2020 m. liepos 7 d.

 

Prokurorų prašoma įvertinti niekinamą prezidentės D. Grybauskaitės ir LMT požiūrį į partizanus

131
Paskelbta: 2019-01-22 10:16 Autorius: ekspertai.eu
LR Seime Visuomeninės tarybos posėdyje buvo svarstomas rašytojas Marius Ivaškevičius (baltame rėmelyje kairėje).


Partizano Juozo Jakavonio-Tigro dukra Angelė Jakavonytė pranešė, kad sausio 21 d. Lietuvos Respublikos Seime Visuomeninės tarybos posėdyje svarstė Nacionalinės premijos skyrimo klausimą rašytojui ir dramaturgui Mariui Ivaškevičiui.

Pasak moters, „visos organizacijos pasisakė prieš, kad Nacionalinė premija būtų skirta žmogui, kuris išniekino partizanus, kovojusius už Lietuvos laisvę, ir priėmė rezoliuciją kartu su partizanų artimaisiais kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą.“

A. Jakavonytės teigimu Generalinė prokuratūra turės nuodugniai išstudijuoti ištraukas iš knygos „Žali“, kurioje šmeižiami partizanai.

Tačiau Lietuvoje atsirado ir tokių, kurie nesigėdyjo rašytoją ginti. Vieni jų – „Lietuvių PEN centras“.

„Reiškiame susirūpinimą dėl kai kurių asmenų ir organizacijų puolimo prieš Mariaus Ivaškevičiaus romaną „Žali“ ir prieš rašytoją. Šis puolimas turi neapykantos požymių, kaltinant autorių „stribizmu“, raginant atimti iš jo jau paskirtą Nacionalinę premiją. Manome, kad demokratinėje visuomenėje negalima grūsti kūrybos, nuomonių, minties ir žodžio laisvės į kokio nors siauro „tikro ir vienintelio“ praeities supratimo Prokrusto lovą. Toks nepakantumas grožinės literatūros kūriniui laisvoje šalyje ir laisvoje visuomenėje yra nerimą keliantis reiškinys. Taip pat manome, kad kaltinimai, jog autorius šiame kūrinyje apjuodino partizanus, yra nepagrįsti“, - teisinti M. Ivaškevičiaus fikciją stengiasi globalūs rašytojai savo išplatintame pareiškime.Sausio 22 d. be rezoliucijų į Generalinę prokuratūrą kreipėsi ekspertai.eu prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dar vieno, tačiau kur kas didesnio Lietuvos partizanų dergimo.

Kaip žinoma, ne kokioje nors sufantazuotoje novelėje, o savo moksliniame darbe Dalia Grybauskaitė, dabartinė Lietuvos prezidentė, yra konstatavus, kad darbo klasės priešai, t. y. į miškus įšėję partizanai – Laisvės kovotojai (taigi ir Tigras), „socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu“.

Apie tai plačiau buvo skelbta ekspertai.eu publikacijoje „D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“.

Neįtikėtina, bet 1993 m., kai Lietuva jau buvo laisva ir nepriklausoma valstybė, atsikračiusi tarybinių okupantų, Lietuvos mokslo taryba (LMT) Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė dabartinei Lietuvos prezidentei D. Grybauskaitei už šį jos mokslinį darbą socialinių mokslų daktaro diplomą.Nėra abejonių – M. Ivaškevičius privalo atsakyti už savo nevykusias fantazijas ir jam nepadės jokie jo bendrai, bandantys pateisinti rašytojo nusikaltimą „kūrybos laisve“ ar prisidengti „žodžio laisve“.

Negražiai, neteisingai prikurti istorijų apie mūsų partizanus – tai smūgis jau ne šlapiu skuduru per veidą, o kočėlu per žandikaulį kiekvienam Lietuvos patriotui.

Tačiau viena yra paikos nesiorientuojančio realybėje veikėjo fantazijos, tačiau visai kas kita – moksline analize ir faktais grįstas darbas, už kurį Sovietų Sąjunga skiria mokslinį laipsnį.

Ir jei tų faktų nepaneigė, o atvirkščiai – patvirtino Lietuvos mokslo taryba (LMT), suteikusi partizanus paniekinusiam asmeniui nepriklausomos Lietuvos mokslinį laipsnį, gal jie tikri?

Tad prokuratūra turės nudugniai patyrinėti tiek prezidentės mokslinį darbą, tiek ir – kas dar svarbiau – pačios LMT sprendimus 1993 m., tiek abiejų požiūrį į partizanų niekinimą šiomis dienomis.

Ekspertai.eu pareiškime prokurorams taip pat primenama, kad D. Grybauskaitė yra ne tik garsi melagė ir savo biografijos klastotoja, bet ir Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, atkakli Lietuvos nepriklausomybės priešininkė (kolaborantė), kuri po Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo drauge su komunistu Mykolu Burokevičiumi drąsiai stovėjo Lietuvos nepriklausomybės priešininkų pusėje.

Susiję:

Kremliaus ir prezidentės D. Grybauskaitės nuomonių sutapimas dėl partizanų, labai supykdė Žmonių partijos atstovus    

LMT prezidentas V. Razumas neišdavė septynių habilituotų daktarų, iš kurių dauguma buvo profesoriai   

Partizanas Bėda nepagailėjo aštrių žodžių literatūriniam vandalui, apvėmusiam partizanų vadus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
131. Nuodinga musmirė
(2019-09-08 12:37:08)
(92.243.166.42) Parašė:

Pagoglinkit straipsnį – „Liudininkas iš Lietuvos banko: “Snoro“ šturmą laimino prezidentė“.130. Mikaldzius-prisistatau ir buriu...
(2019-09-07 18:03:52)
(82.132.239.90) Parašė:

buduliu garde viskas galima129. arthur
(2019-09-06 17:52:52)
(88.222.107.223) Parašė:

Prokrusto lovą !!! Kažkas naujo.......128. vladas lukosevicius
(2019-08-09 17:25:39)
(185.17.149.197) Parašė:

KGB prostitutė Grybauskaitė tupi savo bunkeryje be langų skaito straipsnius apie save ir siunta ,,,, iš pykčio gal kokius 5 vibratorius užgraužė negyvai ...... Na galvoja būtumėt parašę kažką panašaus prieš 5 metus ,,, iki dabar sėdėtumėt ant balandos .......127. Sakau tiesiai
(2019-08-07 11:28:50)
(92.243.166.42) Parašė:

Ar gali normalus zmogus gyventi sitoje magnolijos sukurtoje prostitucineje valstybeje?????aisku kad ne!!! Cia gali gyventi tik vagys v zakone ir prostitutai!!!!Demokratine valstybe??!!!simta kartu :cha cha cha....126. Dieve, Dieve
(2019-08-07 11:19:34)
(92.243.166.42) Parašė:

ką pridirbusi ta susireikšminusi ponia: Mažeikiai, Bankai, Paskolos, Baržos, Tulpių voratinklis, Kišeninė prokuratūra, akivaizdus tarnavimas konservatorių partijai.... Nejaugi jai nieko nebus?125. to - 124
(2019-08-06 20:47:35)
(78.31.189.78) Parašė:

ne į istorijos šiukšlyną, tačiau į belangę. Ji sėkmingai įvygdė Lietuvių genocido programą, ko pasekoje Lietuviai tapo sparčiausiai nykstančia pasaulyje ir ji už tai gauna renta, tai yra beveik 4000 er. per mėn.124. Nuomonė
(2019-06-08 11:09:41)
(92.243.166.42) Parašė:

Prisipažinsiu, skaitau Ulbinaitės knygą. Tačiau sekasi sunkiai - ne todėl, kad mažai laiko ar sudėtinga tematika. Nieko stebuklingo ten nėra. Skaityti apie tai, kaip visa šalis, visų tarnybų vadovai, visų partijų veikėjai buvo nusiteikę prieš prezidentę, nenorėjo „išsiskaidrinti“, nenorėjo dirbti Lietuvai, kaip to norėjo prezidentė... trūksta kantrybės. O kur dar kova su oligarchais! Puslapis po puslapio kupini liaupsių neklystančiai, vienintelei ir nepakartojamai Daliai. Kritinio mąstymo - nulis. Vietomis, prisipažinsiu, net kyla įtarimų, jog rašė pati D.Grybauskaitė... Tokios knygos, - nuodai jaunimui. Mes, pagyvenę, tai jau praėjome ir puikiai prisimename kokias knygas rašė N.Chruščiovui, kokias knygas rašė L.Brežnevui, ir pats L.Brežnevas sau. Ant šito kablio mes nepasimausime. Tokie veikėjai kaip D.Grybauskaitė turi nugrimzti į istorijos šiukšlyną.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras