2018 m. gruodžio 15 d.

 

Regiono saugumas – bendras Lietuvos ir Švedijos interesas

1
Paskelbta: 2017-11-21 05:27 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Švedijos Parlamento – Riksdago – pirmininku Urbanu Ahlinu ir jo vadovaujamos delegacijos nariais. Susitikime aptartas dvišalis bendradarbiavimas, regiono saugumo ir gynybos stiprinimas, pasirengimas šią savaitę Briuselyje įvyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

Prezidentė susitikime pabrėžė, kad Baltijos šalių ir Švedijos saugumas yra labai susijęs. Nors Švedija nepriklauso NATO, tačiau regiono gynyboje užima strateginę vietą ir jos dalyvavimas atgrasyme, gynybos planavime yra labai svarbus. Todėl būtina stiprinti karinį bendradarbiavimą, rengti bendras pratybas, keistis informacija ir gerinti karių tarpusavio sąveiką.

„Šį rudenį vykusių Rusijos puolamojo pobūdžio pratybų „Zapad“ metu Švedija ėmėsi atgrasomojo vaidmens regione ir surengė pratybas „Aurora“, kuriose taip pat dalyvavo kariai iš Lietuvos, JAV ir kitų regiono valstybių“, - sakoma Prezidentūros pranešime visuomenei.

Susiduriant su agresyviu Rusijos elgesiu, Švedija, kaip ir Lietuva prieš dvejus metus, kitąmet sugrąžina šauktinių kariuomenę.

Abi valstybės aktyviai remia europines reformas, žmogaus teisių ir įstatymo viršenybės stiprinimą Ukrainoje ir Gruzijoje.

Šalies vadovės teigimu, regiono saugumui grėsmę kelia ir Baltarusijoje statoma Astravo AE.

Pasak prezidentės, nesaugi, bei pasikartojančius incidentus statybų metu patirianti atominė elektrinė gali būti panaudota ir kaip hibridinio karo įrankis.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. Nelaime
(2017-11-21 15:20:02)
(107.77.173.6) Parašė:

Laive nieko naujo!Kaukuolese svilpe vejai keturi ku-ku!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras