją, ar ir jos jau nebeliko?38. Skeptikas > skeptikui (34 komentarui)
(2013-01-09 13:39:54)
(86.100.84.79) Parašė:

Kaip suprantu, tamstelė čierkutę pakeldamas neužmirštat sveikatos Daukantynei palinkėti. Na, tai tamstelės valia ir teisė. Bet nereikėtų visų komentatorių savo aršinu mieruoti ir, tamstos proto bokšto nesiekiančių, peizelioti. Beje, taip ir neaišku iš tamstelės papeizeliojimo: tikit Lietuvos poros galimybe (kad ir su parašų pagalba) dalyvauti Sočio ir vėlesnėse olimpiadose, ar netikit. Nors man šviečiasi, kad tamstelė pripažįstat tik šios pasakos motto: kaip senelis (šiuo atveju Daukantynė) pasakys, taip ir bus gerai.37. kiškis
(2013-01-09 11:37:36)
(78.60.78.23) Parašė:

....užėmė dvyliktąją, o pernai – devintąją vietas. Pasaulio pirmenybėse Lietuvos duetas užpernai buvo keturioliktas, o pernai – aštuonioliktas.... Jei jokio šanso kad ir į bulvinį medalį, kurio galo į tą olimpiada, juokinti žiūrovus, gaišinti čempionus... Gal tada prieš olimpiadą suteikti pilietybę visai Amerikos komandai?36. Mix
(2013-01-09 10:57:22)
(78.56.187.188) Parašė:

Nepritariu pilietybės suteikimui. Priežastis išsakė kiti komentatoriai. Solidarizuojuosi su jais.35. Patriot
(2013-01-09 08:59:51)
(78.60.87.147) Parašė:

Kazkam iki apkaltos gal 5 min.,turekit sazines-pilietybe,pilietybe!34. skeptikui
(2013-01-09 08:00:00)
(82.135.206.15) Parašė:

jau kad peztelėjot tamsta, tai peztelėjot...Įtarimas kyla, kad baltais arkleliais jodinėjatės, prieš "įžvalgas" pažerdamas :) Tamstos komentarą siūlyčiau "savaitės nusipezėjimo" nominacijai :)33. Margaritai,
(2013-01-08 22:47:35)
(80.239.242.111) Parašė:

Povilo Vanago žmonai suteikėme pilietybę, na ir kur jie dabar? Abu gyvena Rusijoj. Lietuvos pilietė net lietuviškai nesistengia kalbėti. O pilietybė jai kam? Na gal nereikia tvarkytis vizos kai važiuoja stumti savo bizniuką ant liepsnoujančio ledo. O Lietuva ar šiai pilietei rūpi? Tas pat bus ir su Izabela. Negi manote, kad gavusi pilietybę gyvens Lietuvoje, bus jai lojali ir garsins savo naująją tėvynę?32. to 31
(2013-01-08 19:46:46)
(87.247.108.79) Parašė:

apie jokius ikainius negali buti net minties(tikiuosi juokauji).reikia is visu kitatauciu,kurie negarsina Lietuvos atimti,ir suteikti tiems kurie garsina.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras