2020 m. birželio 3 d.

 

Reakcija po Oskaro Koršunovo „Dugne“ užsienyje: tai vienas ryškiausių festivalio įvykių

2
Paskelbta: 2014-03-07 10:42 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. D. Matvejevo
Nuotr. D. Matvejevo

Įprastai daugiausia laiko kelionėse po tarptautinius festivalius užsienyje praleidžiantis OKT / Vilniaus miesto teatro spektaklis „Dugne“ vėl rodomas Vilniaus publikai. Itin artimas aktorių ir publikos susitikimas – jau kovo 1920 dienomis OKT Studijoje. Sostinės gyventojų ir svečių mėgstamas spektaklis nepalieka abejingų ir tarp užsienyje jį mačiusių žiūrovų bei teatro kritikų.

„Dešinėje dar kėdžių, kur susėda daugiau... aktorių? Ar jie irgi žiūrovai, kaip mes? Gimsta totalus teatras, kurio liudininkais betarpiškai esame. Aktorių vaidyboje nebelieka vietos jokiems nuolaidžiavimams sau. Ketvirta siena tiesiog išversta, mus taip pat paverčiant dugno gyventojais“,  aktorių ir režisieriaus idėją panaikinti bet kokią ribą, skiriančią juos nuo „Dugne“ publikos, pastebėjo kritikė ir žurnalistė Corine Francois-Deneve, spektaklį žiūrėjusi tarptautiniame „Les Boreales“ festivalyje Kane, Prancūzijoje.

Kanas nedidelis savo plotu ar gyventojų skaičiumi, tačiau itin aktyvus ir įdomus kultūrine prasme. Vien „Les Boreales“ festivalio metu visą mėnesį kiekvieną dieną vyksta gausybė renginių, pradedant teatru ir muzika, baigiant kinu ar cirku.

„Tai gausus kultūrinių renginių miestas, ir jo gyventojai mieliau eina į kokį nors renginį, negu vaikščioja po drabužių parduotuves“,  kaniečių laisvalaikio leidimo įpročius prisiminė „Dugne“ vaidinantis aktorius Rytis Saladžius.

„Dugne“ parodytas ir NORDWIND festivalyje Vokietijoje, vienu metu vykstančiame trijuose miestuose. Jame pristatomi ryškiausi Šiaurės ir Baltijos šalių menininkai. Tai beveik mėnesį trunkanti menų platforma, garsėjanti pristatomų kūrėjų įvairove.

„Ar tuščias skrandis iš tiesų nėra tas žmogaus organas, kuriuo mąstoma? O jei taip, tai kiek žmogiškosios tiesos telpa jame?“  tokiu klausimu publikaciją, pasirodžiusią skaitomiausiame Berlyno dienraštyje, kitą dieną po spektaklio pagrindine Berlyno scena laikomame „Hebbel am Ufer“ teatre pradeda Doris Meierhenrich.

„Tai stiprus aktorinio teatro pavyzdys  nepretenzingas, tiesus, tačiau ir dviprasmis. Ne veltui šis spektaklis jau trejus metus keliauja po Europos scenas“,  toliau tęsė D. Meierhenrich.

„Egzistencinis bruderšafto gėrimas ir žvelgimas mirčiai į akis  „Nordwind“ festivalyje lietuvių režisierius Oskaras Koršunovas parodė radikalią Maksimo Gorkio „Dugne“ versiją. Teatro trupė iš Vilniaus vaidina taip intensyviai, kad nelieka vietos jokiam teatriniam netikrumui“,  apie radikaliai drąsų požiūrį į literatūros klasikai priskiriamą kūrinį pagrindiniam naujienų portalui rašo Katharina Granzin.

„Gražu ten, kur nėra žmonių. Tai tikrai tinka Vilniaus miesto teatro spektakliui „Dugne, vienam ryškiausių festivalio įvykių“,  rašo Mounia Meiborg.

Oskaro Koršunovo „Dugne“ – jau kovo 1920 dienomis OKT Studijoje Vilniuje. Spektaklių pradžia – 19 val.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. to atsiprašau
(2014-03-07 13:30:11)
(78.60.31.65) Parašė:

Tai gal paragauti negavote?1. atsiprašau
(2014-03-07 13:27:41)
(82.135.143.29) Parašė:

man šis spektaklis visai prastas.Juo nusivyliau.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras