2020 m. liepos 7 d.

 

Punsko gyventojai protestuoja prieš vėjo jėgainių statybą pačiame Punske

Paskelbta: 2013-09-23 05:24 Autorius: Visuomeninė ekologijos draugija „Sūduva“ | punskas.pl
Statyti jėgaines ketinama ir pačiame Punske, apie 400 m nuo bažnyčios. Numatomas įrenginių aukštis – 180 metrų, t. y. jie būtų 4,5 karto aukštesni už šventovę. Nuotr. iš „etnopunskas.lt“
Statyti jėgaines ketinama ir pačiame Punske, apie 400 m nuo bažnyčios. Numatomas įrenginių aukštis – 180 metrų, t. y. jie būtų 4,5 karto aukštesni už šventovę. Nuotr. iš „etnopunskas.lt“

Rugsėjo 17 d. „Sūduvos“ draugija įteikė Punsko savivaldybei pastabą dėl dokumento „Plėtros krypčių ir poveikio aplinkai studija“, siūlydama vėjo jėgaines statyti ne mažesniu nei 2 kilometrų atstumu nuo gyvenamųjų namų. Tokį sprendimą savo parašu parėmė 724 Punsko valsčiaus gyventojai.

Akcijos iniciatoriai tikisi, kad dokumentai su žmonių parašais paskatins tarėjus ir valsčiaus viršaitį permąstyti susiklosčiusią padėtį ir pradėti realią diskusiją su visuomene dėl vėjo jėgainių.

Rengiant minėtą poveikio aplinkai studiją, viršaitis buvo įpareigotas dėl vertinimo kreiptis į įvairias institucijas, tarp jų – ir į sanitarinę epideminę tarnybą. Tiek apskrities sanitarinis inspektoratas Seinuose, tiek vaivadijos san. epidemijos tarnyba Balstogėje teigiamai įvertino „studiją“ su sąlyga, kad vėjo jėgainės bus statomos ne arčiau kaip už 2–4 kilometrų nuo gyvenamųjų namų. Teisiškai ši nuomonė nėra įpareigojanti, tačiau kodėl jos nereikėtų paisyti? Tuo labiau kad nei viršaitis, nei tarėjai neturi medicininio išsilavinimo. Tad ar nebūtų išmintinga remtis specialistais? Tačiau Punsko viršaitis Seinų sanitarinei inspekcijai leido suprasti, kad nesiruošia paisyti jų nuomonės. Kodėl – suvokti sunku.

„Tikimės savaldybės paramos, informuojant gyventojus apie vėjo jėgainių poveikį. Šie įrenginiai išliks dešimtmečiams, pakeis ne tik kraštovaizdį ir erdvę, bet ir gyventojų gyvenimo kokybę, valsčiaus plėtros galimybes. Tai paveiks mus visus, šio valsčiaus gyventojus. Solidi ir sąžininga informacinė kampanija būtina, jeigu norime, kad sprendimai dėl vėjo jėgainių statymo būtų apgalvoti ir sąmoningi bei atitiktų valsčiaus gyventojų interesus. Iš mūsų iniciatyvą parėmusių žmonių skaičiaus matome, kad visuomenė priešinasi tokiems sprendimams. Žmonės nori apsaugoti savo tėviškes nuo sudarkymo“, – sakė visuomeninės ekologinės draugijos „Sūduva“ pirmininkė Onutė Škarnulienė.

Apie vėjo jėgainių statybos planus Punske kalbama jau daugiau nei metus, o šiuo metu atliekamos būtinos statybos planavimo procedūros. Galima sakyti, kad klausimas sprendžiamas iš esmės. Dauguma Punsko savivaldybės gyventojų nenori arti namų turėti nuolat ūžiančių besisukančių milžiniškų mašinų.

Planuojamų vėjo jėgainių aukštis su sparnais – 180 metrų, t. y. jos 4,5 karto aukštesnės už Punsko bažnyčią. Planai rengiami 54 vėjo jėgainėms. Jų statybai numatyta vieta ir pačiame Punske, apie 400 m nuo Punsko bažnyčios.

punskas.pl

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras